Słowo, Word i Chrome, czyli kosmiczne jaja.

Dodano na Hydepark przez agnes1709, 17 postów, ostatni post 16 gru 2021

 • agnes1709
  · 15 gru 2021

  Czy może mi ktoś łaskawie wyjaśnić, dlaczego przeglądarka i Word podkreśla mi błąd w "zachowań"? Czy nie ma takiego słowa (niemożliwe), czy jestem po prostu jestem tumanem? :woot2:

 • agnes1709
  · 15 gru 2021

  Na dodatek nie można edytować postu, gdy się napisze pajaca, bo: ID nie należy do ciebie :sciana: A dziś niby nie poniedziałek, nie piątek trzynastego... :sad:

 • Ostrycienrozkoszy
  · 15 gru 2021

  A jak wyglada całe zdanie ?

 • agnes1709
  · 15 gru 2021

  Ostrycienrozkoszy

  Ostrycienrozkoszy: A jak wyglada całe zdanie ?

  Nie chciała, aby to sprowokowało mężczyzn do niepożądanych zachowań.

 • Ostrycienrozkoszy
  · 15 gru 2021

  agnes1709

  agnes1709: Nie chciała, aby to sprowokowało mężczyzn do niepożądanych zachowań.

  Ciekawe, całkiem normalnie brzmi, ale wszystko co stworzył człowiek może być błędne ;) może zastąp to słowem „posunięć” „czynów” ?

 • agnes1709
  · 15 gru 2021

  Ostrycienrozkoszy

  Ostrycienrozkoszy: Ciekawe, całkiem normalnie brzmi, ale wszystko co stworzył człowiek może być błędne  może zastąp to słowem „posunięć” „czynów” ?

  Nie warto, czerwony paseczek nie będzie mną rządził :lol2:

 • Ostrycienrozkoszy
  · 15 gru 2021

  agnes1709

  agnes1709: Nie warto, czerwony paseczek nie będzie mną rządził

  😂😂😂 a myślałem ze walka toczy się na smierć i życie !

 • agnes1709
  · 15 gru 2021

  Ostrycienrozkoszy

  Ostrycienrozkoszy: 😂😂😂 a myślałem ze walka toczy się na smierć i życie !

  Nie, tak daleko to jeszcze nie zaszło; ale żeby mi to było ostatni raz : :nunu: :D A słowo  "zachowań" było najodpowiedniejsze, więc musiałam je... ZACHOWAĆ :D

 • Ostrycienrozkoszy
  · 15 gru 2021

  T

  agnes1709

  agnes1709: Nie, tak daleko to jeszcze nie zaszło; ale żeby mi to było ostatni raz :   A słowo  "zachowań" było najodpowiedniejsze, więc musiałam je... ZACHOWAĆ

  To było najodpowiedniejsze zachowanie w Twoim wykonaniu !

 • agnes1709
  · 15 gru 2021

  [quote=Ostrycienrozkoszy]TTo było najodpowiedniejsze zachowanie w Twoim wykonaniu ![/quote :rotfl:

 • agnes1709
  · 16 gru 2021

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: Zdanie i słowo jest poprawne. Mnie nic w Libre Office nie podkreśla, czyli masz błąd w Wordzie.

  Ten Word ogólnie jest jakiś niedorobiony, słowa poprawia, kiedy chce, tabulator czasami chodzi samopas, ogólne badziewie, co mi już zżarło nerwy.

 • MEM
  · 16 gru 2021

  agnes1709

  agnes1709: Czy może mi ktoś łaskawie wyjaśnić, dlaczego przeglądarka i Word podkreśla mi błąd w "zachowań"? Czy nie ma takiego słowa (niemożliwe), czy jestem po prostu jestem tumanem?


  To Word jest tumanem. ;) I przeglądarka też. Po prostu wygląda na to, że nie mają tego słowa w swoich słownikach. Tam pewnie są gdzieś opcje: "dodaj do słownika" (albo jakoś podobnie brzmiące), po których problem powinien zniknąć.

  PS. Niech żyją OpenOffice i Firefox (choć ten ostatni też mnie wkurza). ;)

 • agnes1709
  · 16 gru 2021

  MEM

  MEM: To Word jest tumanem.  I przeglądarka też. Po prostu wygląda na to, że nie mają tego słowa w swoich słownikach. Tam pewnie są gdzieś opcje: "dodaj do słownika" (albo jakoś podobnie brzmiące), po których problem powinien zniknąć.  
    
  PS. Niech żyją OpenOffice i Firefox (choć ten ostatni też mnie wkurza).

  Niech żyją na wieki wieków. Amen :D

 • MEM
  · 16 gru 2021

  agnes1709

  agnes1709: Ten Word ogólnie jest jakiś niedorobiony, słowa poprawia, kiedy chce, tabulator czasami chodzi samopas, ogólne badziewie, co mi już zżarło nerwy.


  Nie wiem jak z tabulatorem, ale co do automatycznego poprawiania, to trzeba w Wordzie, w opcjach autokorekty, znaleźć opcję "zastąp [albo "zmień", czy jakoś podobnie] tekst podczas pisania" i ją wyłączyć.  

  Albo w diabły wyłączyć autokorektę w ogóle, a napisany w Wordzie tekst sprawdzać np. w jakimś okienku do pisania postów na dowolnej stronie internetowej. "Wytnij-wklej" i się ma użeranie z autokorektą z głowy. ;) Generalnie z mojego użerania się z tym wynika, że zarówno Word jak i OpenOffice mają pochrzanione coś w autokorekcie – zawsze, w obu programach coś głupiało i sprawdzało mi pisownię, kiedy chciało, w jednym pliku ta korekta się pojawiała, w innym nie (całe szczęście, że wyłączanie automatycznej zmiany tekstu działa bez kaprysów). W końcu wyłączyłam dziadostwo na amen i mam spokój. Tekst sobie napiszę w Office, sprawdzę przy pomocy Firefoxa, wklejając go tymczasowo w pole do komentarzy na jakiejś stronie internetowej, i wsio. :)

  agnes1709

  agnes1709: Niech żyją na wieki wieków. Amen


  ;)

 • agnes1709
  · 16 gru 2021

  ALe

  MEM

  MEM: Nie wiem jak z tabulatorem, ale co do automatycznego poprawiania, to trzeba w Wordzie, w opcjach autokorekty, znaleźć opcję "zastąp [albo "zmień", czy jakoś podobnie] tekst podczas pisania" i ją wyłączyć.  
    
  Albo w diabły wyłączyć autokorektę w ogóle, a napisany w Wordzie tekst sprawdzać np. w jakimś okienku do pisania postów na dowolnej stronie internetowej. "Wytnij-wklej" i się ma użeranie z autokorektą z głowy.  Generalnie z mojego użerania się z tym wynika, że zarówno Word jak i OpenOffice mają pochrzanione coś w autokorekcie – zawsze, w obu programach coś głupiało i sprawdzało mi pisownię, kiedy chciało, w jednym pliku ta korekta się pojawiała, w innym nie (całe szczęście, że wyłączanie automatycznej zmiany tekstu działa bez kaprysów). W końcu wyłączyłam dziadostwo na amen i mam spokój. Tekst sobie napiszę w Office, sprawdzę przy pomocy Firefoxa, wklejając go tymczasowo w pole do komentarzy na jakiejś stronie internetowej, i wsio.  

  Ale autokorekta się przydaje, podkreśla to i owo. Ja szybko piszę i żeby nie to, literówek byłaby masa.

 • MEM
  · 16 gru 2021

  agnes1709

  agnes1709: Ale autokorekta się przydaje, podkreśla to i owo. Ja szybko piszę i żeby nie to, literówek byłaby masa.


  Wiem, że się przydaje. A z literówkami mam ten sam problem (i to jest zmora straszliwa). :) I nie namawiam do tego, byś ją całkowicie wyłączyła, tylko podsunęłam Ci potencjalne rozwiązanie kłopotów z autokorektą. Wybór pomiędzy jednym a drugim już zależy tylko od Ciebie. :)

 • agnes1709
  · 16 gru 2021

  MEM

  MEM: Wiem, że się przydaje. A z literówkami mam ten sam problem (i to jest zmora straszliwa).  I nie namawiam do tego, byś ją całkowicie wyłączyła, tylko podsunęłam Ci potencjalne rozwiązanie kłopotów z autokorektą. Wybór pomiędzy jednym a drugim już zależy tylko od Ciebie.

  :drinking:

 • agnes1709
  · 16 gru 2021

  KontoUsunięte

  KontoUsunięte: Jak napisałem, korzystam Libre Office i nie mam problemów z automatyczną korektą słów, pewnie dlatego, że można ją ustawić, jak się chce. Podejrzewam, że podobnie jest z Wordem, tylko trzeba pogrzebać w ustawieniach. Do LO mam dołączone rozszerzenie LanguageTool, które załatwia problem większości literówek i zgubionych przecinków (jak szybko piszę, to mi się gubią  ). Do Firefoxa też można dodać LaguageTool. Tak samo działa online https://sentencechecker.com/  
  Teraz korzystam też z wyszukiwarki DuckDuckGo. Uwaga, nie ma nic wspólnego z pierwszą kaczką Rzeczypospolitej

  Grzebać w ustawianiach Worda to to samo, co z motyka na słońce uderzyć:D "Uwaga, nie ma nic wspólnego z pierwszą kaczką Rzeczypospolitej " :lol2:

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto