Stracił połowę ciała, założył sklep "Za pół ceny"

Stracił połowę ciała, założył sklep "Za pół ceny"37-letni Peng Shuilin został zmiażdżony przez ciężarówkę. Obrażenia, jakie odniósł w wypadku, zmusiły lekarzy do amputowania połowy ciała...

O mężczyźnie z niesłychaną wolą życia, wielkim sercem i jeszcze większym dystansem do siebie czytamy w dzisiejszym internetowym wydaniu "The Sun".

Przed wypadkiem był młodym biznesmenem. Dziś ma 70 cm "wzrostu", porusza się na wózku i uczy niepełnosprawnych chęci do życia, optymizmu i wiary w siebie.

To dzięki tym cechom przeżył amputację połowy ciała.

Po serii operacji, które trzeba było przeprowadzić, aby zreorganizować pracę organów i dwuletnim pobycie w szpitalu w chińskim Shenzhen, stara się żyć jak normalny człowiek. Dużo ćwiczy, żeby zachować sprawność fizyczną. Otworzył nawet sklep "Half Man Half Price" (z ang. pół człowieka, pół ceny).

- Właśnie przeprowadziliśmy badania i się okazało, że jest o wiele bardziej sprawny i wysportowany niż mężczyźni w jego wieku. Jest jedyną osobą na świecie, która przeżyła tak poważną amputację. To niesamowite - mówi Lin Liu, wicedyrektor szpitala Bujie.

źródło: interia.pl

Yeatos

znalazła niusa na interia.pl.

Dodaj komentarz