Walczy z talibami w różowych bokserkach

Walczy z talibami w różowych bokserkachAmerykański żołnierz stał się nieoczekiwaną "gwiazdą" wojny w Afganistanie po tym, jak fotoreporter jednej z agencji informacyjnych zrobił mu zdjęcie, gdy walczył z talibami mając na sobie jedynie czerwony podkoszulek, różowe bokserki i popularne "japonki" - informuje "The Daily Telegraph".

19-letni Zachary Boyd spał, gdy talibowie zaatakowali jego obóz w Dolinie Korengal w prowincji Kunar.

Chcąc jak najszybciej dołączyć do kolegów broniących bunkra mężczyzna założył jedynie hełm i kamizelkę kuloodporną. Z munduru zrezygnował. W efekcie wyszedł dość oryginalny "wojenny kamuflaż" - różowe bokserki "I love NY", czerwona koszulka i klapki.  

Tę "osobliwość" udało się uchwycić na zdjęciu fotoreporterowi agencji Associated Press.

Krótko po zdarzeniu Boyd zatelefonował do rodziców i uprzedził ich, że kuriozalne zdjęcie ma pojawić się na pierwszej stronie "New York Timesa".

- To dla niego typowe. Zawsze był ciekawym człowiekiem - przyznała jego mama, Sheree - Powiedział: "Słyszałem, że New York Times ląduje codziennie na biurku prezydenta". Po czym dodał: "Możliwe, że już nigdy nie dostanę żadnej pracy, jeśli prezydent zobaczy mnie bez munduru".

źródło: interia.pl

Leviduce

znalazł niusa na interia.pl. Tagi: #Talibowie #bokserki

Dodaj komentarz