O katastrofie południowokoreańskiego promu "Sewol" (16.04.2014).

Czyli trochę takie smoleńskie "ląduj, dziadu" w południowokoreańskiej morskiej wersji.

100%22
MEM

opublikowała wideo w kategorii dramat i ciekawostki. Tagi: #katastrofa #prom #Korea

1 komentarz

 
 • MrHyde

  "uda się"

 • MEM

  @MrHyde "uda się"  

  Taaak... w końcu za to się wzięły "debeściaki", nie? ;)

 • MrHyde

  @MEM "Rosyjscy śledczy podsumowali swoje ustalenia ws. katastrofy na lotnisku w Kazaniu w 2013 roku. Jak się okazało, kapitan Boeinga 737-500 miał podrobione dokumenty". "Samolot w pewnym momencie utracił wysokość i niemal pionowo uderzył w płytę lotniska". "Wśród ofiar katastrofy z 2013 roku był 23-letni syn prezydenta Tatarstanu Rustama Minnichanowa, Irek. Śmierć poniósł też szef zarządu FSB w Tatarstanie generał Aleksandr Antonow". ;)

 • MrHyde

  @MEM casus z Chórem Aleksandrowa jeszcze ciekawszy, ale... уголовное дело о катастрофе было прекращено «из-за отсутствия состава преступления», причём постановление о прекращении дела составляет государственную тайну. ;)

 • MEM

  @MrHyde "Wśród ofiar katastrofy z 2013 roku był 23-letni syn prezydenta Tatarstanu Rustama Minnichanowa, Irek. Śmierć poniósł też szef zarządu FSB w Tatarstanie generał Aleksandr Antonow"."

  I nikt nie wrzeszczał, że zamach, że trotyl, i że w 50 sekundzie słychać strzały? Być nie może... ;)

  "casus z Chórem Aleksandrowa jeszcze ciekawszy, ale..."

  O ile pamiętam, to jedną z hipotez jest to, że pilot pomylił niebo z ziemią/morzem. To – złudzenia – się zdarza w lotnictwie. W czasie II wojny światowej były przypadki, że wracające z bombardowania Europy do baz w Afryce Północnej bombowce alianckie rozbijały się daleko w głębi pustyni z powodu wyczerpania paliwa, bo załogi, przelatując w nocy nad pustynnymi wydmami, ulegały złudzeniu, że są to fale Morza Śródziemnego. No leciały dalej w poszukiwaniu bazy, aż kończyła się benzyna (ówczesna nawigacja według m. in. gwiazd w rozpędzonym do kilkuset km na godzinę samolocie też była trudna).  

  "уголовное дело о катастрофе было прекращено «из-за отсутствия состава преступления», причём постановление о прекращении дела составляет государственную тайну."

  A to już zdaje się Stalin twierdził, że "nie ma człowieka, nie ma problemu".  
  Cóż... Tradycja. ;)

 • MrHyde

  @MEM "I nikt nie wrzeszczał, że zamach, że trotyl, i że w 50 sekundzie słychać strzały? Być nie może..." Może i krzyczał ale nie z Dumy ;)

 • MEM

  @MrHyde "Może i krzyczał ale nie z Dumy"

  :lol2: