Szczepienia ochronne covid - str 2/8

Dodano na Hydepark przez AnonimS, 153 postów, ostatni post 31 gru 2021

 • AnonimS
  · 29 gru 2020

  Jeśli ktoś z Was w najbliższym czasie, zaszczepi się na covid, to proszę podzielcie się wrażeniami. Chodzi o samopoczucie po i ewentualnie skutki uboczne. Pozdrawiam

 • Morfina
  · 1 sty 2021

  Indragor

  Indragor: Przed przyjęciem szczepionki powinno się przeprowadzić test na przeciwciała Covid-19, o czym nikt nie mówi. Jeśli posiadasz już je, to szczepienie nie ma sensu, staje się tylko zbędnym ryzykiem.

  Wiadomo już z doświadczeń kilku miesięcy, że poziom przeciwciał po przechorowaniu waha się i u niektórych osób obniża się bardzo szybko. Nie ma w wytycznych ograniczeń w szczepieniu osób, które COVID przechorowały a posiadanie przeciwciał wytworzonych po kontakcie nie daje pewności, że utrzymają się np pół roku

 • AlexAthame
  · 2 sty 2021

  Morfina

  Morfina: Czekam na szczepionkę. Zaszczepię się, bo tak trzeba. Zaszczepię się, bo pracuję w narażeniu na zakażenie. Zaszczepię się, bo codziennie mam do czynienia ludźmi chorymi na COVID lub leczonymi z powodu powikłań po-covid. Zaszczepię się, bo nie chcę być pacjentką swojego oddziału.  
  Nie powiem, że się nie boję. Bo mam obawy. Może nie powikłań odległych, bo tych pewnie nie dożyję, ale jestem alergikiem i obawiam się wstrząsu anafilaktycznego.

  Kazdy ma prawo do podjęcia osobistej decyzji.Ja z pewnością jestem tendencyjny.Zapraszam Cię do przeczytania mojego felietonu.Zamierzam w nim pokazać więcej niż dwie strony medalu związanego ze szczepieniami.Jeżeli znasz angoelski polecam jeden z lepszych filmików. 60 minut Australia. Scientist says that coronavirus in 12 months is a face news.Wywiad z Arthurem Caplanem profesorem etyki z uniwersytetu w Nowym Yorku.Moj felieton wstawie w ciągu kilku dni.Prawdopodobnie nie zaszeczepisz sie tak szybko, więc potraktuj ten tekst jako jedną opinni.Bedxie tam duzo aspektów zwiazanych z religią i Bogiem, jeżeli nie chcesz tego czytać, przevzytaj tylko część dotyczącą bardziej przyziemnych spraw.Nie jestem człowiekiem co ma zdanie: Szczep sie, będzie jednej idiotki mniej.Życie i zdrowie każdej osoby jest mi drogie. Mowię o ludziach, demony to inna sprawa. :)

 • Morfina
  · 2 sty 2021

  [quote=AlexAthame] Dobrze, że napisałeś i zauważyłeś, że każdy ma prawo do osobistej decyzji. Dziękuję za propozycję zapoznania się z Twoim felietonem. Wybacz ale nie skorzystam. Mam własne zdanie i własne źródła wiedzy fachowej. Takie oparte na nauce a nie youtubie. Pozdrawiam.

 • Morfina
  · 3 sty 2021

  Alex... Jednak przeczytałam... Chyba na dowód tego, że człowiek bywa czasem dziwną istotą i lubi się katować.

 • MrHyde
  · 3 sty 2021

  Indragor

  Indragor: Przed przyjęciem szczepionki powinno się przeprowadzić test na przeciwciała Covid-19, o czym nikt nie mówi. Jeśli posiadasz już je, to szczepienie nie ma sensu, staje się tylko zbędnym ryzykiem.

  To pierwsza dawka działa jak dawka przypominająca.

 • MEM
  · 3 sty 2021

  AlexAthame

  AlexAthame: "Obecnie za szczepionkę przeciw COVID-19 nikt nie bierze odpowiedzialności za ewentualne powikłania."

  Nie kłam. Rozmawialiśmy niedawno o tym i dobrze wiesz, że to nieprawda.  

  AlexAthame

  AlexAthame: "W związku z całościową polityką demonów"

  Demony... Jak to jest, Alex, że te tak rzekomo potężne demony, potulnie dały się skazać, ogłosić niekorzystne wizerunkowo wyroki, i popłaciły te wielomiliardowe odszkodowania przy tych swoich wszystkich mocach, co?

  AlexAthame

  AlexAthame: "Z ostatniej chwili.Wstrzymanie w Australii szczepionki z powodu fałszywego pozytywnego testu na HIV.Szczepionkę chwilowo wstrzymano z powodu malej ilosci HIV, która to ilość nie jest w stanie spowodować zakażenia, jak podają australijskie, oficjialne media ģównego ścieku."

  I to też jest nieprawda. I wiesz też już, dlaczego.

 • MEM
  · 3 sty 2021

  MrHyde

  MrHyde: Czyżbyś rozważał poddanie się ingerencji medycznej wykorzystującej abortowane płody

  No jakoś owieczkom kościół musiał wytłumaczyć, dlaczego cała ta banda w czarnych kiecach poleci się zaszczepić tymi "szatańskimi wynalazkami". ;) Kolejny raz widać zakłamanie religii jak na tacy, a parafianie na to: "nic się nie stało". ;)

 • AlexAthame
  · 4 sty 2021

  Odnośnie częsci zabitych płodów w szczepionkach. Czy to kolejna teoria spiskowa? Oczywoscie wierzę, że tak się dzieje. Demony używaja tego w kremach odmładzających i napojach typu pop :coca- cola i pepsi.Wiem, że zaraz wiadome podmioty( nie oburza was jak demony z rządu tak was określają to i ja tak będę czasem pisał.) się ustosukują.Dlaczego wierzę? Z trzech powodów. Za głośno o tym. Moja mamusia potwierdza, a ona wie.Trzeci najważniejszy. Ewangielia Mateusza rodział 24 werset 38 mowi. Będą jedli i pili.Wyraz jedli w tym miejscu uzyty jest tylko 4 razy w całej Biblii i oznacza jedzenie ludziego ciała.Jezusowi nie chodziło o satanistyczne rytuały kiedy jedzą mięso zabitych dzieci ani nawet o Chińczykow ktorzy jedzą czesci połodów.Chodziło mu o powszechny kanibalizm tego wieku.Rozdział 24 zaczyna się od słów ...Baczcie by was ktoś nie zwiódł. W tym czasie, właśnie na naszych oczach trwa powszechne zwiedzenie. Jest wszystko ukryte, bo na tym polega zwiedzenie.Być może wielu z was ktorzy nie uważają aborcji za zbrodnie byłaby oburzona gdyby to ujawniono.Mam przynajmniej taką nadzieję.Sam staram się unikać czegokolwiek co może zawierać części z zabitych płodów. Nie piję pepsi i coli. Czy takie cząstki są w innych napojach gazowanych tych firm? Zastanawiam się czy będzie to poczytane za grzech. Prawdopodobnie nie, ale jest to bardzo smutne, bo wygląda na to, że przyjecie Znaku bestii może również nastąpić w ten sposób. Przez zwiedzenie. Jednak w tym miejscu będzie to objawione. Bóg jest suwerenny i sprawiedliwy. Nie wiem jak i co to będzie, ale każdy będzie wiedział co robi.Co do tego mam absolutną pewność.

 • MrHyde
  · 4 sty 2021

  MEM

  MEM: No jakoś owieczkom kościół musiał wytłumaczyć, dlaczego cała ta banda w czarnych kiecach poleci się zaszczepić tymi "szatańskimi wynalazkami".  Kolejny raz widać zakłamanie religii jak na tacy, a parafianie na to: "nic się nie stało".

  A przy okazji kolejny raz musieli zohydzić naukę i ustawić się w roli etycznego arbitra. Chyba tak w Biblii mają napisane, żeby nie marnować żadnej okazji do szczucia. To chyba 8 przykazanie w ich tzw. Dekalogu. Niby jedno z ostatnich, ale jak widać ważne. ;)

 • MEM
  · 4 sty 2021

  AlexAthame

  AlexAthame: Odnośnie częsci zabitych płodów w szczepionkach. Czy to kolejna teoria spiskowa

  "Odnośnie częsci zabitych płodów w szczepionkach. Czy to kolejna teoria spiskowa?"

  Tak, to jest teoria spiskowa. Choć można powiedzieć, że komórki z abortowanego płodu są – no, w pewnym sensie – wykorzystywane przy produkcji niektórych szczepionek.  

  I nie, jedno drugiemu nie zaprzecza. :) Dlaczego?

  Dlatego, że ta teoria spiskowa opiera się na prawdziwym fakcie pobrania takich komórek z płodu, ale cała reszta wokół tego faktu jest już kłamstwem. Mechanizm tworzenia takiej teorii spiskowej jest podobny do tego zdania z The X-Files, które Ci kiedyś wspomniałam: "And a lie, Mr. Mulder, is most convincingly hidden between two truths.".

  Natomiast rzeczywistość jest taka. Kilkadziesiąt lat temu ktoś się zdecydował zrobić aborcję i została ona wykonana, bo prawo na nią zezwalało. Ale zamiast zniszczyć abortowany zarodek, jak to ma miejsce w takich przypadkach, sklonowano komórki tego zarodka. Komórki ludzkie są bowiem niezbędne do tego, by można było stworzyć niektóre rodzaje szczepionek. Takie ich rodzaje, które tworzy się z osłabionych wirusów – żeby móc wyhodować te osłabione wirusy, potrzeba żywej ludzkiej komórki, w której wirus się może namnożyć i będzie go potem można było pobrać do szczepionki. Inaczej się tego po prostu nie da zrobić.  

  No więc zamiast zniszczyć te komórki zarodka, postanowiono je wykorzystać jako wzorzec dla klonowanych komórek, w których te wirusy będą w miarę potrzeby namnażane. Ale pobierany z tych komórek do szczepionki jest tylko ten namnożony wirus, i nie jest to też bezpośrednio komórka pochodząca z abortowanego płodu, tylko jej kolejny klon.

  I zanim się zaczniesz oburzać, pomyśl w ten sposób – coś dobrego z tego wniknęło i niezliczone miliony dzięki temu mogą żyć w zdrowiu. A gdyby ten zarodek zniszczono zamiast klonować? To i tak skończyłoby się "grzechem" (w rozumieniu religii), ale nie byłoby też możliwości uczynienia dobra, którego w inny sposób w tym wypadku nie da się dokonać, bo po prostu taka jest biologia.

  Natomiast w przypadku zachodnich szczepionek na COVID, to one są tzw. szczepionkami mRNA. A w jako takich, nie stosuje się w nich osłabionych wirusów, lecz tylko fragment ich kodu genetycznego, tym samym tej metody namnażania wirusa w ludzkiej komórce nie potrzeba w tym wypadku w ogóle stosować. I się nie stosuje. A więc szczepionki mRNA nie mają żadnego związku z płodami ludzkimi, nawet takiego pośredniego, jak w przypadku szczepionek wykorzystujących namnożone wirusy.
  ________
  I widzisz? Tego Ci producent teorii spiskowej nie powie, bo przecież nie podkopie własnego interesu. A więc świadomie kłamie, a potem ludzie powtarzają to innym i w ten sposób taka teoria zaczyna żyć własnym życiem i coraz więcej ludzi w nią ślepo wierzy, nawet nie zadając sobie trudu, by ją zweryfikować. A gdy im się mówi, że tak nie jest, jak im wmówiono? To na ogół nic nie daje, bo oni wiedzą swoje.

  I tak jest ze wszystkimi teoriami spiskowymi. To stek kłamstw wykorzystujących wybrane i poprzeinaczane najczęściej fakty dla ich uwiarygodnienia.

 • MEM
  · 4 sty 2021

  MrHyde

  MrHyde: A przy okazji kolejny raz musieli zohydzić naukę i ustawić się w roli etycznego arbitra.

    

  Biznes jest biznes. ;) Bez czarnego PR-u robionego nauce, nie będzie się kręcił.

  MrHyde

  MrHyde: To chyba 8 przykazanie w ich tzw. Dekalogu. Niby jedno z ostatnich, ale jak widać ważne.

  No tam akurat piszą o tym, by nie mówić fałszywego świadectwa... ;) Ale tak swoją drogą, skoro przykazania są notorycznie łamane (choćby z ludzkiej przekory), to może właśnie powinny być o 180 stopni przeciwne? Powinny kazać kraść, kłamać, mordować itd. Wtedy przekorny człowiek robiłby na odwrót.

  Zresztą przykład tego zauważyć można było niedawno przy okazji świąt. Do pandemii ludzie narzekali na święta spędzane z nudną, denerwującą rodziną i na hordy gości. Tylko wprowadzono ograniczenia liczby osób w święta, to się podniósł wrzask typu: "Co??? Mi będą gości i obchodzenia świąt z liczną rodziną zabraniać???". :lol2: Ludziom trzeba zakazać coś, co chcemy by robili. ;)

  Jak zakażemy Alexowi pod jakąś "groźną groźbą" ;) zaszczepienia się, to pierwszy poleci ustawić się w kolejce. A jak jeszcze dodamy do tego jakąś chwytliwą teorię spiskową o tym, że to demony nie chcą, by się ludzie szczepili, bo chcą dla nich cierpień, to się wyznawcy spisków wszelakich w tych kolejkach stratują. ;)

 • MrHyde
  · 4 sty 2021

  MEM

  MEM: Jak zakażemy Alexowi pod jakąś "groźną groźbą"...

  Pora zamknąć Jandę na 10 lat bez prawa do korespondencji za zagarnięcie szczepionki. ;)

  Znasz bajkę o pruskich kartoflach? Otóż król Fryderyk poznał szkodliwość wielodaniowych obiadów, że są przyczyną otyłości, cukrzycy i raka jelita. Dlatego z nich zrezygnował, wybierając dietę prostą, żołnierską - smażone kartofle na przemian z Eintopfem (zupa na szybko ze wszystkiego co masz pod ręką; pięć dań w jednym). I, będąc dobrym królem, zapragnął dobrego żywienia dla swych poddanych. Zamówił ekspertyzę Królewskiej Akademii Nauk i Pruskiego Zakładu Higieny,  rozdawał zaproszenia na wykłady w berlińskich gimnazjach i uniwersytetach, sprowadził zagranicznych filozofów żywienia do stolicy - dzisiejszego Kaliningradu - wygonił austriackich i polskich kucharzy... i nic. Naród głupi nadal gotował bigos tygodniami (metodą gotuj - mroź na balkonie - rozmrażaj - gotuj), klopsiki w sosie koperkowym z nutką bazylii, kotlety bite w panierce z przepiórczym jajem i inne niezdrowe frykadelki. Już miał się król załamać i abdykować, już wsiadał na koń rozpętać nową wojnę, już statki słał do Chin celem opanowania Tsingtao... aż, podczas urlopu w dobrach Raczyńskiego, doznał olśnienia...
  W parku przy zamku Sanssouci własnoręcznie posadził zagon kartofli. Wystawił straże w sile 10 strzelców na ar bezcennej plantantacji. Warta miała stać z odbezpieczoną bronią już od samego świtu, aż do północy, żeby żaden wieśniak nie śmiał nawet z daleka spojrzeć na egzotyczne krzaki. I poczekał król cierpliwie tydzień, aż ostatnia bulwa w niewyjaśniony po dziś dzień sposób przemieściła się z jałowego piasku w leśnym parku Sanssouci do żyznej, bogato nawożonej krowiakiem gleby w ogródkach poczdamskich chłopów.  
  Wdzięczni Prusacy nazwali frytki Pommes Frites (czyt. pomes Fryc, Fryc to zdrobniale Fryderyk) w cześć pomysłowego króla, i do dziś jedzą w Berlinie kiełbachę curry z frytkami (Currywurst mit Pommes) popijając pożywnymi pilsami. ;)

 • AnonimS
  · 4 sty 2021

  "COVID-19. Wyciekł mail z Fundacji Krystyny Jandy
  ESO

  Osoby, które poza kolejnością przyjęły szczepionkę, tłumaczą, że było to w ramach akcji promocyjnej szczepień przeciwko COVID-19. Pojawiły się nowe fakty w sprawie.

  Jak ujawnił "Wprost", w mailu, który wysłała do aktorów Alicja Przerazińska, dyrektorka Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, czytamy:

  Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony, stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe, to umówimy Was na szczepienia.
  Przerazińska miała również poinformować aktorów, że sprawa jest pilna, a zgłoszenia będzie przyjmowała do 6 stycznia - poinformował "Wprost".
  Ponieważ grupa jest spora, proszę postępować wg instrukcji: Odesłać do mnie w odpowiedzi na tego maila imię i nazwisko oraz nr PESEL - czytamy w wiadomości.
  W mailu nie ma słowa o akcji promocyjnej szczepionek na koronawirusa, którą miałby organizować Warszawski Uniwersytet Medyczny. ".  Tak to załatwiają " elyty".

 • MrHyde
  · 4 sty 2021

  AnonimS

  AnonimS: "COVID-19. Wyciekł mail z Fundacji Krystyny Jandy  
  Tak to załatwiają " elyty".

  Pomódlmy się o NOPy  :devil:

 • MEM
  · 5 sty 2021

  MrHyde

  MrHyde: Pora zamknąć Jandę na 10 lat bez prawa do korespondencji za zagarnięcie szczepionki.

    

  Abstrahując od tego, faktycznie się nie popisała. Ot, rzeczywiście takie mamy "elyty". Dziwić się później, że nie mogą poparcia odzyskać jak się regularnie sami zaorują.  

  Bo wątpię, by oni to zrobili po to, żeby zachęcić lud do masowego szczepienia się. ;) Gdyby opozycja była na tyle przebiegła, Kaczyński nigdy by nie rządził.

  MrHyde

  MrHyde: Znasz bajkę o pruskich kartoflach?

    

  Nie znałam (albo to było tak dawno, że skleroza – też wina Niemca, niejakiego Alzheimera ;) – mnie dopadła ;)). Dzięki.

  Choć wiedziałam, co to Eintopf. ;)

  No i bajka potwierdza, że jest to sposób... ;) James Cook podobną metodę zastosował, w czasie pierwszej dowodzonej przez siebie wyprawy odbywanej na H.M. Bark "Endeavour". Eksperymentalnie załadowano na niego zapasy rosołu (w formie czegoś podobnego  do sprzedawanych dziś kostek rosołowych, tyle, że wielkości wsadu do beczki) i kiszonej kapusty. O ile bulion, będący wtedy jedną z podstaw żywnościowych portowej biedoty w Anglii, marynarze jedli, o tyle za kiszoną kapustę nie chcieli się złapać. No więc Cook zadekretował, że porcja kiszonej kapusty, bez ograniczeń w jej ilości, jest stałym menu oficerów. Jak się "szeregowi" marynarze tylko o tym dowiedzieli, to się kolejki ustawiały po kiszoną kapustę, bo w ich przeświadczeniu oficerowie zawsze jedli lepiej, więc ta kiszona kapusta, to musi być dobre jedzenie. :)

 • MEM
  · 5 sty 2021

  AnonimS

  AnonimS: Tak to załatwiają " elyty".

  Ano.

  Ale w sumie nawet nie to, że ktoś tam się gdzieś wepchnął bez kolejki (bo bywa, załatwianie po znajomości ma w końcu długą patologiczną historię i zawsze się ktoś taki znajdzie), jest oburzające. Oburzające są głosy takie jak prezydenta Poznania, Jaśkowiaka, który w żenująco żałosnej próbie obrony tych, którzy się wepchali do kolejki, zaczął pierdzielić o "obowiązku dbania przez naród o swoje elity". Nie dość, że idiotyzm, to jeszcze co to za elity...

  No i tak to się opozycja doskonale sama zaoruje. I nawet nie widzi przyczyny tego samozaorania.

 • AnonimS
  · 5 sty 2021

  MEM

  MEM: Ano.  
    
  Ale w sumie nawet nie to, że ktoś tam się gdzieś wepchnął bez kolejki (bo bywa, załatwianie po znajomości ma w końcu długą patologiczną historię i zawsze się ktoś taki znajdzie), jest oburzające. Oburzające są głosy takie jak prezydenta Poznania, Jaśkowiaka, który w żenująco żałosnej próbie obrony tych, którzy się wepchali do kolejki, zaczął pierdzielić o "obowiązku dbania przez naród o swoje elity". Nie dość, że idiotyzm, to jeszcze co to za elity...  
    
  No i tak to się opozycja doskonale sama zaoruje. I nawet nie widzi przyczyny tego samozaorania.

  Zgadzam się. Bardzo trafna diagnoza. Ja to nazywam arogancją i nie liczeniem się z przeciętnym obywatelem.

 • MEM
  · 5 sty 2021

  AnonimS

  AnonimS: Ja to nazywam arogancją i nie liczeniem się z przeciętnym obywatelem.

  To jest arogancja, ale dodatkowo posunięta do granic głupoty. Bo o ile to, że "elity" się nie liczą z "resztą gminu", to jeszcze jakoś da się zrozumieć (nie, że tolerować, ale rozumieć mechanizm) i to pół biedy, lecz to, że potem w tak durny sposób się pogrążają w tak idiotycznych tłumaczeniach, to tego niczym innym niż skrajna głupota się nie da nazwać.

 • MrHyde
  · 5 sty 2021

  MEM

  MEM: To jest arogancja... skrajna głupota...

  ...być może jest to też koniec epoki wieszczów narodowych, przewodniej roli artystów i poetów, elyt (chociaż nie rozumiem użycia tego słowa w odniesieniu do Zborowskiego i Jandy - całe życie byłem przekonany, że elyta to bełkotliwy kościół i sp.)... ale to też działanie zgodne z prawem! Nie ma przecież żadnej "kolejki" do szczepień, rząd nie wydał w tej sprawie żadnego rozporządzenia, tylko puste gadki o narodowym (a jakże, u nacków wszystko jest narodowe) programie szczepień NPS, jakoby dopiętym na ostatni guzik już miesiąc temu tak, że tylko dopuścić szczepionkę na rynek (ach, ta ociężała biurokracja EU) i szczepić, szczepić, szczepić...

  AnonimS

  AnonimS: Jeśli ktoś z Was w najbliższym czasie, zaszczepi się na covid, to proszę podzielcie się wrażeniami. Chodzi o samopoczucie po i ewentualnie skutki uboczne. Pozdrawiam

  Na taki prezent celebrycko-medialny chyba nie liczyłeś. ;) To jak tam twoje wrażenia odnośnie szczepień. Jesteś bardziej Janda, czy bardziej Górniak? Bardziej Miller, czy Duda? Grodzki, czy ten typek z rządu, co wrzeszczał, że prędzej da się pokroić niż zaszczepić?

 • AnonimS
  · 5 sty 2021

  _Na taki prezent celebrycko-medialny chyba nie liczyłeś. ;) To jak tam twoje wrażenia odnośnie szczepień. Jesteś bardziej Janda, czy bardziej Górniak? Bardziej Miller, czy Duda? Grodzki, czy ten typek z rządu, co wrzeszczał, że prędzej da się pokroić niż zaszczepić?
  W moim przypadku to nie jest oczywiste. Ze względu na mój wcześniejszy pobyt w szpitalu i zespół chorób jakie mi DOZGONNIE będą towarzyszyć. Mam bardzo osłabioną odporność. Gdyby nie to to bym się oczywiście zaszczepił. Stąd moje zainteresowanie skutkami ubocznymi.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto