Czy alkoholizm jest chorobą?

Dodano na Hydepark przez Wluczykij, 6 postów, ostatni post 5 lip 2019

 • Wluczykij
  · 16 cze 2019

  Jakie jest Wasze zdanie na temat ludzi uzależnionych od alkoholu?  

 • cicha2591
  · 16 cze 2019

  To jest chorobą, silne uzależnienie gdzie czasem leczenie nie pomaga jak człowiek nie ma silnej woli.

 • Somebody
  · 17 cze 2019

  Tak, alkoholizm to choroba. Niestety, w przeciwieństwie do wielu innych jednostek chorobowych alholizm pojawia na własne życzenie chorego. Dlatego nie współczuję takim osobom.

 • AlexAthame
  · 18 cze 2019

  Nie wiem dlaczego pytasz.Sam masz ten problem?Ktoś z rodziny?Oczywiście nie odpowiadaj publicznie.Jest to uzależnienie. W samych Stanach oficjalnie co 16 osoba jest alkoholikiem.Alkoholizm jest wymieniony jako jeden z grzechów który osoba popełnia i nie będzie zbawiona jeżeli w tym stanie umrze. Oczywiscie można się leczyć. Jednak pierwszym owocem sukcesu jest przyznanie się przed sobą ze jest się uzależnionym od tego.Zreszta jak każde inne uzależnienie. Alkohol osłabia wole.W przeciwieństwie do Somebody jest mi żal takich ludzi.Gwarantowanym wyjściem jest uświadomienie sobie ze jest to zle i prośba Jezusa o pomoc.

 • Jagna
  · 29 cze 2019

  To, czy alkoholizm jest chorobą, a jakie ktoś ma zdanie na temat osób uzależnionych, to dwie znacząco odmienne kwestie. Wypowiem się w tej pierwszej, bo czuję się bardziej kompetentna, niż w sprawie oceniania ludzi, których nie znam. Alkoholizm trudna społecznie, ciężka w leczeniu, bo tak naprawdę nieuleczalna, choroba.

 • MrHyde
  · 29 cze 2019

  Kod F10 w klasyfikacji ICD-10 WHO.  
  F10.0 - Acute alcohol intoxication/Alcohol intoxication, F10.1     - Harmful use of alcohol, F10.2 - Alcohol dependence syndrome, F10.3 - Alcohol withdrawal syndrome, F10.4 - Delirium tremens, F10.5 - Alcoholic hallucinosis, F10.6 - Korsakoff's syndrome.

 • AnonimS
  · 5 lip 2019

  "Leczenie choroby alkoholowej rozpoczyna się od przerwania picia, wyeliminowania objawów odstawienia. Chory powinien poddać się terapii, w której z pomocą mogą mu przyjść ośrodki terapii uzależnień, grupy AA. Dlatego leczenie choroby alkoholowej polega na łączeniu ze sobą odwyku alkoholowego i psychoterapii. Pomocniczo stosuje się również farmakoterapię. Aby chory mógł odzyskać kontrolę nad swoim życiem, podstawowym krokiem do tego jest uzyskanie przez niego świadomości problemu. Jednak nawet całkowite zaprzestanie picia nie likwiduje problemu alkoholizmu. Raz podjęta abstynencja powinna być utrzymana do końca życia."
  Tyle medyczne wskazania. Ogólne i jak to bywa nie pasujące do każdego przypadku. Ja uwazam że jest to choroba ale uleczalna. Wszystko zależy od następujacych czynników.  
  1. Od uświadomienia sobie czy jest się chorym.  
  2. Od podjęcia decyzji czy chcemy w tym stanie tkwić.  
  3. Od znalezienia sobie wazniejszego celu . I moim zdaniem to jest NAJWAŻNIEJSZE.  Mieć cel w zyciu.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto