Bajeczki o dystansie 2 m

100%11
MrHyde

opublikował wideo w kategorii polityka.

1 komentarz

 
 • AlexAthame

  Posłuchajcie jak zareagował Polski ksiądz w Calgary. Pogonił policję, wyzwał ich od faszystow, komunistow i DEMONOW i kazał bez nakazu nie wracać. Szkoda ze w Leżajsku policja tylko.pilnowala 500 Zydow podczas obchodów śmierci cydyka. Nikt nie miał maski, a stali jeden przy drugim. Są zdjecia. Pisałem, ale ja jestem antysemitą no nie?

 • MrHyde

  @AlexAthame a to nie ty jesteś tym księdzem z Kanady? ;)

 • MrHyde

  @AlexAthame czy jesteś antysemitą, nie wiem. Ale fobie antysemickie wylewasz na każdym kroku, więc raczej trudno pomyśleć coś innego.

 • AlexAthame

  @MrHyde Jak zatrzymają Żydów q Polsce za brak noszenia maseczki, to daj znać.

 • MrHyde

  @AlexAthame Obowiązkowo podzielę się taka informacją. A ty nauczyłeś się już języka? :rotfl:

 • MrHyde

  @AlexAthame na razie ukarali paru ortodoksów chrześcijańskich - grzywną 20-30 zł. ;)

 • AlexAthame

  @MrHyde ja znam jidisz, pracowałem z nimi 7 lat.

 • MrHyde

  @AlexAthame to nie ten język.

 • MEM

  @AlexAthame "Posłuchajcie jak zareagował Polski ksiądz w Calgary. Pogonił policję, wyzwał ich od faszystow, komunistow i DEMONOW i kazał bez nakazu nie wracać."

  "Pogonił", bo policja ma obowiązek działać zgodnie z prawem. Gdyby prawo na to im zezwalało, to by go raz dwa zglebowali i skończyłoby się kozakowanie.

  Zresztą, sprawa jeszcze nie jest zakończona. Policja w Calgary wydała oświadczenie w którym m. in. mówi, że:

  "No tickets were issued at the time and it will be up to our partner agencies to determine subsequent enforcement activity in response to this situation" (twitter. com/CalgaryPolice/status/1378796097070452738/photo/1 ), czyli, że choć policja żadnych mandatów w czasie interwencji nie wlepiała, to rządowe agencje zajmujące się kwestiami sanitarnymi i epidemiologicznymi rozpatrzą sprawę i prawdopodobnie nałożą jakieś sankcje.

  "Szkoda ze w Leżajsku policja tylko.pilnowala 500 Zydow podczas obchodów śmierci cydyka."

  Nie rozumiem... Jesteś przeciwny wszelakim obostrzeniom, twierdząc, że to narzucana przez demony niewola i ciesząc się, że w jednym z kanadyjskich kościołów pogoniono policję, ale jak władze nie wymuszają siłą tych obostrzeń, to z kolei żałujesz, że tego nie robią, pisząc, że "szkoda". :p Niektórych to się nie da zadowolić... Są egzekwowane obostrzenia –  źle. Nie ma egzekwowanych obostrzeń – źle. :lol2:  

  A może ta ocena zależy od tego, od kogo mają być wyegzekwowane? Ejże, Alex? Ładnie to tak? :p

  A tak poważniej, to ze wszystkimi religiami i sektami jest podobny problem, którego władze boją się rozwiązać, po prostu łapiąc za dupę całe to towarzystwo i ustawiając do pionu.

 • AlexAthame

  @MEM Dlaczego do mnie piszesz? Pisz do pana Hyde dlaczego takie video wstawił.

 • AlexAthame

  @MrHyde Piotrze.Nie jestes biegły w temacie.To nie ja jestem antysemitą tylko zydzi są semitami.Pisze żydzi jako religia, dlatego z małej.Pisalem tyle razy ale nie widzisz. Nie wiem jakie Ty masz nastawienie do Żydów, ale wiem jakie oni mają do Ciebie.Ty jestes dla nich gojem.Profesor Henryk Pająk nie robi rozróżnień, ja tak.Otóż Żydzi i żydzi są przekonani, że są narodem wybranym.Ja nie twierdzę, że nie, poniewaz wierze w Biblię.Jest tylko zasadnicza różnica.Sami Żydzi są przekonani, że nie tylko są wybrani, ale też, że są lepsi, mądrzejsi.Przyklad pierwszy.Pracowałem z ortodoksami.Pewien Zyd o nazwisku Maskowicz otworzył swój interes, cukiernię koszerną.Pracował poprzednio dla innego Żyda, pana Bineta.Maskowicz nie miał problemu zmieniać komuś licznika z 96 tys na 69 tys w samochodzie, nie miał problemu z używaniem w swojej cukierni powideł sliwkowych bez stempla rabina na wieczku kubła.Kiedy jednak mu powiedziałem, że Bog ich pogonił na cztery strony świata, bo złamali przymierze, on odrzekł: Nie, Bog nas rozesłał byśmy rozsiewali inteligencje.Zyd nie moze brać lichwy od innego Żyda, ale od gojem powinien.Przykład drugi.Pisałem opowiadanie o Jesabel, żonie krola Ahaba pt Nieskazitelna, bo Jezabel znaczy nieskazielna. Znalem zydowskiego jubilera o imieniu Gadi.Gadi mnie cenił bo kupowałem u niego biżuterią.Nie miał wielkiej wiedzy o biblii i dał mi telefon do rabina.Zadzwonilem do rabinai wyjaśniłem, że pisze opowiadanie i czy on ma wiecej informacji.Zaczął tak.Jesteś Zydem? Moje odpowiedzi byly NIE.A nastepne pytania byly: Twoj ojciec jest Żydem, twoj dziadek był Żydem, twoj wujek był Zydem.Wowczas kiedy uslyszał moje odpowiedzi powiedział.Masz internet i sobie poszukaj.Przyklad trzeci.Wejdź na google translate i sobie zobacz.Kazdy język, nawet arabski czy hinduski ma na dole napisane jak mowic dane slowo.Zobacz hebrajski.Nie ma.Biblia slowami Pawła apostoła piszę.Kazdy kto wierzy w Jezusa Chrystusa jest Żydem.Więc ja JESTEM Żydem.Jak wieć moge być antysemitą? Ja nienawidzę tych Żydów ktorzy należa do plemienia żmijowego.Jezus ich tak nazywał, Jan Chrzciciel ich tak nazywał.To są demoniczne istoty.Poczytaj sobie Ksiegę rodzaju rozdział 3 werset 15. Wszystko jasne.Do której grupy Ty należysz? Do ktorej grupy należy Martusia?To jest dla was ważne.

 • MrHyde

  @MEM "A tak poważniej, to ze wszystkimi religiami i sektami jest podobny problem, którego władze boją się rozwiązać, po prostu łapiąc za dupę całe to towarzystwo i ustawiając do pionu". Ukraińcy w zeszłym roku się nie patyczkowali z hordami chasydów pielgrzymujących mimo zamknięcia granicy do grobu jakiegoś cadyka. Wyłapali wszystkich co do jednego i odstawili z powrotem na białoruską stronę.

 • MrHyde

  @AlexAthame "Do której grupy Ty należysz"? Jestem gojem co najmniej do 4 pokolenia. Żmijowym gojem i antysemitą, bo nie wierzę w istnienie Jezusa z linii genealogicznej króla Dawida, ani w to, że Jan Chrziciel był pojedynczą osobą.

 • MrHyde

  @AlexAthame swoja drogą, jak tłumaczysz przydomek "Chrzciciel"? Jaki jest źródłosłów "chrztu"? I czy można mówić (zapewne można, skoro się  mówi) o chrzczeniu przed nadaniem statusu Christosa (Mesjasza) Jezusowi?

 • MrHyde

  @AlexAthame "Biblia slowami Pawła apostoła piszę" - Szaweł jest łgarz, czarownik i złodziej, co to Jezusa nigdy nie widział, nie słyszał, a się mądrzy i głupoty opowiada. To mówię ja, Piotr czyli Skała  :rotfl:

 • AlexAthame

  @MrHyde Tak slyszalem te opinie.Niektorzy nie uznaja słów niczyich tylko Jezusa. A są tacy co nie uznaja niczego.Ja tam nie wiem.Jezus ze mna mowil kilka razy dlatego wierze.Prosilem dostalem.Nie ma szans by to byly przypadki. Opisalem a Blękicie.Mozesz sobie przeczytać.

 • MrHyde

  @AlexAthame Z Szawłem rzekomo też mówił - w języku gojów, po grecku, fuj! - tylko świadków tych rozmów nie ma. Tylko że nam Jezus mówił zupełnie co innego niż jemu. Więc co to ma znaczyć? Że po śmierci nagle zmienił zdanie? A z tobą w jakim języku rozmawiał? Po naszemu?  :rotfl:

 • MEM

  @MrHyde "Ukraińcy w zeszłym roku się nie patyczkowali z hordami chasydów pielgrzymujących mimo zamknięcia granicy do grobu jakiegoś cadyka. Wyłapali wszystkich co do jednego i odstawili z powrotem na białoruską stronę."

  I dobrze zrobili. Ale wiesz – jedna jaskółka wiosny nie czyni. W zdecydowanej większości przypadków jest z religiami problem w kwestiach zastosowania się do reżimu sanitarnego.  

  A najbardziej wkurzają sami kapłani danych religii, którzy zamiast dawać przykład, to przeciwnie – jeszcze podjudzają społeczeństwo. I to żeby to były pojedyncze przypadki jakichś co bardziej krnąbrnych i nawiedzonych duchownych... A tu nie. Wyłazi jakiś hierarcha (bez znaczenia czy chrześcijański, muzułmański, czy inny) i z pełną świadomością (bo przecież nie jest głupi, w końcu skoro zęby zjadł na tumanieniu owieczek, to ma wystarczająco inteligencji, żeby załapać szkodliwość postępowania) pierdzieli ludziom bzdety o tym, że "Bóg ich ochroni przed zarazą", a potem pandemia się rozprzestrzenia na jeszcze większą skalę. Średniowiecze normalnie... I najczęściej nikt nie ma w polityce jaj, żeby ten proceder ukrócić i pozamykać świątynie do odwołania, a jeśli nie pomoże, to i judzących religijnych watażków.  

  No szlag człowieka trafia, jak to widzi. Ilu ludzi musiało się pozarażać i o ile dłużej ta cała pandemia trwa przez takie właśnie rzeczy.

 • MrHyde

  @MEM "pełną świadomością (bo przecież nie jest głupi, w końcu skoro zęby zjadł na tumanieniu owieczek, to ma wystarczająco inteligencji, żeby załapać szkodliwość postępowania)" - jesteś pewna słuszności tej hipotezy? ;)

 • MEM

  @AlexAthame "Dlaczego do mnie piszesz? Pisz do pana Hyde dlaczego takie video wstawił."

  Uuuu... coś nie w humorze jesteśmy... ;) Zły na mnie jesteś, czy Mamusia już nieodwołalnie zabroniła Ci się ze mną bawić? :)

  A napisałam do Ciebie, a nie do Hyde'a, bo odniosłam się do Twojego komentarza a nie do samego wrzuconego filmiku.

  "Przyklad pierwszy.(...) Kiedy jednak mu powiedziałem, że Bog ich pogonił na cztery strony świata, bo złamali przymierze, on odrzekł: Nie, Bog nas rozesłał byśmy rozsiewali inteligencje."

  Po pierwsze, wierzyć każdemu wolno we wszystko, w co chce. Jeśli iluś tam Żydów wierzy w to, że są narodem wybranym, czy choćby w to, że mają za zadanie rozsiewać inteligencję, to czy jest to w jakiś sposób gorsze od wiary innych ludzi (w cokolwiek)? Może być szkodliwe, tak jak i wiele innych rzeczy robionych z powodu dowolnej wiary, ale niczym się nie różni od innych religijnych przypadków, nie jest gorsze.

  Po drugie, mimo wszystko, za bardzo generalizujesz. Opierasz się na poznanych jednostkach i ich złe postępowanie składasz na karb całego narodu. Owszem, mentalność ludzi danej narodowości, albo wychowanych w konkretnej kulturze i wierze, jest zbliżona, czasem nawet bardzo, ale nie jest tak, że są w czambuł tacy sami.

  "Wowczas kiedy uslyszał moje odpowiedzi powiedział.Masz internet i sobie poszukaj."

  No więc wskazał Ci wędkę i jeszcze masz do niego pretensje... ;)  

  Joe Straczynski jako początkujący pisarz i scenarzysta miał problemy ze swoimi tekstami. Razu pewnego natknął się na książkę, czy na opowiadanie, Harlana Ellisona (wtedy już uznanego pisarza), gdzie na samym końcu był podany numer telefonu Ellisona. Myślał, że to żart, bo kto normalny umieszcza bez potrzeby publicznie swój prywatny numer telefonu, narażając się na to, by 24 na dobę dzwonili do niego różni, czasem i zdrowo pomyleni, ludzie, ale te nieudane pisarskie próby przypiliły go na tyle, że doszedł do wniosku, że zaryzykuje, zadzwoni i zapyta Ellisona o radę w kwestii pisania. No i zadzwonił, a ku jego zdziwieniu Ellison (który miał niewyparzoną gębę) telefon odebrał. Straczynski się przedstawił, powiedział, że jest początkującym pisarzem i że mu nie idzie, no i zapytał, jaką Ellison dałby mu na to radę. I wiesz, co usłyszał? "Przestań pisać gówno.". I na tym rozmowa się skończyła.

  Po kilkudziesięciu latach Straczynski, już dobrze wtedy znający się z Ellisonem (m. in. wspólnie piszący scenariusze do "Babylon 5" ), zapytał Ellisona, czy pamięta tę telefoniczną rozmowę. Okazało się, że Ellison pamiętał. I Ellison zapytał go: "Czy poczułeś się obrażony?". A na to Straczynski mu odpowiedział: "Gdybyś nie miał racji, to bym się poczuł obrażony.".

  I myślę, że ten rabin urządził Cię podobnie. :) Może z zawodowego obowiązku poczuwałby się do tego, żeby jakiemuś Żydowi, zawracającemu mu głowę, udzielić odpowiedzi/wskazówek. A tak, to doszedł do wniosku, że nie ma obowiązku zajmować się cudzymi drobiazgami, tym bardziej, że faktycznie dostęp do informacji jest dziś olbrzymi (media, biblioteki, internet). No i w konsekwencji dostałeś od niego odpowiedź, jaką dostałeś, i na jej podstawie zbudowałeś sobie kolejną teorię (ewentualnie umocniłeś uprzedzenia wynikające z wcześniej wyznawanych teorii).

  A tak BTW, może trzeba było te pytania, które miałeś, zadać na jakimś internetowym forum zajmującym się taką tematyką. Byłoby znacznie łatwiej o odpowiedź, niż wtedy, gdy anonimowo obcą osobę (może akurat czymś pilniejszym zajętą, a może po prostu chcącą mieć święty spokój) nagabywałeś.

  "Wejdź na google translate i sobie zobacz.Kazdy język, nawet arabski czy hinduski ma na dole napisane jak mowic dane slowo.Zobacz hebrajski.Nie ma."

  No i tak właśnie powstają teorie spiskowe budowane na piramidalnych bzdurach.  

  Bo jak sobie wejdziesz na Google Translate i wysilisz się choć odrobinę, żeby sprawdzić, czy faktycznie tak jest, że każdy język ma podaną wymowę a hebrajski nie, to odkryjesz, że nie mają podanej wymowy m. in. paszto, ujgurski, urdu, tatarski,  orija i perski. (prawdopodobnie po prostu Google jeszcze pracuje nad kolejnymi językami, dodając wymowę kolejnych, w miarę jej tworzenia)

  Co więcej: niektórych języków w Google Translate w ogóle nie ma... To dopiero musi być spisek. ;)

  Ponadto przecież ludzie na całym świecie uczą się hebrajskiego, zostając tłumaczami z niego. Więc ktoś jednak uczy tych gojów m. in. wymowy.

  I widzisz... cała misterna konstrukcja kolejnej teorii spiskowej wzięła w łeb... :) Było w co wierzyć?

  "Do której grupy Ty należysz? Do ktorej grupy należy Martusia?"

  Do żadnej, bo po prostu nie wierzy w to wszystko i dzięki temu ma problem "przynależności" z głowy. :)

 • MrHyde

  @MEM "pozamykać świątynie do odwołania" trzebaby chyba najpierw zmienić konstytucję, bo przy obecnej (ale mogę się mylić) ograniczać praktykowania kultu nie wolno nawet w stanie wojennym.

 • MEM

  @MrHyde "jesteś pewna słuszności tej hipotezy?"

  Jestem. :) To, że oni tumanią wiernych nie oznacza, że wierzą w to co mówią. Tak jak, daleko nie szukając, Kaczyński z Morawieckim są inteligentni i nie są głupi, co nie przeszkadza im gadać bzdur na potrzeby gawiedzi, dzięki której mają władzę.

 • MrHyde

  @AlexAthame @MEM fajna ta anegdota o Ellisonie.
  W Biblii jest podobna. Mojżesz się spytał płonącego krzaka, jak ma na imię. Bo nie mógł tak po prostu zanieść swoim Izraelitom kamieni z przykazaniami i nie nazwać autora. W końcu co może być ważniejszego niż imię boga? Baal, El, Lewiatan, Meduza - imię robi różnicę. A krzak mu na to (tłumaczę z boskiego na polski): spierdalaj, jestem kim jestem i nic ci do tego!

 • MEM

  @MrHyde "trzebaby chyba najpierw zmienić konstytucję, bo przy obecnej (ale mogę się mylić) ograniczać praktykowania kultu nie wolno nawet w stanie wojennym."

  To niech zmienią. A poza tym, gdyby rządzący byli z prawdziwego zdarzenia, to przede wszystkim nie wprowadziliby przepisów o kościelnych (religijnych) autonomiach i dziś by nie było problemu.

  "fajna ta anegdota o Ellisonie."

  ;)

  A tu masz ją w oryginale:  
  youtube. com/watch?v=Rp9NIZo-OZM

  "W Biblii jest podobna. Mojżesz się spytał płonącego krzaka, jak ma na imię. Bo nie mógł tak po prostu zanieść swoim Izraelitom kamieni z przykazaniami i nie nazwać autora. (...) A krzak mu na to (tłumaczę z boskiego na polski): spierdalaj, jestem kim jestem i nic ci do tego! "

  :rotfl:

 • AlexAthame

  @MrHyde Nie masz respektu do ksiegi, którą szanują miliony jak nie miliardy ludzi. Tam jest inaczej napisane i zobaczymy czy będziesz taki odważny jak przed Nim staniesz na sądzie.

 • AlexAthame

  @MEM Mamusia i ja jesteśmy ok.