Pocztówka 1915

ciekawostka : Pocztówka 1915
MrHyde

zamieścił fotkę , 659x420 - 69 kB w kategorii ciekawostki.

2 komentarze

 
 • TakiJeden

  Nie inaczej było na naszych terenach we wrześniu 1939 r. po wkroczeniu tam "wyzwolicieli z bratnią pomocą".
  Realia, widziane oczyma sowieckiego czerwonoarmisty, doskonale opisuje Sergiusz Piasecki w swojej książce
  "Zapiski oficera Armii Czerwonej".

 • MrHyde

  @TakiJeden Pewnie tak, chociaż w pamięci zbiorowej okupacja sowiecka zapisała się chyba bardziej wyczynami nkwd niż zwykłej armii. Dziękuję za cynk o książce. Słyszałem o niej, ale niestety uchem a nie okiem i nie zapamiętawszy nazwiska autora, nie mogłem jej znaleźć.

 • MEM

  I nic się nie zmieniło.  
  Tradycjonaliści. ;)

 • agnes1709

  @MEM Ostatnio podsycają tą kurewską tradycję w kurewsko niechlubny sposób :weapon:

 • MEM

  @agnes1709 "Ostatnio podsycają tą kurewską tradycję w kurewsko niechlubny sposób"  

  Też Cię wpienia bezsilność przy patrzeniu na to wszystko? Gdyby nie ten pieprzony arsenał nuklearny, ten cały ruski reżim już dawno by wisiał.
  Ale może się w końcu kiedyś doczekamy.

  A z tym podsycaniem tradycji. Oni tak zawsze działali. Przecież jeszcze niedawno tak samo równali z ziemią Syrię, jeszcze wcześniej Czeczenię... i tak wstecz, aż do czasów caratu włącznie.

  I pies trącał to, że kradną. To jest strata, ale jednak tę chałupę się odbuduje, telewizor/pralkę się wyprodukuje i kupi. Ale te wszystkie ukraińskie ludzkie ofiary tego...  

  Tego kacapstwa nawet nie ma co łapać i sądzić, tylko trzeba ich wybijać jak zarazę, bo tym po prostu oni są (nawet jeśli w dużym stopniu to wina propagandy). To nie jest tylko sam Putin, to przede wszystkim ci, którzy go popierają w tym, co robi, i wykonują rozkazy albo sami z siebie te wszystkie zbrodnie popełniają.