Bezpłciowe wychowanie w Szwecji. Tego jeszcze nie było!

W Szwecji istnieją przedszkola, w których dzieci wychowywa się bezpłciowo, nie używa się słów "dziewczynka" czy "chłopiec". Założona w Sztokholmie nowa placówka "Egalia" to najbardziej skrajny wyraz ideologii genderowej. Kładzie się w niej szczególny nacisk na totalne "równouprawnienie płci". Zabawki są neutralne płciowo, a wychowacy zwracając się do dzieci używają hybrydowego określenia "ono".
Czytaj więcej na: http://www.dw.com/pl

558 wyś.
100%14
White

opublikował wideo w kategorii dramat.

4 komentarze

 
 • Speker

  Speker · 26 sierpnia

  "Można być dziewczyną, chłopakiem, albo jeszcze inną płcią"
  Czy ona coś bierze? Ja znam tylko dwie, jaka jest jeszcze inna płeć? Co prawda byłem na urlopie, aż miesiąc, może dokonano nowego odkrycia w biologi.  
  Obłęd.

 • Dorota

  Dorota · 23 sierpnia · 194008877

  W polskich, przedwojennych filmach arystokracja wydając służbie polecenia używała określeń "niech ono pójdzie, niech ono zrobi"

 • AnonimS

  AnonimS · 21 sierpnia

  To że krowę lub byka nazwiemy zwierzę to nie zmieni jego przeznaczenia uzytkowego. Z dziećmi sprawa jest ciut inna . Jak mawiał  pewien klasyk "byt określa świadomość" . Nie wiem czy ' ono " bedzie sobie radzić z seksualnością i z partnerami czy partnerkami .

 • MrHyde

  MrHyde · 21 sierpnia

  Pierwsze zdanie opisu: >>W Szwecji istnieją przedszkola, w których dzieci wychowywa się bezpłciowo, nie używa się słów "dziewczynka" czy "chłopiec"<< chyba nie pochodzi z serwisu Deutsche Welle. Po polsku jest "wychowuje", Mistrzuniu, a nie "wychowywa". Cytując klasyka, "zestaw na tak"