Językoznawca i polityk

Dodano na Hydepark przez AnonimS, 6 postów, ostatni post 25 lis 2021

 • AnonimS
 • MEM
  · 24 lis 2021

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: A co jak Bralczyk tego nie powiedział?


  Jak to co? To wtedy będzie wina Tuska.  

  Edycja:

  Ale obejrzałam właśnie ten fragment, i Bralczyk to powiedział. Tyle, że z kolei nie było na to takiej reakcji, jaką kacza gadzinówka opisuje. No cóż... Typowa propaganda – kłamstwo ukryte między dwiema warstwami prawdy.

 • MEM
  · 24 lis 2021

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: W której sekundzie powiedział? Przesłuchałem jeszcze 2 razy i nic o III RP nie usłyszałem.


  Bo też i Bralczyk w tym fragmencie wcale nie mówił o III RP. Zasugerowałeś się pewnie cytatem z treści tego kaczego portalu, który brzmiał: "Na tym polega tragedia III RP - myślenie stadne". Tylko, że to nie jest cytat z Bralczyka, a z Tomasza Jaskóły od "kukizówki", który (a w ślad za nim ta gadzinówka) "przypomniał" to wystąpienie, i który na tej podstawie właśnie uważa, że słuchacze wykładu Bralczyka stadnie się śmiali z tych cytowanych przez Bralczyka fragmentów wypowiedzi polityka, dopóki nie dowiedzieli się, że chodzi mu o Tuska, bo wtedy rzekomo natychmiast przestali się śmiać. Co jest oczywistą nieprawdą i widać to na nagraniu.

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: Mamy różne TT?


  Nie mam konta na TT i tym podobnych (zresztą mi się to w ogóle nie chciał umieszczony na tej kaczej gadzinówce filmik z TT odtworzyć). Znalazałam na Youtube

  www. youtube. com/watch?v=hNchPlNlvF0

  A fragment jest pomiędzy 8:14 a 10:06

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: A reakcję każdy widzi swoją, taką, jaki ma tzw. framing.


  ;)

 • AnonimS
  · 25 lis 2021

  Czytam co mnie zainteresuje  a pojawia się w przeglądarce.

 • MEM
  · 25 lis 2021

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: A no właśnie. Zasugerowałem się. Bo też jak wół i krowa tam stoi napisane, w tytule, wytłuszczonym drukiem: "zszokowani po słowach Bralczyka o Tusku. "Na tym polega tragedia III RP - myślenie stadne"." Noż, z kogo by miał być ten cytat (Info dla AnonimS: cytat to tekst umieszczony w cudzym słowie , czyli między znaczkiem " a ".), kiedy przed nim jest wzmianka o tylko jednej osobie?


  Cóż... Taki tytuł, to przywilej propagandowych gadzinówek. :)

 • AnonimS
  · 25 lis 2021

  Kolego, Anonimie S, co ty czytasz?![. Zawsze byłeś zwolennikiem opierania się na autorytetach . Profesor Bralczyk jest znawcą języka politycznego i pierwsze publikacje miał już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Bralczyk
  Politycy słyną z oryginalnych autorskich wypowiedzi i pewne teksty przechodzą do szczególnego kanonu języka polskiego.  Tym razem padło na Tuska . I jaka jest Twoja reakcja i Mem ? Zamiast potraktować to ma wesoło czytam w komentarzach nie o tych tekstach Tuska tylko o gadzinówkach i tym podobnie. I kto tu jest obiektywny?

 • MEM
  · 25 lis 2021

  AnonimS

  AnonimS:  I jaka jest Twoja reakcja i Mem ? Zamiast potraktować to ma wesoło czytam w komentarzach nie o tych tekstach Tuska tylko o gadzinówkach i tym podobnie. I kto tu jest obiektywny?


  Reakcja jest taka dlatego, że gadzinówka (nazwa zasłużona, co zresztą choćby właśnie na tym przykładzie doskonale widać) zmanipulowała całość opisanej sytuacji (bo rzekomo przestali się śmiać, gdy się dowiedzieli, że to o Tusku, co jest nieprawdą i widać to wyraźnie na nagraniu) w celu pokazania odbiorcom, jaki to ta opozycja ma tępy instynkt stadny i jak to im nie wolno naśmiewać się z Tuska, bo wolno im tylko z Kaczyńskiego (Tym bardziej, że tego Kaczyńskiego tam sobie autorzyna tych propagandowych wypocin sam uroił na własne potrzeby gadziej roboty, bo sam z siebie założył, że oni się śmiali, bo myśleli, że to, co Bralczyk mówił, było o Kaczyńskim. A skąd to niby ta autorzyna miała wiedzieć, co? Bralczyk słowem na temat tego, że to cytaty z kaczora nie pisnął. Sondę autorzyna wśród słuchaczy wykładu przeprowadziła? W głowie im siedziała i stąd wie, o czym myśleli? No widzisz...).  

  No a ponadto, już sam tytuł artykułu w tej gadzinówce jest zakłamany, bo jasno sugeruje, że Bralczyk powiedział: "Na tym polega tragedia III RP - myślenie stadne", podczas gdy tego w ogóle nie powiedział.

  To co? Niezasłużone potraktowanie i niezasłużona opinia na temat gadzinówki? Przy czym to, to jest byle pierdoła. Pomyśl w ilu poważnych kwestiach Cię tak samo, albo nawet i jeszcze lepiej, w bambuko na bezczelnego robią. I gładziutko nadal kit łykasz i przyklaskujesz z wdzięczności i zadowolenia, a masz do mnie pretensję, że Ci to palcem pokazałam. Chore, śmieszne i straszne.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto