Duchy - str 3/3

Dodano na Hydepark przez cicha2591, 50 postów, ostatni post 15 wrz 1:21

 • cicha2591
  · 6 kwi 2019

  Wierzycie w duchy i zjawiska paranormalne, nawiedzone miejsca?

 • MrHyde
  · 8 wrz 10:17

  "bo woda w stanie stałym i gazowym w zetknięciu z np. skórą – ale także i innymi rzeczami, np. materiałem na ubrania – ją nawilży)."
  Nie doczytałaś zakresów temperatur. Życzę powodzenia w przeprowadzeniu eksperymentu potwierdzającego, że woda w temp. 370 K zwilża skórę.

  "Woda w stanie stałym, to lód, w stanie gazowym, to para wodna. Oczywiście w każdym przypadku to jest H2O, ale najczęściej, gdy mówimy o wodzie, to mamy na myśli wodę w stanie płynnym."
  Eureka! ;) Najczęściej to mamy na myśli roztwór wodny o bliżej nieokreślonym składzie płynący korytem Odry. ;)

 • MEM
  · 8 wrz 12:37

  MrHyde

  MrHyde: Nie doczytałaś zakresów temperatur. Życzę powodzenia w przeprowadzeniu eksperymentu potwierdzającego, że woda w temp. 370 K zwilża skórę.

  No przecież to jest okolica temperatury wrzenia wody, nie? Nigdy nie stałeś nad parującym garnkiem z wodą?

  MrHyde

  MrHyde: Najczęściej to mamy na myśli roztwór wodny o bliżej nieokreślonym składzie płynący korytem Odry. ;)

  To chyba tylko ci, którzy muszą z niej skorzystać z braku usług lokalnych wodociągów. ;)

 • MrHyde
  · 8 wrz 12:43

  MEM

  MEM: No przecież to jest okolica temperatury wrzenia wody, nie? Nigdy nie stałeś nad parującym garnkiem z wodą?

  Tak, kiedy się para wodna schłodzi poniżej 273 K, na przykład na chłodnej ręce albo w chłodnym powietrzu, to osiądzie na skórze i zwilży. Powyżej temperatury wrzenia tego nie zrobi. No, chyba że, ale nie będę podpowiadać egzotycznych scenariuszy ;)

 • MEM
  · 8 wrz 13:13

  MrHyde

  MrHyde: Tak, kiedy się para wodna schłodzi poniżej 273 K, na przykład na chłodnej ręce albo w chłodnym powietrzu, to osiądzie na skórze i zwilży. Powyżej temperatury wrzenia tego nie zrobi. No, chyba że, ale nie będę podpowiadać egzotycznych scenariuszy ;)

  Tak jednak czy inaczej, woda w innych stanach skupienia wcale nie jest sucha (A ręka i powietrze wcale nie muszą być chłodne, wystarczy przecież różnica temperatur. BTW, jak robisz wodę pitną z wody słonej w prymitywnych warunkach? Bierzesz dwa pojemniki, do większego wlewasz słoną wodę i wkładasz do niego mniejszy pojemnik, szczelnie to przykrywasz i wsio, nawet dodatkowo podgrzewać nie musisz, prawda?). I to, że zbyt gorąca para wodna parzy, tego przecież nie zmienia.

 • MrHyde
  · 8 wrz 13:50

  MEM

  MEM: Tak jednak czy inaczej, woda w innych stanach skupienia wcale nie jest sucha (A ręka i powietrze wcale nie muszą być chłodne, wystarczy przecież różnica temperatur. BTW, jak robisz wodę pitną z wody słonej w prymitywnych warunkach? Bierzesz dwa pojemniki, do większego wlewasz słoną wodę i wkładasz do niego mniejszy pojemnik, szczelnie to przykrywasz i wsio, nawet dodatkowo podgrzewać nie musisz, prawda?). I to, że zbyt gorąca para wodna parzy, tego przecież nie zmienia.

  Nie bez powodu podałem zakresy temperatur i ciśnienie!

 • MEM
  · 8 wrz 14:25

  MrHyde

  MrHyde: Nie bez powodu podałem zakresy temperatur i ciśnienie!

  No podałeś: "woda w temperaturze poniżej 270 K przy normalnym ciśnieniu nie zwilża, w temperaturze powyżej 370 K (przy normalnym ciśnieniu) też nie."

  W normalnym ciśnieniu woda poniżej 270K zamarza, powyżej 370K wrze. To w czym rzecz? Przecież powstałe w tych temperaturach lód i para wodna wcale nie są suche.

 • MrHyde
  · 8 wrz 14:55

  MEM

  MEM: No podałeś: "woda w temperaturze poniżej 270 K przy normalnym ciśnieniu nie zwilża, w temperaturze powyżej 370 K (przy normalnym ciśnieniu) też nie."  
    
  W normalnym ciśnieniu woda poniżej 270K zamarza, powyżej 370K wrze. To w czym rzecz? Przecież powstałe w tych temperaturach lód i para wodna wcale nie są suche.

  Niech będzie, że są mokre. ;)

 • MEM
  · 8 wrz 17:36

  MrHyde

  MrHyde: Niech będzie, że są mokre. ;)

  ;)

 • MrHyde
  · 15 wrz 0:03

  MEM

  MEM:

  Ciekawe, czy ta woda też mokra: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sucha_Woda_Gąsienicowa ;)

 • MEM
  · 15 wrz 1:21

  MrHyde

  MrHyde: MEM: Ciekawe, czy ta woda też mokra: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sucha_Woda_Gąsienicowa

  :lol2:  

  Jak tam znajdziesz wodę, gdy przez dłuższy czas nie będzie opadów, to się przekonamy. ;)

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto