Naukowcy stworzyli model: najbardziej atrakcyjna kobieca twarz

Naukowcy stworzyli model: najbardziej atrakcyjna kobieca twarzKanadyjscy naukowcy przedstawili model najbardziej atrakcyjnej kobiecej twarzy. Obliczenia wskazują, że są na świecie kobiety, które odpowiadają ideałowi.

Są to m.in. kanadyjska wokalistka Shania Twain oraz aktorki Jessica Alba i Liz Hurley. Natomiast aktorka Angelina Jolie nie spełnia już optymalnych kryteriów.

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto, którzy poprosili o ocenę kobiecej urody swoich studentów, badali przede wszystkim proporcje twarzy. Okazało się, że odległość między źrenicami powinna stanowić 46 procent szerokości twarzy mierzonej od ucha do ucha. Z kolei odległość między oczami i ustami powinna wynosić 36 procent długości twarzy - od linii włosów do brody. Wówczas - według badań - twarz wydaje się ludziom bardziej atrakcyjna.

Naukowcy podkreślają jednak, że uroda może być postrzegana subiektywnie, a przedstawione przez nich wymiary to tylko model. Dodają, że wiele efektów można osiągnąć dzięki fryzurze czy makijażowi i zdecydowanie odradzają operacje plastyczne tym kobietom, które nie spełniają kryteriów ideału.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114873,7382513.html

technotistre

znalazła niusa na wiadomosci.gazeta.pl.

Dodaj komentarz