Niemcy: Miasto omyłkowo zamówiło dwie ciężarówki papieru toaletowego. Po 13 latach zużyto ostatnią rolkę

Niemcy: Miasto omyłkowo zamówiło dwie ciężarówki papieru toaletowego. Po 13 latach zużyto ostatnią rolkę Władze małego miasteczka w Bawarii, które w 2006 roku przez omyłkę zamówiły cały kontener papieru toaletowego, po ponad 12 latach wykorzystały ostatnią rolkę - informują niemieckie media.

Agencja DPA przypomina, że saga z ogromnym transportem papieru toaletowego, rozpoczęła się w 4-tysięcznym Fuchstal w 2006 roku. Wówczas pracownik ratusza przypadkowo zamówił dostawę papieru, która była tak ogromna, że musiała zostać przywieziona przez dwie wielkie ciężarówki.

O sprawie przypominają od wczoraj w zasadzie wszystkie niemieckie media - od lokalnych po Deutsche Welle czy "Süddeutsche Zeitung".

Władze zorientowały się, że popełniono błąd, gdy do miasteczka dotarła pierwsza z ciężarówek. Wówczas anulowano przyjazd drugiej - gdyby dojechała na miejsce, zapasy papieru toaletowego w miasteczku wystarczyłyby już na ćwierć wieku.

Niemniej jednak Fuchstal zostało doposażone na długie lata. Burmistrz Erwin Karg całkiem na poważnie musiał tłumaczyć Bayerischer Rundfunk, jak ratusz musiał radzić sobie z takimi zapasami. - Papier toaletowy był ukryty wszędzie, w magazynach, w szkołach podstawowych, szkołach średnich, u nas w ratuszu - wyliczał. We wtorek mógł ogłosić dziennikarzom, że "ostatnia rolka została już zużyta".

Dlaczego dopiero teraz, choć papieru miało wystarczyć tylko na 12 lat? Najwyraźniej nie wszyscy w ratuszu byli zadowoleni z kupionego jednowarstwowego szorstkiego szarego papieru, a wielu pracowników przynosiło do pracy... własny.

Karg tłumaczył, że zamówienie okazało się sukcesem. Koszt dostawy wyniósł 6000 euro. Jednak po ekstremalnym zamówieniu z 2006 roku ceny papieru toaletowego wzrosły. - udało się nam zaoszczędzić ponad 1000 euro, ponieważ ceny drewna i papieru wzrosły w następnym roku - mówił burmistrz, z zawodu księgowy.

Miasteczko już zamówiło kolejną dostawę papieru. Ale w mniejszej ilości. I dwuwarstwowego.

źródło: rp.pl/Spoleczenstwo/190319662-Niemcy-Miasto-omylkowo-zamowilo-gigantyczna-dostawe-papieru-toaletowego-Po-13-latach-zuzyto-ostatnia-rolke.html

4 komentarze

 
 • 999

  999 · 28 marca · 202430415

  1)

 • 999

  999 · 28 marca · 202430415

  1"'`--

 • Monia24

  Monia24 · 22 marca

  Witam Wszystkich miłych Panów, Mam na imie Monika i mam 24 lata . Napisz do mnie na wyspakobiet.eu/profilprofilMonika  jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Serdecznie.

 • MrHyde

  MrHyde · 21 marca

  deutsche Wirtschaft?