Watykan szuka kosmitów. Bo co, jeśli istnieją?

Watykan szuka kosmitów. Bo co, jeśli istnieją?Jak donosi agencja "Associated Press", Watykan zebrał ekspertów, którzy badają prawdopodobieństwo istnienia życia pozaziemskiego. A przy okazji - wpływ istnienia takiego życia na naukę Kościoła Katolickiego.

W Watykanie odbyła się pięciodniowa konferencja, podczas której naukowcy przedstawiali wyniki swoich badań. Wzięli w niej udział astronomowie, fizycy, biolodzy oraz przedstawiciele innych gałęzi nauki.

- Pytanie o to, czy życie zaistniało w innym punkcie wszechświata jest pytaniem jak najbardziej na miejscu i wymaga poważnego zastanowienia się nad nim - twierdzi jezuita Jose Gabriel Funes, astrolog i dyrektor Obserwatorium Watykańskiego.

Jak twiedzi Funes, możliwość istnienia życia pozaziemskiego ma duży wpływ na wiele filozoficznych i teologicznych doktryn. Zaznacza jednak, że konferencja i badania mają charakter przede wszystkim naukowy.

Profesor Chris Impey, wykładowca astronomii na Uniwersytecie Arizony, twierdzi, że "istnieje płaszczyzna porozumienia dla tych, którzy patrzą na wszechświat z naukowego punktu widzenia i tych, którzy szukają sensu istnienia w tym biologicznym wszechświecie".

To nie pierwszy raz, gdy Watykan zajmuje się sprawą życia pozaziemskiego. W 2005 roku odbyła się na terenie Stolicy Apostolskiej podobna konferencja. W zeszłym roku jeszcze, gdy Funes dopiero zapowiadał obecną konferencję, stwierdził w wywiadzie dla "L'Osservatore Romano", że "wiara w Boga nie wyklucza istnienia życia pozaziemskiego, nawet inteligentnego".

- Tak, jak na Ziemi występuje wiele gatunków, podobnie we wszechświecie mogą istnieć istoty - w tym rozumne - stworzone przez Boga. Nie możemy nakładać granic na boską wolność kreacji - mówił Funes.

źródło: interia.pl

tubnet

znalazł niusa na interia.pl. Tagi: #Watykan #kosmici #UFO #poszukiwania

Dodaj komentarz