100 metrów do koncesji. Zbudowały labirynt, by było dalej z gospody do...

100 metrów do koncesji. Zbudowały labirynt, by było dalej z gospody do...Źróło: tvn24.plIch lokal stoi za blisko kościoła i nie mogą uzyskać pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Właścicielki gospody "U Sióstr" postanowiły drogę do lokalu wydłużyć i zamontowały przed wejściem labirynt z barierek. Ten rzeczywiście drogę wydłuża i to o ponad 70 m. Urzędnicy pomysłu nie traktują jednak tego poważnie, a okoliczni mieszkańcy są zgodni: ta sytuacja to absurd.

100 metrów. W Dębicy na Podkarpaciu tyle powinno dzielić kościół od lokalu, w którym sprzedawany jest alkohol. Gospodę "U Sióstr" od pobliskiego kościoła św. Jadwigi dzieli w linii prostej 50 m.

100 m do koncesji  
Mimo to, właścicielki wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu złożyły. – To było życzenie naszych gości. W miłej atmosferze fajnie jest wypić lampkę wina do obiadu czy kufel piwa w upalny dzień – mówi w rozmowie z TVN24 Małgorzata Strumska, właścicielka Gospody "U Sióstr".

Odległość lokalu od kościoła była za mała, dlatego spotkały się z odmową. Od decyzji się odwołały, a Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Rzeszowie nakazało wykonanie kolejnych pomiarów.

Tymi zajęła się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębicy. Pomiarów było kilka, bo właścicielki jako wejście do lokalu wskazały nie to główne, przy chodniku, a to ulokowane z tyłu gospody. W linii prostej odległość od kościoła zarówno jednego, jak i drugiego wejścia wyniosła jednak około 50 m.  

"Slalomem" do gospody
Jest też jeszcze jeden wynik: to długość trasy z kościoła do lokalu mierzonej między metalowymi słupkami, które właścicielki gospody postawiły przed wejściem do lokalu. - Zastaliśmy "labirynt" wykonany ze słupków połączonych łańcuchami, który wydłuża drogę – tłumaczy Roman Rogowski, zastępca przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębicy.

W tym wypadku odległość od kościoła wynosi nieco ponad 120 m. – Na sytuację absurdalną odpowiadamy w sposób absurdalny. Taki przepis nie jest czymś normalnym i zdecydowałyśmy się na postawienie takich słupków – tłumaczy Strumska. - Klienci na takie rozwiązanie nie narzekają – dodaje.

Zdania samych mieszkańców są natomiast podzielone. - To takie dziwadło. Lokal i tak jest za blisko kościoła - mówią jedni.

- Nikt nie przychodzi tu, żeby się opić. Wino jest dla ludzi, pije się w domu, przy obiedzie - komentują inni. Jednak zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy alkoholu w lokalu "U Sióstr" są zgodni: cała sytuacja to absurd.

Komisja podkreśla jednak, że takiego zabiegu nie może potraktować poważnie. We wtorek po raz kolejny wniosek o wydanie pozwolenia na sprzedaż alkoholu odrzuciła. Labirynt nie pomógł.

źródło: tvn24.pl

electret

znalazł niusa na tvn24.pl. Tagi: #koncesja #labirynt #absurd #urząd

2 komentarze

 
  • Kokolino

    Zróbcie wiadukt...

    29 lis 2015

  • rafalzciemnogrodu

    co tu zrobić ? co tu począć ?

    23 lis 2015