Poczęcie Z (zło)

rysunek : Poczęcie Z (zło)
MrHyde

zamieścił fotkę , 680x680 - 26 kB w kategorii rysunkowe.

2 komentarze

 
 • agnes1709

  Grubo pojechałeś! Łapa

 • MrHyde

  @agnes1709 Grubo? A Z to taka cienka literka ;)

 • MEM

  Swoją drogą, media zastanawiały się na początku wojny, co oznacza "Z". Może oznacza to tę ich zaczystkę. A co za tym idzie, to już faktycznie ideologia. Nie nazizm, faszyzm czy komunizm, lecz coś równie zbrodniczego w imię ruskich urojeń na temat "przestrzeni życiowej" pozbawionej "niepożądanych elementów".

  I jeśli tak, to się to szybko nie skończy, bo w takim razie putinowcom nie chodzi tylko o Ukrainę, tylko te brednie o ruskim mirze po Lizbonę są dla nich autentycznym (bez względu na to, jak chorym) celem, a nie tylko jakimś tam bełkotem Miedwiediewa.

  O kolejną Norymbergę aż się prosi.

 • agnes1709

  @MEM Z znaczy "zjebany?,, czy coś w tym stylu  :woot2:

 • MrHyde

  @MEM co oznacza Z? To bardzo prosta, acz zakręcona, historia. Wypływa z dwóch źródeł: zbójnickiej komedii (klasyka kinematografa ZSRR) i klasycznej pomyłki - Putin, jak wiadomo, do internetu nie wchodzi i przez to kiepsko mu idzie obsługa łacińskiej klawiatury. Klawiatury łacińskie są mianowicie dwie: QWERTY i QWERTZ. Zawojowanie Ukrainy miało się nazywać - rzecz oczywista - "Operacja Y" (dlaczego "Y" jest wyjaśnione w filmie). Putinowi sie jednak wcisnęło Z, bo stary szpiegun miał w swoim Windowsie XP (nowsze wersje nie są dopuszczone do użytku w urzędach RF) ustawiony niemiecki układ znaków QWERTZ - dlaczego, to chyba tez oczywiste - a klawiatura desktopa amerykańska była (Ławrow zajumał i przywiózł jako suwenir z kwatery głównej ONZ-tu). I zamiast Y napisało się Z. Taka to prosta historia.

 • MrHyde

  @MEM "Почему Ы?" "Чтобы никто не догадался".

 • MEM

  @agnes1709 "Z znaczy "zjebany?,, czy coś w tym stylu"  

  O! Też pasuje. :) W końcu normalni to oni nie są.

 • MEM

  @MrHyde "co oznacza Z? To bardzo prosta, acz zakręcona, historia. (...) Taka to prosta historia."  

  No i wszystko wyjaśnione. :lol2:

  ""Почему Ы?" "Чтобы никто не догадался"."

  Może. :) Ale mimo wszystko przeczucie mi mówi, że coś konkretnego (nawet jeśli tylko w chorym umyśle Putina) jednak za tym stoi. Że to nie jest tylko pierwsza z brzegu losowa literka, użyta po to tylko, żeby się wszyscy głowili nad jej znaczeniem.