Powstała katolicka wersja gry Pokemon GO. „Złap swoich świętych”

Powstała katolicka wersja gry Pokemon GO. „Złap swoich świętych”

To prawdopodobnie pierwsza oficjalna gra na smartfony o tematyce religijnej. Jak podaje TIME, została ona zaakceptowana przez samego papieża Franciszka.

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się doniesienia o grze komputerowej, w której będzie można się wcielać w księdza. W ramach „Priest Simulator” gracz będzie się wcielał w rolę księdza, który opiekuje się wiejską parafią. Będzie mógł wybrać życie duchownego, który stawia sobie za cel troskę o dobro parafian, bądź takiego, któremu przede wszystkim zależy na pieniądzach, a wiernych traktuje jako skarbonki.

Produkcja polskiego studia Delirma to nie jedyna gra o charakterze religijnym, która trafi na rynek. W związku z organizowanymi w 2019 roku Światowymi Dniami Młodzieży Watykan wpadł na pomysł stworzenia specjalnej aplikacji mobilnej. Gra „Follow JC GO” jest wzorowana na popularnej aplikacji Pokemon GO. Zadaniem uczestników, będzie zebranie Drużyny Ewangelizatorów. Z gry usunięto jednak wszelkie elementy konfrontacji i walki z postaciami. Aby móc pozyskać świętych do swojej drużyny należy odpowiedzieć na kilka pytań. Aby awansować w rankingu, gracz musi karmić i modlić się ze swoimi podopiecznymi. Swoje statystyki można zwiększać za pośrednictwem wirtualnej waluty, którą zdobyć można na kilka sposobów: znajdując ją na mapie, oglądając reklamy albo wpłacając darowiznę na cele charytatywne.

Za aplikację odpowiadają pracownicy Fundación Ramón Pané.źródło: wprost.pl/swiat/10163678/powstala-katolicka-wersja-gry-pokemon-go-zlap-swoich-swietych.html

375 czyt.
100%32
Prezes

znalazł niusa na wprost.pl

Komentarze (2)

 
  • Meska

    Meska 2 lis 8:18

    Aż sprawdzilam w sklepie google czy juz jest ta gra, narazie jest po hiszpańsku, ale sam fakt że taka gra powstała jest niepokojący

  • MrHyde

    MrHyde 28 paź 19:04

    A to dobre! Ciekawe, gdzie będą te katokemony. Przy ołtarzach, pod krzyżem, w misce na wodę święconą?