Polskie bliźniaki mają dwóch ojców!

Polskie bliźniaki mają dwóch ojców!Źróło: fakt.plPochodzą w północy Polski. Są bliźniakami. Mają jedna mamę, co jest oczywiste, ale do tego mają dwóch ojców! Pierwszym jest eksmąż matki, drugim jej obecny konkubent. To siódmy taki opisany przypadek na świecie!

Kobieta z północnego regionu Polski od pewnego czasu żyła w dwóch związkach - małżeństwie i związku nieformalnym. W tym czasie zaszła w ciążę i urodziła bliźniaki: chłopca i dziewczynkę - pisze "Kurier Poranny".

Już po narodzinach dzieci, kobieta wystąpiła o rozwód ze swoim dotychczasowym mężem. Prawdopodobnie była przekonana, że nie jest on ojcem dzieci. Dlatego pozwała go o "zaprzeczenie ojcostwa". O ekspertyzę zwróciła się do Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie. Chciała, żeby jej nowy partner został uznany za ojca dzieci. Badanie przyniosło jednak zaskakujący wynik!

Okazał się, że bliźniaki mają dwóch różnych ojców. Jak tłumaczy genetyk dr hab. Piotr Kozioł, bliźniaki pochodzą z ciąży mnogiej, ale hetero-ojcowskiej. - Oznacza to, że kobieta zaszła w ciążę z dwoma mężczyznami. Okazało się, że konkubent jest ojcem córki, natomiast mąż jest ojcem syna - mówi genetyk dziennikarzom "Kuriera Porannego".  

Do takich sytuacji wychodzi wyjątkowo rzadko. To siódmy taki opisany przypadek na świecie! Takie zapłodnienie było możliwe, bo w trakcie cyklu miesiączkowego organizm kobiety uwolnił dwa jajeczka, które zostały zapłodnione plemnikami dwóch różnych mężczyzn.

źródło: fakt.pl

Gnostute

znalazła niusa na fakt.pl. Tagi: #bliźniaki #dwóch #ojców #Polska

1 komentarz

 
  • villemo92

    Siódmy na świecie, a z trzeci w Polsce :D jestem pewna, że przynajmniej o jednym już czytałam :P

    12 lut 2016