Moron

ciekawostka : Moron
MrHyde

zamieścił fotkę , 1080x1313 - 78 kB w kategorii ciekawostki i polityka.

2 komentarze

 
 • Indragor

  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Jeśli polityk usiłuje sądownie wymusić szacunek, to tylko pogarsza swoją sytuację (ujmując delikatnie).

 • MEM

  @Indragor "Jeśli polityk usiłuje sądownie wymusić szacunek, to tylko pogarsza swoją sytuację (ujmując delikatnie)."

  A tym bardziej, gdy większość ludzi nim gardzi.

  BTW. Borchardt w "Szamanie morskim" wspomina, że kardynał Richelieu kazał wystawić w Paryżu pomnik Ludwika XIII, na którym umieścił hymn wychwalający tego króla. Ale mieszkańcy Paryża mieli na temat władcy zgoła przeciwne zdanie i na pomniku umieścili dwa napisy:

  "Miał sto zalet lokaja. Ani jednej pana."

  i

  "Tu leży król nasz, dobry pan. Przez lat dwadzieścia lokaj klechy.".

  I tak sobie myślę, że w przypadku "długopisa" można by z powodzeniem ten drugi tekst sparafrazować w formie: "przez lat dwadzieścia lokaj kaczki", bo w sumie facet jest obrazą dla urzędu, jaki miał pełnić.

 • MrHyde

  @Indragor  
  §1 Szacunek należy sie każdemu, nikt nie musi na niego zasługiwać.  
  §1a. Sprawa ma się inaczej, gdy się przyrodzony szacunek z własnej i nieprzymuszonej woli straci. W tym wypadku na odnowę szacunku trzeba zapracować.

  Obawiam się, a nawet jestem pewien, że ten polityk, jeśli wygra w sądzie, swoją sytuację szacunkową poprawi, a nie pogorszy. Chyba nawet już poprawił, nieznacznie, bo podniósł poprzeczkę ewentualnych szkód, jakie mogą dotknąć potencjalnego obrażającego. Większości ludzi nie chce się biegać po sądach, zwłaszcza w tak durnej sprawie. ;)

 • nie siej propagandy

  @MEM "A tym bardziej, gdy większość ludzi nim gardzi." Jak się nie mylę to większość go wybrała na prezydenta. To że Ty go tak postrzegasz to nie znacz że większość.  
  Komorowski, Kaczyński, Kwaśniewski, Wałęsa, Jaruzelski -też podpisywali, czyli to też długopisy?

 • nie siej propagandy

  @Indragor Oczywiście to też tyczy się Grodzkiego?
  I jak się nie mylę to prokuratura pozwała Żulczyka za obrazę prezydenta a nie sam Duda. To że się kogoś nie lubi, nie szanuje czy też pogardza nie daje zielonego światła do obrażania.

 • MEM

  @nie siej propagandy "Jak się nie mylę to większość go wybrała na prezydenta. To że Ty go tak postrzegasz to nie znacz że większość."

  1. Wybory zostały sfałszowane.

  2. Kacza marionetka wraz z całą tą wszawą partią sporo straciła poparcia choćby za "wyrok" kaczego TK dotyczący aborcji oraz za kompletne nieogarnianie kwestii pandemii, a ostatnio też i za kombinatora z Pcimia (i te rzeczy to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej).

  Więc podsumowawszy: większość nim gardzi. Zresztą, gardzi nim nawet sama kacza partia i to w zasadzie od samego początku co okazyjnie dają mu publicznie odczuć, co z kolei sugeruje, jakie zdanie mają o nim poza widokiem kamer.

  "Komorowski, Kaczyński, Kwaśniewski, Wałęsa, Jaruzelski -też podpisywali, czyli to też długopisy?"

  Żaden z nich nie podpisywał (a tym bardziej w przysłowiowych podskokach na każde pierdnięcie) takich gówien pisanych po nocach na kolanie w celu demolki państwa prawa i jego instytucji. Dociera różnica?

 • MEM

  @nie siej propagandy "Oczywiście to też tyczy się Grodzkiego?"

  Grodzki ma prawo pójść do sądu ze sprawą o zniesławienie, bo mu nikt łapówkarstwa nie udowodnił – na razie to wyłącznie propagandowy bełkot szumowin z PiS, które go pomówiły. I póki mu tego nie udowodnią, niczym innym nie jest.

  "I jak się nie mylę to prokuratura pozwała Żulczyka za obrazę prezydenta a nie sam Duda."  

  Ależ ta prokuratura prężnie nam działa... Tylko jakoś pis-owskich "obajtków" (a jest ich wielu) kręcących od lat wały nie mają czasu przyskrzynić.

  "To że się kogoś nie lubi, nie szanuje czy też pogardza nie daje zielonego światła do obrażania."

  1. "Powiedzieć komuś: idiota! – to nie obelga, lecz diagnoza." – Julian Tuwim.

  2. Banda PiS-owskich śmieci, odpowiedzialna nie tylko za burdel w państwie, ale także za ruinę instytucji, które stały im na drodze do kaczego zamordyzmu, nie jest w tej kwestii żadnym autorytetem. Nie dość, że sobie zasłużyli jak mało kto w ciągu ostatnich kilku dekad, to jeszcze przynajmniej połową narodu od lat wycierali sobie gęby w każdy możliwy sposób. A teraz krzywda i głodne kawałki świętoszkowatych moralizatorów, bo "jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowa to nie wolno"?

 • nie siej propagandy

  @MEM "1. Wybory zostały sfałszowane."
  I oczywiście jesteś wstanie to udowodnić? Przecież tak można o każdych wyborach powiedzieć?  
  "2. Kacza marionetka wraz z całą tą wszawą partią sporo straciła poparcia choćby za "wyrok" kaczego TK dotyczący aborcji oraz za kompletne nieogarnianie kwestii pandemii, a ostatnio też i za kombinatora z Pcimia (i te rzeczy to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej). "
  Co to znaczy "sporo"? Bo jak dla mnie to subiektywne odczucie.
  Czy stracili i ile zobaczymy przy wyborach. To będzie najlepsza ocena.
  "Więc podsumowawszy: większość nim gardzi. Zresztą, gardzi nim nawet sama kacza partia i to w zasadzie od samego początku co okazyjnie dają mu publicznie odczuć, co z kolei sugeruje, jakie zdanie mają o nim poza widokiem kamer. "
  I znowu to są tylko Twoje odczucia - pamiętaj ze jednak wygrał(ponownie) wybory.
  Można go nienawidzi, gardzić nim - ale to nie daje prawa do obrażania. Jeśli na to się zgodzimy to nas wszystkich będzie można wyzywać od członków.
  a to że jeździ za nim grupa osób żeby gwizdać - to kto im zabroni, mamy demokracje ale ich zachowanie świadczy tylko o nich. Zdajesz sobie sprawę ze teraz czeka to każdego prezydenta?
  "Żaden z nich nie podpisywał (a tym bardziej w przysłowiowych podskokach na każde pierdnięcie) takich gówien pisanych po nocach na kolanie w celu demolki państwa prawa i jego instytucji. Dociera różnica?"
  Żaden? Ale słyszałeś o nocnej zmianie i co Wałęsa podpisał? A Komorowski gdy był p.o. prezydenta nie podpisywał na tempo ustaw?
  Rozumiem że nienawidzisz pisu ale oni kiedyś miną a my pozostaniemy, naprawdę chcesz Polski gdzie będziemy dyszeć do siebie nienawiścią? I to nienawiścią wywołana przez polityków?

 • nie siej propagandy

  @MEM "Grodzki ma prawo pójść do sądu ze sprawą o zniesławienie, bo mu nikt łapówkarstwa nie udowodnił – na razie to wyłącznie propagandowy bełkot szumowin z PiS, które go pomówiły. I póki mu tego nie udowodnią, niczym innym nie jest."
  Żeby coś udowodnić trzeba stanąć w sadzie a skoro on ma immunitet i głosuje w swojej sprawie to raczej nic z tego.
  Widzisz gdyby stanął w sądzie i tam zapadł by wyrok _nie winny- to wtedy na podstawie wyroku wszystkim mógłby wytoczyć sprawę - i słusznie - a tak gdy teraz zakłada sprawy wygląda to na próbę zamknięcia wszystkim ust.  
  "bełkot szumowin z PiS" czyli wszyscy inaczej myślący niż Ty to koniecznie muszą być szumowinami z pisu? ciekawa logika. Z tego co słyszałem to jest około 200 świadków i wszyscy kłamią? Szybki osąd.
  "Ależ ta prokuratura prężnie nam działa... Tylko jakoś pis-owskich "obajtków" (a jest ich wielu) kręcących od lat wały nie mają czasu przyskrzynić."
  Czyli powiązany z pisem to wyrok -WINNY? ale jak powiązany z po to wyrok - NIE WINNY?
  Zasada neumanna?  
  Nie ważne jakie barwy - każdy złodziej ma siedzieć! No ale jakie sądy takie wyroki jaka prokuratura takie zarzuty.
  "1. "Powiedzieć komuś: idiota! – to nie obelga, lecz diagnoza." – Julian Tuwim. "
  I on mógł tak sobie pisać bo...nie pisał o żadnej konkretnej osobie.
  "Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." - Julian Tuwim.
  I tak można sobie dopasować każdy cytat.
  "Banda PiS-owskich śmieci"  
  Naprawdę czujesz się lepiej gdy tak piszesz o ludziach?  
  "odpowiedzialna nie tylko za burdel w państwie"
  Który odziedziczyła po PO , słowa Bartłomieja Sienkiewicza "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" Mam nadzieje ze to też Ci przeszkadzało?
  "ale także za ruinę instytucji, które stały im na drodze do kaczego zamordyzmu, nie jest w tej kwestii żadnym autorytetem."
  Szkoda że nie napisałeś jakie instytucje masz na mysli.  
  "Nie dość, że sobie zasłużyli jak mało kto w ciągu ostatnich kilku dekad, to jeszcze przynajmniej połową narodu od lat wycierali sobie gęby w każdy możliwy sposób. "
  To zależy kto ocenia. A drugą częścią narodu gębę sobie wycierała platforma. Takie uroki "naszych" polityków.
  " A teraz krzywda i głodne kawałki świętoszkowatych moralizatorów, bo "jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowa to nie wolno"?
  Nie do końca wiem o co Ci chodzi ale nie jest dobrze gdy Kali kradnie ani gdy Kalemu kradną.

 • MEM

  @nie siej propagandy "I oczywiście jesteś wstanie to udowodnić? Przecież tak można o każdych wyborach powiedzieć?"

  Każdy jest to w stanie udowodnić. Tu ( lol24. com/fotki/napisy-reklamy/krotko-i-dosadnie-wypierdalac-25597 ), w komentarzach masz uzasadnienie, nie chce mi się klepać wszystkiego od nowa na zawołanie jakiegoś anonimowego trolla (BTW, tak sam z siebie wielbiciel "jedynie słusznej" partii, pomimo tego jak go w wała bez przerwy, odkąd powstała, robi, czy taka praca w jakiejś PiS-owskiej trollerni, za kasę co miała iść na służbę zdrowia a poszła na kaczą propagandę?)  

  "Co to znaczy "sporo"? Bo jak dla mnie to subiektywne odczucie."

  Np. to, że wg sondaży około 90% społeczeństwa było/jest przeciwnych temu, co kaczor nakazał w sprawie aborcji. Czyli to nie są tylko wyborcy opozycji. Poza tym sondaże pokazują też, że poparcie dla PiS systematycznie spada (ostatni nawet wskazywał poniżej 30%), czyli oprócz tego, że wyborcy opozycji stanowią łącznie jakieś 65%, dochodzi do tego część "betonowego elektoratu" PiS, a to z kolei oznacza, że i reszta tego betonu zachwycona kaczymi rządami nie jest, na razie tylko walczy w nich to, czy większe jest rozczarowanie kaczyzmem, czy obrzydzenie do opozycyjnych partii, i stąd notowania PiS nie zleciały kompletnie na zbity pysk. Jeszcze.

  "pamiętaj ze jednak wygrał(ponownie) wybory."

  Mnie cudze urojenia nie interesują. To jest rzecz dla psychiatry, nie dla mnie. Sfałszowane wybory nie są wygraną.

  "Można go nienawidzi, gardzić nim - ale to nie daje prawa do obrażania. Jeśli na to się zgodzimy to nas wszystkich będzie można wyzywać od członków."

  No i co z tego? Jak ktoś faktycznie zasłuży, to nie widzę przeszkód. Głaskanie po głowie jakiegoś pajaca w rodzaju PiS-owskiej kliki (zbiorowo i indywidualnie), zamiast spacyfikowania tej śmierdzącej bandy gnoi, doprowadziła do ruiny całego państwa, włącznie ze śmiercią wielu jego obywateli z powodu prywaty i nieudacznictwa tej przeklętej kaczej bandy. Jak dla mnie, to po tym jak im odbiorą władzę, to mogą ich wszystkich powywieszać, nawet się chętnie na sznurek dorzucę.

  "Zdajesz sobie sprawę ze teraz czeka to każdego prezydenta?"

  A to jakiś problem? Zresztą, dawniej ten chory przepis o obrazie prezydenta obowiązywał i ludzie jakoś masowo i systematycznie nie "jeździli gwizdać". Teraz nadal obowiązuje, a mimo to jeżdżą (i nie tylko, bo wyśmiewają go praktycznie wszędzie, od przysłowiowej ulicy, przez tradycyjne media, a skończywszy na internecie), dostrzegasz różnicę?

  Ostatnio coś na taką skalę to było w tym kraju za PRL-u, gdy naród wyśmiewał komunę. Takie "dobre" zdanie ma większość społeczeństwa o PiS i kaczej marionetce.

  "Żaden? Ale słyszałeś o nocnej zmianie i co Wałęsa podpisał?"

  I dobrze, że podpisał. Inaczej całe to pieprzone oszołomstwo rządziłoby autorytarnie już wtedy, a gdyby tak się stało, to do dziś zrobiliby z tego kraju Bantustan z trzeciego świata rządzony reżimem takim jak północnokoreański.

  "A Komorowski gdy był p.o. prezydenta nie podpisywał na tempo ustaw?"  

  Aż tak ograniczony umysłowo jesteś, że nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem, co się do Ciebie napisało, czy po prostu klapki "propagandy kaczego sukcesu" tak mocno na oczach siedzą? Ja nie napisałam, że Komorowski niczego nie podpisywał, ja napisałam, że żaden z wcześniejszych prezydentów nie podpisywał jakichś po nocach pisanych na kolanie gówien, których celem jest demolka ustroju państwa. Łapiesz różnicę?

  Jak nie łapiesz, to jest to Twój problem, ale nie zawracaj mi głowy, bo są lepsze rzeczy niż przerzucanie się komentarzami z jakimś trollem.

  BTW, nikt też nie twierdził, że Komorowski (i jego poprzednicy) był święty.

 • MEM

  @nie siej propagandy "Rozumiem że nienawidzisz pisu ale oni kiedyś miną a my pozostaniemy, naprawdę chcesz Polski gdzie będziemy dyszeć do siebie nienawiścią?"

  Zwisa mi, co społeczeństwo zrobi z PiS-owcami i ich wyborcami. Zasłużyli na wszystko, co ich spotka za całokształt tego, co od ponad dekady wyprawiają. Trzeba było myśleć o tym wcześniej, zanim się podpaliło przysłowiowy lont. Ale wtedy nie przeszkadzało, nie? Bo się zachłysnęło propagandą, wygranymi przez PiS wyborami, wszystkimi pomyjami na każdego, kto choćby ostrzegał przed PiS-em, i kiełbasą wyborczą, którą całe pokolenia będą musiały spłacać. Zupełnie jak wyborcy NSDAP Hitlerem. Bo na początku to było fajnie, a potem dopiero był płacz i wrzaski o to, że "nie dyszmy do siebie nienawiścią", jak bomby spadły na te durne puste łby, bo dopiero one sprawiły, że zaczęli sobie o tym co jest normalne dla cywilizowanych społeczeństw przypominać. Mam głęboko gdzieś, co się teraz z wyborcami PiS stanie. Jak dla mnie, mogą nawet do usranej śmierci kanałami chodzić. A jedyne, czego można żałować to tego, że przeciętny przygłupi obywatel ma w ogóle prawo głosu. Bo PiS będzie kiedyś wspomnieniem, ale cała ta otumaniona banda, co na nich głosowała, znajdzie sobie następców w podobnej do Kaczyńskiego postaci, którzy nadal będą ludziom życie niszczyć, jeśli tylko będą mieć dzięki poparciu okazję. No ale wada demokracji – dwóch żuli pasożytujących na MOPS-ie i na "pińcetplus" ma więcej do powiedzenia, niż cała ta normalna część społeczeństwa, która na to zarabia.

  "I to nienawiścią wywołana przez polityków?"

  To nie jest nienawiść wywołana przez polityków. Te kilkadziesiąt procent społeczeństwa, która głosuje na PiS i przybudówki tej partii czy inne tego rodzaju, jak choćby Konfederacja, to po prostu mentalna swołocz. Kaczyński ich nie stworzył. To oni stworzyli Kaczyńskiego (i jemu podobnych) – chcąc wygrać wybory, zdobyć poparcie, powiedział im to, co sami "myśleli" i na swoją mikroskalę indywidualnie czynili od lat, zbierając cały ten jad przeciwko wszystkiemu i wszystkim. Tacy po prostu są. Dlatego tego rodzaju zachowanie, jakie PiS obrał sobie za strategię, im pasowało, bo wreszcie mogli zacząć bezkarnie mówić oraz robić to głośno i być tolerowani w majestacie państwa, w którym władzę PiS-owi oddali, i który to wykorzystuje do swoich celów.

  "Żeby coś udowodnić trzeba stanąć w sadzie a skoro on ma immunitet i głosuje w swojej sprawie to raczej nic z tego."

  Gdyby były na to twarde dowody, bez problemu by mu ten immunitet zabrano i zwinięto do paki. Prawda jest taka, że to kolejne "kłamstwo PiS-owskie" – kłamstwo partii, która przed wyborami miała hasełka o rozliczeniu przestępców z dzisiejszej opozycji, a przez 6 lat, dzierżąc pełnię władzy, nie była w stanie przedstawić nikomu zarzutów, które by skutkowały wyrokiem. Co najwyżej nieudolnie mogła je fabrykować, jak to Kamiński na zlecenie kaczora robił już przy poprzednich swoich rządach w 2007 roku.

  "Widzisz gdyby stanął w sądzie i tam zapadł by wyrok _nie winny- to wtedy na podstawie wyroku wszystkim mógłby wytoczyć sprawę – i słusznie – a tak gdy teraz zakłada sprawy wygląda to na próbę zamknięcia wszystkim ust."

  Aha, czyli jak np. publicznie ogłoszę w mediach, że np. dajesz dupy za pieniądze, to dopóki sąd nie wyda wyroku, każdy ma uważać, że tak jest, tak?

  Błotem łatwo obrzucać, bo zawsze jakaś część z niego przyschnie. Swołocz  taka jak Kaczyński robi to, odkąd do polityki poszedł – taką ma strategię: obrzucić kogoś błotem i niech udowadnia, że nie jest wielbłądem.

  Tymczasem w normalnych krajach tak nie jest. Trzeba przedstawić dowody na to, o co się oskarża. Tam śmiecie takie jak cała kacza partia za takie zagrywki jak np. z Grodzkim, czy za produkcję fałszywych dowodów jak to Kamiński z zerem i kaczorem robił, lądują w rynsztoku, gdzie ich miejsce. A i to w najkorzystniejszym dla nich obrocie sprawy.

  Tak że, kacze oskarżenie (czyli, podobnie jak w przypadku marionetki na stołku premiera, faceta skazanego prawomocnie za wielokrotne kłamstwa) to może być dowód dla jakiegoś tępego wyznawcy PiS-u albo dla tych z sekty smoleńskiej, nie dla kogoś normalnego. Dlatego propaganda w PiS-owskich mediach taśmowo takie produkuje, czego dowodem osławione "paski" w wiadomościach w TVP. Na potrzeby kaczego motłochu. W końcu jak to towarzysz Piotrowicz w przypływie szczerości kiedyś powiedział: "Wiemy, że przekaz TVP INFO może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców". I wszystko w temacie...

  A poza tym Grodzki właściwie stanie przed sądem. Bo skoro pozwał obrzucających go pomówieniami o zniesławienie, to właśnie przed sądem będą oni musieli udowodnić, że mówili prawdę, i sąd – jak to w cywilizowanych państwach ma miejsce – na podstawie dowodów, albo ich braku, rozstrzygnie. To o co chodzi?

 • MEM

  @nie siej propagandy ""bełkot szumowin z PiS" czyli wszyscy inaczej myślący niż Ty to koniecznie muszą być szumowinami z pisu?"

  Znów nie czytasz ze zrozumieniem. Ale ja nie mam obowiązku prowadzenia Cię za rączkę, to jest Twój problem i sam sobie z nim radź. Tylko czterech liter nie zawracaj.

  "Z tego co słyszałem to jest około 200 świadków i wszyscy kłamią?"

  A co? TVP Ci powiedziało?

  Wiesz, niektórzy – liczeni w tysiącach, nawet w setkach tysięcy – słyszeli też, że Ziemia jest płaska, że szczepionki robi się z płodów, że światem rządzą Reptilianie itd. Inni z kolei słyszeli nawet głosy w swoich głowach. Tylko co to udowadnia?

  "Czyli powiązany z pisem to wyrok -WINNY? ale jak powiązany z po to wyrok - NIE WINNY?"

  Nie. Ale akurat w przypadkach takich, jak choćby właśnie Obajtek, winny jest na pewno. Bo z pensji urzędnika, która jest oficjalną i powszechnie dostępną informacją, nikt takiego majątku nie jest w stanie zarobić. Co więcej, już dziś wiadomo, że parę lat temu, rządzona przez PiS prokuratura, ukręciła sprawie o obajtkowe przekręty łeb. I do tego, że cudownie poginęły niektóre akta tych spraw. Widzisz różnicę? Tymczasem w przypadku opozycji, która zresztą święta nie jest, PiS-owi jakoś się od lat nic nie udaje udowodnić. A jak próbowali pokazówek, to się szybko skończyły blamażem (prawdopodobnie też zresztą po części z winy tego, że kacza partia posadziła miernoty na stanowiskach i one po prostu z niczym sobie nie radzą, co choćby sprawa Giertycha i kasy wyprowadzonej z Polnordu pokazała).

  "I on mógł tak sobie pisać bo...nie pisał o żadnej konkretnej osobie."

  Znów nie czytasz ze zrozumieniem. A ten cytat z Tuwima, to przecież proste zdanie...
  I uniwersalne – pasuje w każdym przypadku, w którym jest uzasadnione używanie tego typu określeń.
    
  "Naprawdę czujesz się lepiej gdy tak piszesz o ludziach?"

  Takie głodne kawałki, to truj komu innemu. Ja jestem za stara, by mnie to w ogóle ruszyło. Tym bardziej, że to nie jest kwestia czucia się lepiej czy gorzej, tylko kwestia nazywania rzeczy po imieniu. Powiewa mi, że ktoś się za to, jakie mam o nim (uzasadnione) zdanie, raczy obrazić. To nie moje zmartwienie, że ktoś jest [jakiś tam], ja mu nie kazałam, ja to tylko palcem wskazałam.

  "Który odziedziczyła po PO , słowa Bartłomieja Sienkiewicza "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje""

  Tylko, że przy tym, co jest teraz, tamten burdel to była sielanka.  

  "Mam nadzieje ze to też Ci przeszkadzało?"

  Owszem. Ale ja głosuję na opozycję jako na tzw. "mniejsze zło" (dużo mniejsze w porównaniu z PiS-em), a nie dlatego, że mi oni odpowiadają. Nigdy mi nie odpowiadali. Zresztą, mi przeszkadza to, co na taśmach w wykonaniu PO, ale nie mam wyboru (bo są rzeczy ważniejsze niż to, że opozycja to nadal "zło, tyle że mniejsze" ), a wyborcom PiS kompletnie nie przeszkadza że facet, który na tych samych taśmach twierdził, że "Polacy mają zapierdalać za miskę ryżu", który bez zmrużenia oka wpieprzył wielu z nich w tzw. kredyty frankowe, i który w komitywie z PO był doradcą tego "złego" Tuska, jest dziś tzw. premierem  (tak jak zresztą nie przeszkadza im, że dzień w dzień ich okłamuje i okrada dalej).

  "Szkoda że nie napisałeś jakie instytucje masz na mysli."

  Nie rżnij głupa. Po tylu latach cyrków, to jest oczywiste nawet dla dzieci w podstawówce.

  "To zależy kto ocenia. A drugą częścią narodu gębę sobie wycierała platforma. Takie uroki "naszych" polityków."

  Istnieje jednak pewna różnica – przynajmniej część z tego była pod adresem tej "drugiej części" zasłużona. A rządy PiS i zachowanie popierającego go elektoratu tylko to udowadnia.  

  "Nie do końca wiem o co Ci chodzi ale nie jest dobrze gdy Kali kradnie ani gdy Kalemu kradną."

  Znów udawanie głupiego... 6 lat z hakiem retoryki o "nieprawdziwych Polakach", "elemencie animalnym", "gorszym sorcie", "kanaliach", "gestapowcach", porównywania protestujących kobiet do "SS-mannów", "ubekach", "złodziejach" itd., włącznie z poselskimi projektami pozbawiania obywatelstwa, pod adresem każdego, kto nie popierał PiS, to nie przeszkadzało. A teraz płacz, bo kto posiał wiatr zebrał burzę, prędzej czy później trzeba będzie za to wszystko, co się wyrabiało, zapłacić, to sobie tacy jak Ty poprzypominali nagle o tym, że tak nie wolno... A takiego wała. I ma boleć.

 • MEM

  Najbardziej mnie przy tym rozbawił przytoczony przez Onet jeden z komentarzy z Twittera:

  "Czy w procesie J.Żulczyka ciężar dowodu spoczywa na prokuraturze, która musi udowodnić, że PAD nie jest "debilem", czy na pisarzu, który musi dowieść, że jest? To dopiero będzie przestawienie!"

  To by było piękne, gdyby zero z urzędu musiał udowadniać, że długopis debilem nie jest... :lol2:  

  Swoją drogą, dawno temu powinno się zlikwidować ten kretyński przepis o "obrazie prezydenta". Bo co to? Jakaś święta krowa? Nie wspominając już o tym, że opinię o tym, że ktoś jest [jakiś tam] każdemu wolno mieć (a w tym przypadku jest zresztą zasłużona), tym bardziej, że to obywatele są jego pracodawcami a nie odwrotnie.

  BTW, ciekawe, czy to oznacza, że niniejszym żart o tym, że władza zastanawia się, czy wlepić karę za złamanie przepisu, czy za zdradę tajemnicy państwowej, stał się rzeczywistością. ;)

 • MrHyde

  @MEM Stawiam raczej na to, że proces sądowy będzie nudny do bólu, a mowy na rozprawie sticte prawnicze. Ale może pora zacząć pisać scenariusz, taki z udziałem zera i długopisa, i biegłych psychiatrów, semantyków i teoretyków amerykańskiego prawa konstytucyjnego, zanim życie napisze własny? ;)

  Jasne, że paragrafy blasfemiczne nie mają czego szukać w kodeksie karnym.

 • MEM

  @MrHyde "Stawiam raczej na to, że proces sądowy będzie nudny do bólu, a mowy na rozprawie sticte prawnicze."

  Może i tak. Ale za to cała medialna otoczka wraz z komentarzami... ;)  

  "Ale może pora zacząć pisać scenariusz, taki z udziałem zera i długopisa, i biegłych psychiatrów, semantyków i teoretyków amerykańskiego prawa konstytucyjnego, zanim życie napisze własny?"

  Ponoć życie pisze najlepsze scenariusze, więc ja poczekam na to, co wymyśli. ;)

  "Jasne, że paragrafy blasfemiczne nie mają czego szukać w kodeksie karnym."

  Nie bądź tego taki pewien. :) Cały czas przecież w kierunku wyznaczonym przez Północną Koreę podążamy. Jest kwestią czasu i sprzyjających okoliczności, kiedy reżim na kaczych łapach ogłosiłby się boskim, tworząc też przy okazji odpowiednie przepisy.

 • MrHyde

  @MEM "Ponoć życie pisze najlepsze scenariusze" I to właśnie jest powód, żeby się spieszyć z własnymi. ;)

  Miesiąc temu machnąłem op-ko o wiejskim księdzu. Aż tak mnie poruszyło przypadkowe spotkanie jednego egzemplarza tego gatunku. Dziś już bym nie napisał, przez Sekielskich.

 • MEM

  @MrHyde "Miesiąc temu machnąłem op-ko o wiejskim księdzu. Aż tak mnie poruszyło przypadkowe spotkanie jednego egzemplarza tego gatunku. Dziś już bym nie napisał, przez Sekielskich."

  A w opowiadaniach tego nie masz. Aż strach pomyśleć, co ukrywasz. :)

 • MrHyde

  @MEM Bo to bajka. Na lolu są tylko prawdziwe historie ;)

 • MEM

  @MrHyde "Bo to bajka. Na lolu są tylko prawdziwe historie"

  :lol2:

 • MrHyde

  @MEM Dokładnie tak i nie inaczej. Zapytaj A. On się  lepiej zna na prawdzie. ;) Bajki są na blogu. ;)