160-letni Albańczycy wzywani do głosowania

160-letni Albańczycy wzywani do głosowaniaWielu Albańczyków urodzonych w XIX wieku zarejestrowanych jest do głosowania w wyborach 28 czerwca, ponieważ nie odnotowano oficjalnie ich śmierci - poinformowali w czwartek przedstawiciele komitetu wyborczego albańskiej Partii Socjalistycznej.

Powołując się na przykład 159-latka wezwanego do oddania głosu w wyborach, główna partia opozycyjna - Socjaliści podkreślają, że podobnych przypadków jest tysiące i podważa to zaufanie Albańczyków do uczciwości procesów wyborczych.

Szef komitetu wyborczego socjalistów, Kastriot Islami poinformował, że 5 tys. wyborców na listach ma ponad sto lat, a 3,3 tys. - ponad 110.

- Nie sądzę, by był w Europie kraj, w którym jest tyle błędów, zarazem tragicznych i komicznych - dodał Islami.

Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że na listach wyborczych jest w istocie pewna liczba osób powyżej 100. roku życia, ale nie można ich z tych list usunąć, o ile ich śmierć nie została oficjalnie odnotowana.

Kraje zachodnie naciskają na Albanię, by przeprowadziła wolne, uczciwe wybory 28 czerwca, co przyspieszyłoby proces jej akcesji do Unii Europejskiej; ostatnie wybory albańskie z 1996 roku nie spełniły międzynarodowych standardów - dodaje agencja Reutera.

źródło: interia.pl

Subos

znalazł niusa na interia.pl.

Dodaj komentarz