"Że ksiądz zgrzeszył… A kto nie ma pokus?" "I niech się uciszy"

09.04.2021
Na te słowa czekał świat. Papież Franciszek powiedział wprost. "Wykorzenić!"
Trwa międzynarodowa konferencji poświęcona zapobieganiu nadużyciom seksualnym wobec dzieci, której współorganizatorem jest Watykan. Do jej uczestników zwrócił się sam papież Franciszek. Podkreślił, że należy "całkowicie wykorzenić zło, jakim jest pedofilia".

Dziękuję AnonimS za cynk o konferencji. ;)

100%66
MrHyde

opublikował wideo w kategorii stand-up i polityka.

4 komentarze

 
 • agnes1709

  I oczywiście bez masek, a ty zapłacisz 100. Kurwa! :krzeslo:

 • MEM

  "Abp Andrzej Dzięga, którego ustąpienia ze stanowiska oczekiwano po skandalu pedofilskim w jego diecezji, otrzyma nagrodę za szerzenie zasad katolickich. W środę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wygłoszą laudację na część duchownego. Tymczasem trwa jeszcze postępowanie Watykanu wyjaśniające możliwe zaniedbania tego hierarchy w sprawie ks. Andrzeja Dymera, oskarżanego o wykorzystywanie seksualne nastoletnich chłopców.  

  - Jestem zażenowany. Oczekiwaliśmy oczyszczenia polskiego Kościoła, a mamy popis arogancji. Arcybiskup, wobec którego toczy się postępowanie o zaniechania w sprawie pedofilii i krycie sprawcy przestępstw, odbierze nagrodę przyznawaną za wybitne osiągnięcia w szerzeniu wartości katolickich - komentuje w rozmowie z WP Robert Fidura, publicysta i były członek Rady Fundacji św. Józefa, udzielającej pomocy ofiarom wykorzystywania seksualnego przez osoby duchowne."


  (źródło: Wirtualna Polska)

  Jak widać, wykorzenianie idzie pełną parą...

 • MrHyde

  @MEM dostanie złotego guza od Guza i kromkę macy kropionej krwią niemowlęcia (Serratia marcescens)?

 • MEM

  @MrHyde "dostanie złotego guza od Guza i kromkę macy kropionej krwią niemowlęcia (Serratia marcescens)?"

  A bo ja wiem? ;)

 • MEM

  Nie wykorzenią.  

  To jest za duża i zbyt autonomiczna organizacja. Jakaś patologia (nie tylko seksualna) zawsze będzie miała w niej miejsce, a po czystce po prostu zacznie narastać na nowo, aż znów kiedyś tam osiągnie jakiś szczyt i zabawa w "wykorzenianie" zacznie się na nowo.

  Winne sytuacji są owieczki – "ciemny lud", który traktuje i będzie traktować nadal, zwłaszcza gdy po pokazowych czystkach sprawa przyschnie, funkcjonariuszy kościoła jak święte krowy.

  Zresztą, wątpię w intencje hierarchów kościelnych. Oni to robią pod naciskiem opinii publicznej, a nie dlatego, że sami tego chcą. Czyli gdyby to tylko od nich zależało, nadal "nie byłoby problemu".

 • MrHyde

  @MEM "całkowicie wykorzenić" znaczy całkowicie. Nie tylko w Watykanie, gdzie jest to problem raczej znikomy, żeby nie powiedzieć wirtualny (internet, myślozbrodnia, podszept z konfesjonału), tylko na całym świecie: w sekularnym Nowym Yorku i Paryżu, potem w Rijadzie i Damaszku... no i w PAN-ie, Sądzie Najwyższym i redakcji Gazety Wyborczej przed ostateczną repolonizacją i rekonkwistą. ;)

 • MEM

  @MrHyde ""całkowicie wykorzenić" znaczy całkowicie. (...)"  

  Znaczy się, szykuje się nowe wydanie krucjat? ;)

 • MrHyde

  @MEM wykorzenianie kataru - albo katarów ;)

 • MEM

  @MrHyde "wykorzenianie kataru - albo katarów"

  Katar, katarowie... jeden pies.  ;) W sumie to, kim jest wróg, jest nieistotne – ważne, że jest, i że jest z kim walczyć. :)

 • MrHyde

  @MEM Taa

 • AnonimS

  Jestem tego samego zdania co papież. Wykorzenić , ja bym karał więzieniem i kastracją chemiczną.

 • MrHyde

  @AnonimS Wiem. Dlatego gracie w jednej drużynie. Razem z panem na filmiku powyżej i prokuratorem "Daj ciumka" Piotrowskim.