Wiecie co? To 18+ zaczyna mnie powoli WKURZAĆ!

Dodano na Hydepark przez agnes1709, 14 postów, ostatni post 15 sty 2019

 • agnes1709
  · 4 sty 2019

  Więc po co podawać wiek, jeśli i tak trzeba wciapywać datę? Poza tym kto mi udowodni, kto sprawdzi, czy wpisana data jest prawdziwa? Jakiś CYRK! Moim zdaniem wystarczyłoby jedynie, aby po zaznaczeniu przy publikacji tej nieszczęsnej osiemnastki przy opowiadaniu pojawiała się adnotacja typu: "Opowiadanie przeznaczone jest osobom pełnoletnim", bla,bla, bla...
  Tyle. Pozdro!

 • AnonimS
  · 4 sty 2019

  Ale zawsze możesz podać wiek taki o jakim marzysz s nie faktyczny :P . I od razu lepszy nastrój. Pozdrawiam

 • Fanka
  · 4 sty 2019

  agnes1709

  agnes1709: Więc po co podawać wiek, jeśli i tak trzeba wciapywać datę? Poza tym kto mi udowodni, kto sprawdzi, czy wpisana data jest prawdziwa? Jakiś CYRK! Moim zdaniem wystarczyłoby jedynie, aby po zaznaczeniu przy publikacji tej nieszczęsnej osiemnastki przy opowiadaniu pojawiała się adnotacja typu: "Opowiadanie przeznaczone jest osobom pełnoletnim", bla,bla, bla...
  Tyle. Pozdro!


  Mnie też to wkurza... I tak jak ktoś chce to wymyśli sobie datę i przeczyta. Wystarczy aby było ze materiał od 18+ i czy wchodzisz czy nie...

 • MrHyde
  · 4 sty 2019

  Ja wpisuję 01.01.1300. ;) Co ciekawe, kiedy wpisałem detę urodzenia Jezusa z rodu Dawida błędnie nazywanego Nazaretańczykiem, okazało się, że jestemza młody ;)

 • Somebody
  · 4 sty 2019

  "Bla bla bla" wystarczyłoby w zupełności. Ja zresztą sama robię stosowną adnotację przed tekstem, jeśli jest taka konieczność i wówczas nie zaznaczam magicznego prostokąta 18 ➕  :)

 • Indragor
  · 4 sty 2019

  Wystarczyłaby informacja:
  "Tekst przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Jeżeli nie masz 18 lat, musisz uzyskać pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych na jego przeczytanie".
  Równie skuteczne jak wpisywanie daty, a obywa się bez walenia w klawiaturę.

 • VeryBadBoy
  · 5 sty 2019

  Moderatorzy mają czyste sumienie...i brak problemów z prawem. Wchodzisz na własną odpowiedzialność, mimo że to może zwichrować delikatne, młode, niewinne umysły...no cóż. Ale prawda jest taka, że jak się chce zobaczyć treści skierowane dla dorosłych, żadne obostrzenia nie zatrzymają chętnego. Takie klikanie z zaznaczaniem daty dobre jest dla bobasa...ale nie podejrzewam, by rodzice dopuszczali takie maluch przed komputery...chociaż bywają oni dzisiaj dziwni i już nic mnie nie zdziwi. Tak więc przychylam się do adnotacji "Opowiadanie przeznaczone jest osobom pełnoletnim"

 • MrHyde
  · 5 sty 2019

  A ja proponuję zamiast daty krótkie zadanie. Podasz wynik 2+2*2/1, wybierzesz z listy wzorów chemicznych wzór dwuwodoku tlenu, skojarzysz, że Fryderyk Chopin i George Sand żyli jednocześnie, napiszesz ile razy różni się "kilo" od "deka", wchodzisz. Odpowiesz błędnie - blokada IP na miesiąc. ;)

 • agnes1709
  · 5 sty 2019

  Somebody

  Somebody: "Bla bla bla" wystarczyłoby w zupełności. Ja zresztą sama robię stosowną adnotację przed tekstem, jeśli jest taka konieczność i wówczas nie zaznaczam magicznego prostokąta 18 ➕  

  :lol2: Dziś jako jedyna skłoniłaś mnie do śmiechu pierwszym zdaniem. Płaczę. Dzięki.

 • Indragor
  · 5 sty 2019

  @MrHyde, to może się okazać za trudne dla wielu 40+

  VeryBadBoy

  VeryBadBoy: mimo że to może zwichrować delikatne, młode, niewinne umysły...

  O tam, zaraz zwichrować... Zwichrować młode umysły to mogą filmy puszczane w TV "od lat 12", czy nawet 15, w których trup ściele się gęsto, krew leje się strumieniami, a mózgi rozbryzgiwane są po ścianach. Seks, erotyka (ale nie chamskie porno) raczej łagodzą obyczaje.

 • AlexAthame
  · 6 sty 2019

  Zgadzam się z VeryBadBoy.To jest po to żeby strona była czysta prawnie w bardzo prawym państwie. Wiem, ze większość młodszych wpisuje nieprawidłowa datę. Gdyby to działało wówczas system by wiedział,  że to kłamstwo. Znam osobę,  która przestrzega.Jak widać można być uczciwym
  Wówczas usuwam ze jest od 18 lat.Niestety erotyczne automatycznie jest od 18 lat.Napisalem Zapach i dałem w erotyczne, a faktycznie nie ma tam nic.Nie dałem od 18 ale sam system zarządził inaczej.Moglbym zmienić kategorie, ale akurat nie chciałem.

 • VeryBadBoy
  · 6 sty 2019

  To była raczej ironia, Indragor. Wiadomo, że gdzie się nie spojrzy, można zobaczyć gorsze, straszniejsze, przerażające rzeczy..niż na lolu ;)  

  MrHyde

  MrHyde: A ja proponuję zamiast daty krótkie zadanie. Podasz wynik 2+2*2/1, wybierzesz z listy wzorów chemicznych wzór dwuwodoku tlenu, skojarzysz, że Fryderyk Chopin i George Sand żyli jednocześnie, napiszesz ile razy różni się "kilo" od "deka", wchodzisz. Odpowiesz błędnie - blokada IP na miesiąc.  

  To mnie rozbawiło, będzie można się przy okazji czegoś nauczyć. Chociaż obawiam się, że na lolu mógłby hulać wtedy głównie wiatr, bo większość została by odsiana (szczególnie Ci, którzy nie umieją posługiwać się wujkiem google i ciocią wiki) :D

 • AlexAthame
  · 6 sty 2019

  Jest dla mnie zagadką, od wielu lat, dlaczego pokazanie kawałka ciała stawia film w kategorii od 18, natomiast sceny brutalnych morderstw są tylko od 13. Wiem, że miało tyczyć się lola.Taka dygrasja.

 • MrHyde
  · 6 sty 2019

  AlexAthame

  AlexAthame: Jest dla mnie zagadką, od wielu lat, dlaczego pokazanie kawałka ciała stawia film w kategorii od 18, natomiast sceny brutalnych morderstw są tylko od 13. Wiem, że miało tyczyć się lola.Taka dygrasja.

  A przemoc psychiczna jest od 0+

 • WereWolfMax
  · 15 sty 2019

  Trochę przyfilozofuje, ale długo mnie nie było, więc chyba coś mi się należy. Agresja i przemoc są zakodowane w starszych (ewolucyjnie) częściach mózgu, a inne emocje, w tym miłość (jeśli to wogóle emocja) w najmłodszej, w korze mózgowej. Te starsze są bardziej instynktowne i prostsze, więc dziecko wcześniej zrozumie agresję niż erotykę lub miłość.
  Dlatego przemoc jest od 15 lat, a erotyka od 18, choć wiek fizyczny ma tyle wspólnego z dojrzałością, co twórczość J.R.R. Tolkiena z sci-fi.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto