Co myślicie o kościele Katolockim i Katolikach? - str 2/2

Dodano na Hydepark przez Kat, 28 postów, ostatni post 5 sie 13:32

 • Kat
  14 paź 2014
  Od razu mówię że nie mam zamiaru nikogo obrażać jednak dla mnie większość Katolików jest ''psychiczna'' sama przestałam praktykować większości ponieważ Katolicy się bardzo źle zachowują chodzi mi tu o to że chodżą od drzwi do drzwi i wręcz proszą aby ''kochać'' boga, uważają że wszystko i każdy jest zły, rzucają się na ciebie jeśli nie zgadzasz się z ich poglądami, nie mówię że każdy taki jest ale no sami zobaczcie https://www.youtube.com/watch?v=EIobDWK40JA (przepraszam że video nie krytego krytyka jednak nie mogłam znaleźć oryginalnego video) tutaj już wszystko jest złe dla tego księdza, takie jest moje zdanie nikogo nie chciałam urazić a co wy myślicie?
 • frydek987
  19 sie 2017
  Najpotężniejsza sekta która niszczyła świat przez wiele wieków
 • DanaScully
  9 wrz 2017
  frydek987

  frydek987: Najpotężniejsza sekta która niszczyła świat przez wiele wieków

  Zgadzam się.
  Wychowałam się w tej wierze, lecz od dłuższego czasu nie praktykuje, nie wierzę. System ten jest chory, przestarzały i szkodliwy.
 • Petrix
  10 wrz 2017
  To ja wypowiem się jako osoba wierząca
  Jak dla mnie sama idea koscioła nie jest zła, wprowadza wiele zasad, które są dobre daleko nie szukając dekalog, który każdy bardziej lub mniej kojarzy.
  Osobiście wątpię, że zabijanie kogoś jest dobre ...
  Natomiast gdy mówimy o fanatykach np codziennie chodzących do kościoła, jak moja matka, to niestety widać, że przewraca się takiej osobie w głowie i zmienia się takiemu człowiekowi patrzenie na świat. Nie jako pranie mózgu trochę.
  Zbyt dużo koscioła też może szkodzić.
  Próby zmuszania innych do chodzenia do koscioła, posługiwanie się Bogiem jako uzasadnienia bądź wymówki na wiele tematów. Nie tędy prowadzi ta droga, jak dla mnie. To tylko zniechęca ludzi, bo ich się atakuje. Zamiast tego powiedzieć wprost jak to wygląda i w co się wierzy. Co ten Bóg ma uczynić dla nas.
  Dobry człowiek, katolik, chrześcijanin, jak zwał tak zwał, powinien w dużej mierze przestrzegać nauk które są przekazywane w kościele, ale na pewne rzeczy jednak patrzeć przez wielkie sito.
  A bycie dobrym samarytaninem raz na jakiś czas nie zaszkodzi, czy zrobienie paru dobrych uczynków
  Miejmy nadzieję, że wraz z nową młodzierzą wkraczającą w życie przejdzie etap fanatychów Chrystusa.
  A przedewszystkim wszyscy powinniśmy przestrzegać ogólnoprzyjętych norm prawnych, a to czy ktoś wierzy w Jezusa czy Potwora Spagetti juz jego wybór. Najważniejsze by być dobrym człowiekiem.
  Tym pozytywnym akcentem kończę swoją wypowiedź i niech moc będzie z Wami
 • MrHyde
  11 wrz 2017
  Petrix

  Petrix: Jak dla mnie sama idea koscioła nie jest zła, wprowadza wiele zasad, które są dobre daleko nie szukając dekalog ... Osobiście wątpię, że zabijanie kogoś jest dobre

  Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Z tym wprowadzaniem dobrych zasad to chyba jakaś ściema. Dekalog jest trochę starszy niż chrześcijaństwo a i w IV wieku, czyli wtedy, kiedy utworzono kościół, zabijanie bez powodu przecież nie było dozwolone. Przynajmniej na obszarze Cesarstwa, ale i kościół nie działał za granicą.
 • AlexAthame
  29 kwietnia
  Katolicy, bardzo dobrzy ludzie. KK nie będę się wypowiadał. Napisałem w kilku opowiadaniach.
 • misia201603
  Ja nie wyobrażam sobie nie być katoliczką. Lubię chodzić do kościoła, robię to co niedziele, w święta, a nawet w dni powszednie wchodzę do kościoła by się pomodlić. Księża czasem przesadzają, ale to nie odstrasza mnie od kościoła. Wierzę w Boga, a nie w księdza. Podoba mi się to, bardzo lubię czytać Biblię. Jeśli ktoś ma ochotę na codzienną lekturę, a nie wie jak zacząć, polecam czytanie za pomocą stronki twojabiblia.pl (losuj cytat) i aplikacji na komórkę- 5 minut z Bogiem. To bardzo wycisza.
 • AlexAthame
  28 maja
  misia201603

  misia201603: Ja nie wyobrażam sobie nie być katoliczką. Lubię chodzić do kościoła, robię to co niedziele, w święta, a nawet w dni powszednie wchodzę do kościoła by się pomodlić. Księża czasem przesadzają, ale to nie odstrasza mnie od kościoła. Wierzę w Boga, a nie w księdza. Podoba mi się to, bardzo lubię czytać Biblię. Jeśli ktoś ma ochotę na codzienną lekturę, a nie wie jak zacząć, polecam czytanie za pomocą stronki twojabiblia.pl (losuj cytat) i aplikacji na komórkę- 5 minut z Bogiem. To bardzo wycisza.

  Droga Alexandro. Mówisz ze lubisz czytać biblję. I wierzysz w Boga, a nie księdza. Ale zatem nie zauważyłaś że ta książka pisze cos innego niż oni mówią. Dodatkowo ta ksiażka mówi, że jak ktoś zmieni jedna literkę, to... A oni zmienili całe doktryny. Bez obrazy. Bóg jest w Słowie, a nie w kościele. Jedyna prawda z kościołem( budynkiem) to ta, że Pan powiedział ,,gdzie dwóch lub trzech zbiera się w moim imieniu, ja tam będę."
 • AK47
  5 sie 13:32
  tzw. Kościół Katolicki to największa i najbardziej niebezpieczna Zorganizowana Grupa Przestępcza o Charakterze Zbrojnym, a jej członkowie - tzw. katolicy to Zakłamane, Obłudne i Fałszywe Kurestwo, jakie ziemia nosi. Kościoły Spalić, a katoli pozamykać najlepiej w obozach reedukacyjnych lub Zamkniętych Oddziałach Psychiatrii Sądowej.
Zaloguj się aby dodawać posty. Nie masz konta? Załóż darmowe konto