Skutki ocieplenia klimatu

inne : Skutki ocieplenia klimatu
MEM

zamieściła fotkę , 520x366 - 125 kB w kategorii inne. Tagi: #bałwan #klimat #piasek

1 komentarz

 
 • MrHyde

  dodajmy, że to zdjęcie zrobiono w lutym na Spitsbergenie ;)

 • MEM

  @MrHyde "dodajmy, że to zdjęcie zrobiono w lutym na Spitsbergenie"
    
  :lol2:  


  Śmiech śmiechem, ale od ostatnich kilku lat klimat mnie coraz bardziej przeraża. Choć w tym roku lato mi tak nawet nie dokuczyło upałem jak w paru poprzednich latach, może jeszcze jest nadzieja, że klimat się uspokoi. Trzymam kciuki za śnieżną zimę w tym roku (nie musi być silnego mrozu, byleby tylko był śnieg przez 3 miesiące, żeby w końcu porządnie uzupełnić poziom wód gruntowych), choć po zeszłorocznej to czarno to widzę.

  Swoją drogą, ciekawe czy skończymy w niedługim czasie jak Wenus.

 • MrHyde

  @MEM Wenus: Chodzi o fosfiny w atmosferze? Możliwe. Miesiąc temu już się ktoś zatruł fosfinami w okolicach Omska, Tomska, czy Atomska... Ziemia jak Wenus - ciekawa teoria. ;)

 • MEM

  @MrHyde "Chodzi o fosfiny w atmosferze?"  

  Nie. Chodziło o ogólnie skład atmosfery i ciśnienie tam panujące. Jeśli ocieplenie klimatu będzie postępować – a na to się zanosi – to klatraty metanu razem z CO2 mogą nam sprawić niemiłą niespodziankę, po której nie wiadomo co ze składem atmosfery będzie dalej.

  A przy okazji wenusjańskiego fosforowodoru. Gość z grupy naukowców, która dokonała tego odkrycia, mówił niedawno na Youtube, że w "naturalnych" warunkach w Układzie Słonecznym to ten związek w takich ilościach może powstać w zasadzie jedynie na gazowych gigantach, a na Wenus nie ma takich warunków jak na nich, i że oni sobie spisali dłuuuugą listę znanych reakcji, których wynikiem jest powstanie fosforowodoru, i według obecnego stanu wiedzy żadna nie zachodzi na Wenus. Czyli albo zachodzą tam jeszcze nieznane chemii reakcje, albo to faktycznie jest pochodzenia organicznego. Tym bardziej, że wygląda na to, że ten związek utrzymuje się jedynie w ściśle określonym paśmie atmosfery, co może dodatkowo sugerować, że cokolwiek tam żyje, nie wykracza poza konkretną jej warstwę z uwagi na panujące na Wenus warunki klimatyczne.

  "Miesiąc temu już się ktoś zatruł fosfinami w okolicach Omska, Tomska, czy Atomska..."

  Wraże plotki oczerniające matuszkę Rassiję. ;)

 • MrHyde

  @MEM masz link do tego youtuba? Listę reakcji widziałem w ich artykule, ale się nie zagłębiałem w lekturze. Ogólnie artykuł sprawia wrażenie spekulatywnego. No, ale to tylko wrażenie pojedynczego niedowiarka, i tylko wrażenie ;)

 • MrHyde

  @MEM "Jeśli ocieplenie klimatu będzie postępować – a na to się zanosi" Oj tam, wypuści się trochę tlenków siarki i azotu, coby zaerozolić wodę w powietrzu i zaraz się powierzchnia schłodzi ;)

 • MEM

  @MrHyde "masz link do tego youtuba?"

  youtube. com/watch?v=m-P8ywVVBzg

  "Oj tam, wypuści się trochę tlenków siarki i azotu, coby zaerozolić wodę w powietrzu i zaraz się powierzchnia schłodzi"

  Kto wie? Może na Wenus ileś tam set milionów lat temu też tak, albo podobnie, ktoś mówił... A teraz mają atmosferę złożoną z kwasu siarkowego. ;)  

  O takich drobiazgach jak smog nie wspominając.

 • MrHyde

  @MEM przeciwnie, przyoszczędzili na siarce i przegrali z efektem cieplarnianym, tym naturalnym, nawet nie antropogenicznym ;)

 • MrHyde

  @MEM a na metan też jest metoda. PiS już opracował pod przykrywką wież Kaczyńskiego w Ostrołęce. Chodzi o rekcję: metan + azot --> amoniak + cenne sadze, fulereny i grafen zachodzącą w łuku elektrycznym. Ponieważ naturalnych burzy nie wystarcza, zamontują na tych kominach 2 elektrody i prądem z nowej elektrowni będą elektrolizować powietrze i w ten sposób usuwać z atmosfery nadmiar metanu (tego z klatratów wodnych). Za wszystko zapłaci ONZ i jeszcze pocałuje wodza w płetwę z wdzięczności za uratowanie planety. ;)

 • MEM

  @MrHyde "przeciwnie, przyoszczędzili na siarce i przegrali z efektem cieplarnianym, tym naturalnym, nawet nie antropogenicznym"

  Może było i tak. :lol2:  

  Ale tak swoją drogą – zakładając oczywiście, że tam na Wenus faktycznie jest jakieś życie – bardzo mnie ciekawi, czy na powierzchni planety było kiedyś jakieś tzw. "życie rozumne". To by było rewolucyjne odkrycie.  
  Może za kilka lat się dowiemy.

  "a na metan też jest metoda. PiS już opracował pod przykrywką wież Kaczyńskiego w Ostrołęce."
  :lol2:  

  Ale z tej elektrowni w Ostrołęce coś jeszcze może wyjść. Orlen kombinuje nad zmianą projektu tego nowo budowanego bloku z węglowego na gazowy i do tego dojść ma jeszcze biogazownia. Energii potrzebujemy coraz więcej, więc może jeszcze będzie to na siebie zarabiać tradycyjnie – produkcją energii, zamiast elektrolizą powietrza. ;)

  "jeszcze pocałuje wodza w płetwę z wdzięczności za uratowanie planety."

  Tam jest taka kolejka, że oni się nie dopchają do tego całowania przez najbliższe kilka lat. ;) A słuchy chodzą, że od kilku dni gorliwie te płetwy okupuje takie jedno "zero". ;)