Nika używa bionicznej ręki

100%33
Tartola

opublikowała wideo w kategorii ciekawostki. Tagi: #EsperHand #proteza #ręka

1 komentarz

 
 • MEM

  Genialne.  

  I pomyśleć tylko, na jakim stopniu rozwoju bylibyśmy dzisiaj, gdyby nie wieki ograniczeń nauki przez religię, polityków i głupotę ludzką.

 • MEM

  @KontoUsunięte "Ale Ty wiesz, że autorem teorii o Wielkim Wybuchu był ksiądz katolicki a Kopernik był takze członkiem Kościoła, tak?"

  Wiem. :) I co z tego, że nimi byli? Kościół – zwłaszcza wieki temu – był zawsze miejscem, w którym zdobyć można było wykształcenie. Problem w tym, że kształcił "swoich", by jeszcze lepiej można było doić "owieczki", które miały pozostać ciemne. No i kościół nie spodziewał się tak do końca, że tyle odkryć, jakie przy okazji dokonają jego funkcjonariusze, aż tak fatalnie się na jego władzy nad "ciemnym ludem" odbije. Stąd próby tego powstrzymywania i sankcje także wobec przedstawicieli kleru.

  Bez religii świat rozwijałby się normalnie, to znaczy byłyby szkoły i uniwersytety, i po prostu tych samych odkryć dokonaliby "świeccy". Z tym, że nie byłoby komu ich przed tymi odkryciami i ogłaszanymi wynikami powstrzymywać przy pomocy kościelnego aparatu terroru i propagandy sączonej z ambon, dzięki czemu postęp ludzkości byłby znacznie szybszy, co było do udowodnienia.