Mentalna ściana

Dodano na Hydepark przez DziecieChaosu, 7 postów, ostatni post 27 mar 2018

 • DziecieChaosu
  · 21 mar 2018

  Tak się zastanawiam czy Wam również podczas pisania zdarza się trafić na taką myślową ścianę? Niby pomysł jest, wiecie o czym chcecie pisać, a jednak pojawia się taka wewnętrzna blokada. Zaczynacie się czuć jakbyście brodzili w bagnie i to się miało nigdy nie skończyć. W żaden sposób się nie da przed tym uciec. Jeśli wam się to zdarza, to jak sobie z tym radzicie?

  Ja najczęściej po prostu pozwalam tej barierze istnieć i w pewnym momencie zauważam, że ona sama zniknęła. Wtedy wracam do pisania i czuję się dumna z siebie, że przeskoczyłam tą ścianę i dokończyłam np. rozdział. Jeśli zależy mi na czasie, to czytam coś o podobnej tematyce do aktualnego dzieła żeby wstrzelić się w odpowiedni nastrój, ale to nie zawsze działa.

  Macie na to jakieś sposoby?

 • AnonimS
  · 22 mar 2018

  Ja nieraz mam wszystko w głowie a czuję wręcz wstręt do pisania  więc odkładam temat na pewien czas ad acta i wracam dopiero jak mnie ponownie temat zacznie kusić.  Ale ja jestem początkujący więc minimalne mam doświadczenie w tym zakresie.

 • Somebody
  · 22 mar 2018

  Chyba nie ma na to rady. Trzeba po prostu przeczekać. Przynajmniej według moich obserwacji  :sciana:

 • AuRoRa
  · 22 mar 2018

  Zdarza się, ale wtedy słucham ulubionej muzyki  :danss:  pomaga się zrelaksować . Słowa piosenek potrafią nie raz nakierować na fajny pomysł do dalszego pisania.

 • dreamer1897
  · 22 mar 2018

  Chyba każdemu się zdarza. Ja lubię dużo czytać i po jakimś czasie przy kawie się odblokowuję.

 • DanaScully
  · 24 mar 2018

  Jakże dobrze to znam... Niestety od dłuższego czasu całkowicie jestem zblokowana. Pomysłów mam całą masę, ale nie jestem w stanie ich zrealizować. Np. ostatnio zrobiłam konspekt do całkiem fajnego kryminału, co z tego jak nie mogę zacząć pisać rozdziałów...

 • DziecieChaosu
  · 26 mar 2018

  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi <3 Czyli jednak większość z was przeczekuje :) Ja na początku czułam się z tym wrednie, tak jakbym nie dała z siebie wszystkiego i byłam zła na siebie  :sciana: A później jakoś po prostu zaakceptowałam to i okazało się że bez wywierania presji na siebie samą, ściana znika dużo szybciej :)

 • agnes1709
  · 27 mar 2018

  DziecieChaosu

  DziecieChaosu: Tak się zastanawiam czy Wam również podczas pisania zdarza się trafić na taką myślową ścianę? Niby pomysł jest, wiecie o czym chcecie pisać, a jednak pojawia się taka wewnętrzna blokada. Zaczynacie się czuć jakbyście brodzili w bagnie i to się miało nigdy nie skończyć. W żaden sposób się nie da przed tym uciec. Jeśli wam się to zdarza, to jak sobie z tym radzicie?  Ja najczęściej po prostu pozwalam tej barierze istnieć i w pewnym momencie zauważam, że ona sama zniknęła. Wtedy wracam do pisania i czuję się dumna z siebie, że przeskoczyłam tą ścianę i dokończyłam np. rozdział. Jeśli zależy mi na czasie, to czytam coś o podobnej tematyce do aktualnego dzieła żeby wstrzelić się w odpowiedni nastrój, ale to nie zawsze działa.  Macie na to jakieś sposoby?

  Oj, i to jak często. We łbie dosłownie wszystko, co chcesz, aby było, a nijak nie idzie przerzucić na "papier". Dlatego też zawsze dobrze pisać ze dwa, trzy na raz, bo masz gdzie "uciekać", a ściana niech se stoi. Z czasem sama znika:lol2::przytul:

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto