Cytaty i sentencje ^.~ - str 11/11

Dodano na Hydepark przez Lilith, 202 postów, ostatni post 24 lipca

 • Lilith
  · 9 lip 2014

  No hej! ^.^ Co powiecie na podzielenie się ulubionymi cytatami, tekstami z piosenek, urywkami wierszy? Może macie jakieś ciekawe motywy znalezione np. w książce? Podawajcie też swoich ulubionych pisarzy/autorów, którzy szczególnie przypadli Wam do gustu swoimi sentencjami/sposobami postrzegania realiów. Jeżeli jest to coś obcojęzycznego to proszę, przetłumaczcie (nie każdy uczy się różnorakich języków).

  Pomyślałam sobie, że warto założyć taki temat chociażby dlatego, że widzę, jak coraz więcej osób zakłada sobie jakieś pamiętniki, puste zeszyty na coś takiego ~ sama takowy posiadam :p  

  Wpadł mi dzisiaj taki fragment: (autor nieznany, więc nie podam :x)  

  "Brak mi chyba kogoś, kto zaspany wyjdzie z łóżka poszukać mnie, znajdzie tu, na werandzie, i powie zgorszony: Gdzie łazisz! W całym łóżku Cię nie ma! Nie mogę bez Ciebie spać!"  

  Taka marzycielska ja :D  
  _____________________

  No to do dzieła! <3

 • MEM
  · 23 lipca

  "Nie prosiliśmy was, białych ludzi, żebyście tu przychodzili. Wielki Duch dał nam ten kraj jako dom. Wy mieliście swój. Nie wtrącaliśmy się wam. Wielki Duch dał nam mnóstwo ziemi do życia, i bizony, jelenie, antylopy oraz inną zwierzynę. Ale wy przybyliście tutaj, zabieracie mi moją ziemię, wybijacie naszą zwierzynę, przez co jest nam ciężko żyć. Teraz mówicie nam, żeby pracować na życie, ale Wielki Duch nie stworzył nas do pracy, lecz do życia z łowiectwa. Wy, biali ludzie, możecie pracować, jeśli chcecie. Nie przeszkadzamy wam, a wy znów pytacie: "Dlaczego nie ucywilizujecie się?". Nie chcemy waszej cywilizacji! Wolimy żyć jak nasi ojcowie żyli, i ojcowie ich ojców przed nimi."  
                 – wódz plemienia Oglala (należącego do Teton Dakotów) Szalony Koń (Crazy Horse)

 • Palmer
  · 24 lipca

  "Oddaj się erotyce, a wypowiesz najskrytsze pragnienia bez konieczności ich realizacji na jawie. " - Andre Reyes

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto