Prosektorium z ofiarami katastrofy smoleńskiej.

polityka : Prosektorium z ofiarami katastrofy smoleńskiej.

Pani Kopacz i znajomi na tle zwłok. Makabryczna pamiatka

AnonimS

zamieścił fotkę , 2047x1202 - 445 kB w kategorii polityka.

3 komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • MrHyde

  Hm.
  1. Skąd ta fota? Od kogo?
  2. Gdzie są te zwłoki, o których piszesz w podpisie? To pan w okularach, czy pan w niebieskim fartuchu?
  3. Pani Kopacz słusznie zrobiła, zakładając do zdjęcia lateksowe rękawiczki. Żeby nie zostawiać odcisków palców. ;)

 • AnonimS

  @MrHyde 1.pewnie ktoś z Rosjan zrobił bo pewnie naszym nie pozwolono fotografować.  
  2. Zwłoki w worku na noszach.  
  3. Rękawiczki założyła po to żeby udawać że bierze udział w sekcjach zwłok.

 • MrHyde

  @AnonimS  
  1. Nie zastanawia cię, skąd i którędy (i dlaczego) to zdjęcie dotarło do tvp?
  2. Skąd wiesz, co jest w środku?
  3. Interpretujesz to więc jako głupi lansik. A ja twierdzę, że zakładanie rękawiczek na korytarzu jest bardzo mało prawdopodobne. Wnioskuję więc, że to nie zdjęcie tylko sklejka zrobiona w stylu okładek "Sieci".

 • agnes1709

  Fotka rodzinna z subtelną perspektywą. Brak słów.

 • AnonimS

  Rozumiem że ta łapka w dół to dla pani Kopacz  :blee: za pozbawione taktu zachowanie.

 • MEM

  @AnonimS "Rozumiem że ta łapka w dół to dla pani Kopacz za pozbawione taktu zachowanie."  

  Nie wiem, za co jest łapka w dół, ale brednie o "pozbawionym taktu zachowaniu" są śmiechu warte. Po pierwsze, prawdopodobnie jakiś dziennikarz (albo ktoś ze służb) cyknął fotkę, dokumentując zdarzenie (bo przecież nie pochodzi prywatnych zbiorów Kopacz, bo tymi by się z reżimową TV nie podzieliła). A tak BTW, czy to archiwa TVP, czy ruska razwiedka swoim agentom obecnie dzierżącym (albo będącym w bliskich kręgach) władzę to podesłała, bo notowania spadają, krytyka coraz większa i czymś trzeba ciemny PiS-owski lud zająć i podbudować (i działa, jak widać – jazgot w reżimowych mediach od rana)? Wiesz, ile takich i podobnych fotografii, w których ludzie biorą jakiś tam udział w tragicznych wydarzeniach zawierają archiwa? Po to m. in. jest zawód fotoreportera. Po drugie. A cóż ta Kopacz na tym zdjęciu takiego strasznego robi? Zwłoki profanuje? Skacze po nich? O ścianę kawałkami rzuca? Na głowie staje? Gołe cztery litery wystawia? Nie? No to skąd to oburzenie (sztucznie na siłę zresztą wywoływane)? Baba się nawet nie uśmiecha, a tu sensacja dziesięciolecia – zdjęcie ktoś cyknął... Idiotyzm.

  Jedna jest tylko partia w tym kraju (i chyba jedyna taka grupa w całej jego historii), która profanowała zwłoki. I jest nią akurat PiS, po dziś dzień robiący politykę na trumnach ofiar katastrofy (łącznie z ich wielokrotnymi wykopkami) i do dziś szerzący kłamstwa na ten temat. A tak BTW, kiedy kaczy długopis stanie przed sądem za nadzór nad organizacją lotu do Smoleńska? I kiedy pociągnie się kaczora do odpowiedzialności za współudział w sławetnym "ląduj, dziadu"?

  Natomiast jeszcze co do zachowania Kopacz. Ona jest lekarzem. Zawodowym zadaniem lekarza jest pomoc (lub inne czynności związane z zawodem) potrzebującym, a nie stanie nad nimi i rozpaczanie (tym bardziej, gdyby było jakieś teatralne) połączone z wyciem do księżyca (tym bardziej, że ofiary katastrofy to dla niej obcy ludzie). Poza tym po studiach medycznych i latach praktyki ludzie są też po prostu uodpornieni na rożne okropności.

 • AnonimS

  @MEM "Kopaczka smoleńska"    
  29 kwietnia minister zdrowia stwierdziła z trybuny sejmowej:
  Dziś wiem, że dotrzymaliśmy słowa. Dotyczy to nie tylko sprawy ciał, które trafiły, jak państwo wiecie, jako ostatnie na nasze lotnisko w liczbie 21 bodajże w piątek, bo najmniejszy skrawek został przebadany. Gdy znaleziono najmniejszy szczątek na miejscu katastrofy, wtedy przekopywano z całą starannością ziemię na głębokości ponad 1 m i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny. Każdy przebadany skrawek został przebadany genetycznie. Dlatego jest ta dzisiejsza informacja i to, co się dzieje na tej sali - szczera rozmowa z państwem. Szczególnie wam, bo wy prosiliście o tę informację, chcielibyśmy przekazać, że z pełną starannością zabezpieczyliśmy wszystkie szczątki, jakie znaleziono na miejscu wypadku.

  Jej słowa nabrały fatalnego wydźwięku po tym, gdy kolejne grupy Polaków zaczęły na miejscu tragedii odnajdywać ludzkie szczątki, fragmenty samolotu i rzeczy osobiste ofiar.

 • MEM

  @AnonimS "Kopaczka smoleńska"

  Po pierwsze, co to ma wspólnego z tematem zdjęcia?

  Po drugie, po raz kolejny na temat to "ani be ani me". Znów niewygodne, to woda w ustach?

  Po trzecie, nikt nie twierdził że PO była cacy. To, że u Ruskich jest bajzel, też nie od dziś jest wiadome. A szczątki po czymś takim to się zbiera w promieniu minimum kilkuset metrów. Połączenie nieudacznictwa Platformy oraz ruskiego bałaganu faktycznie mogły jakąś część z nich ominąć.  

  Po czwarte – na deser – obejrzyj sobie tę fotkę:  

  wiocha. pl/1030643,Atmosfera-na-pogrzebie-matki-J.-Kaczynskiego

  I porównaj z tą, na której widać Kopacz. Jakiś komentarz, czy znów łeb w piasek?

 • AnonimS

  @MEM a co tu komentować. Ludzie nie umieją się zachować i tyle. Nie widziałem wcześniej tych zdjęć.

 • MrHyde

  @AnonimS A ja akurat nie widzę nic złego w tym, że się wiceszef PiSu i szef TVTrwam czasem uśmiechnie. Choćby w drodze na cmentarz. Wręcz przeciwnie: życzę im dobrego humoru zawsze i wszędzie: i na sali rozpraw, i przed nią, i w celi... ;)

 • MEM

  @AnonimS "a co tu komentować. Ludzie nie umieją się zachować i tyle. Nie widziałem wcześniej tych zdjęć."  

  To nie w tym rzecz, a w tym, że to podwójny standard. Jak zdjęcie Kopacz, czy Komorowskiego co się uśmiechnął do Tuska, to oburzenie i brednie o spisku. Jak śmiech PiS-owców na pogrzebie, jakby byli na kabarecie, to wszystko OK, ani słowa. Co zresztą dowodzi, że PiS to zdjęcie Kopacz (która się na nim nawet nie uśmiechnęła) cynicznie wykorzystuje w ramach kontynuowania jazdy na trumnach, żeby sobie punktów w słupkach sondażowych nabić, i że znów ewidentnie robi w jajo swojego wyborcę, a ten przyklaskuje.

  A tak poza tym, to niekoniecznie jest tak, że ludzie się nie potrafią zachować. Po pierwsze, nie jesteśmy skonstruowani do tego, żeby cały czas utrzymywać jedną minę i jeden nastrój. Nawet mimo woli nasze zachowanie niekiedy wydawałoby się, że nie przystaje do okoliczności, choćby tylko przez moment. Ba, są ludzie, którzy na doświadczaną tragedię reagują wręcz histerycznym śmiechem, bo taki mają mechanizm obronny.

  Po drugie, to tylko zdjęcia. Złapanie kogoś w klatkę filmu w ułamku sekundy i twierdzenie potem, że to dowód na to, że się cały czas tak zachowywał (i do tego, że to dowód na jakiś poroniony spisek), to debilizm (a w przypadku speców od PiS-owskiego PR-u, to wyrachowane działanie) i obrzydliwe pomówienia bez pokrycia.
  ____________
  Choć tak swoją drogą, zobaczysz, ile będzie prawdziwej i szczerej radości w narodzie na wieść o tym, że się kaczor wreszcie przekręcił.

 • MEM

  @AnonimS  

  natemat. pl/212219,to-zdjecie-z-prywatki-nie-tak-wygladal-rozmodlony-tlum-w-trakcie-miesiecznicy-smolenskiej

  ;)