Długość opowiadania

Dodano na Hydepark przez Joan, 5 postów, ostatni post 30 kwi 2015

 • Joan
  · 30 kwi 2015

  Hej ! : )

  Pytanie z serii "co wolicie", zatem wolicie długie, treściwe części danego opowiadania czy krótsze a częstrze?  
  Wiem, że to kwestia indywidualna. Plus opowiadania to nie są książki, żeby ktoś dawał część, którą się czyta półtorej godziny. Jednak zastanawiałam się co wolicie, rezygnujecie czasem z czytania czegoś tutaj bo jest "za długie" ?  

  Jeśli o mnie chodzi to jeśli coś mnie wciągnie to mogę czytać i półtrej godziny. Gorzej, jeśli wstęp mnie nie zachwyci, zerkam ile jeszcze a tu końca nie widać... ;d

 • tede
  · 30 kwi 2015

  Opowiadanie to przecież krótki utwór epicki..., ale jak ktoś dzieli kilka zdań na 20części, to mnie krew zalew!

 • PK95
  · 30 kwi 2015

  Tak. Ja też wolę żeby było dłuższe, rzadziej dodawane. Niż częste, ale akcja rozgrywana w ciągu godziny. Kiedyś takie czytałam ( 8 części = godzina) i choć fajne, nie powiem, to po jakimś czasie dałam sobie spokój.

 • Joan
  · 30 kwi 2015

  Właśnie dziwiłam się bo widziałam, że często tutaj dodaje się takie krótkie, albo przeciwnie. Ze skrajności w skrajność ;d

 • xnobodyperfectx
  · 30 kwi 2015

  2-3 strony, max. 4 czyta mi się przyjemnie, nie tekst, którego koniec widać w momencie wejścia na jego adres.  ;) Strasznie się zniechęcam kiedy widzę ścianę tekstu posiadającą może 10 stron. Książki owszem, mogę połknąć 356 stron na raz, ale opowiadanie nie.

 • Lilith
  · 30 kwi 2015

  Z kolei dla mnie chyba długość opowiadania nie ma większego znaczenia, aczkolwiek, wiem z własnego doświadczenia, że dłuższe utwory czyta mniejsza liczba osób tylko dlatego, że im "się nie chce". Stawiam zatem na atencję treścią, nie na ilość pustego słownictwa ;)

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto