Nauka języka angielskiego - str 2/2

Dodano na Hydepark przez Lils, 25 postów, ostatni post 6 mar 2016

 • Lils
  · 28 gru 2015

  Jak sam tytuł wskazuje, chciałabym wkroczyć w temat nauki j. angielskiego.  
  Macie swoje sposoby na naukę tego języka? Są różne, sama zaczynałam poprzez piosenki. I rzuciłam to czym prędzej, w cholerę, uznając, że nauka języka jest nie dla mnie. Teraz, po dłuższym czasie, ponownie się z nim zmierzam.. z tym, że teraz wygląda to inaczej i idzie mi coraz lepiej. Jednak dalej szukam metod, jakiś stronek, aplikacji, a nawet sposobów na naukę słówek, które pomogłyby mi w poszerzaniu wiedzy :). Douczacie się w jakiś sposób?

 • MrHyde
  · 25 lut 2016

  Lils

  Lils:  I jak z tym walczyć? ...

  wagarami i czytaniem na lekcji, ociekaniem myślami, tam gdzie mózg sora nie sięga. ;) Szanować swój czas trzeba.

 • Lils
  · 25 lut 2016

  MrHyde

  MrHyde: wagarami i czytaniem na lekcji, ociekaniem myślami, tam gdzie mózg sora nie sięga.   Szanować swój czas trzeba.

  O ile się uwolni z pułapu "porządnisi" to ok. Nalezy mieć cięty język, aby z czegokolwiek się wywinąć. A dodatkowy stres i ciagły strach nie jest sprzymierzeńcem. Fajnie byłoby mieć wyjebane na wszystko, utrzymując przy tym odpowiedni poziom- w domyśle: to co nas równocześnie usatysfakcjonuje- nie rezygnując z rzeczy ważnych. Z góry przepraszam za zagmatwany język i nieodpowiedni kontekst pewnych słów, ale to raczej wynika ze zbyt małego osłuchania z własnym, ojczystym językiem. I zbyt mało użytkowania- przede wszystkim. czuję się wyedukowana. :)

 • MrHyde
  · 26 lut 2016

  Lils

  Lils:  O ile się uwolni z pułapu "porządnisi" to ok.  

  spadania z pułapu nie proponuję. ;) Wręcz przeciwnie. Piszę, że trzeba się cenić. Jak dyrekcja nasyła na was głupiego nauczyciela, to macie prawo się bronić. Tylko tyle.

 • Lils
  · 26 lut 2016

  MrHyde

  MrHyde:  spadania z pułapu nie proponuję.   Wręcz przeciwnie. Piszę, że trzeba się cenić. Jak dyrekcja nasyła na was głupiego nauczyciela, to macie prawo się bronić. Tylko tyle.

  Zła gra słów z mojej strony. Po co właściwie udawać? Tylko tyle. Tylko ja wiem, jaka jestem, wszystko inne to bywa ściema. Nie podoba mi się pojęie "cichej wody"

 • alulu
  · 6 mar 2016

  Polecam stronę busuu. Typowa strona do nauki, możliwość chatowania po angielsku z ludźmi na całym świecie.

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto