Opowiadania

Dodano na Hydepark przez Kuri, 13 postów, ostatni post 16 mar 2016

 • Kuri
  · 30 gru 2015

  Cześć ludzie! Czy tylko ja zauważyłem, że ostatnimi czasy jedyne opowiadania, które nabijają więcej niż 500 czytań to erotyki i miłosne? Dlaczego tak mało ludzi czyta kryminalne, przygodowe, czy dramaty? Pamiętam jak dawniej pisałem opowiadanie przygodowe (algorytm głodu - już usunąłem z lola, w przyszłości zamierzam je zredagować i znów udostępnić), to już po tygodniu bez problemu nabiłem 1000 czytań. Co od tamtej pory się zmieniło?

 • Pina
  · 30 gru 2015

  To prawda ze erotyki i miłosne mają najwięcej odsłon, może dlatego że czytelnicy nie maja czasu na własne życie. żyjemy w wirtualnych czasach, uzależnieni od komputerów, smartfonow itd jesteśmy więźniami internetu - nie wszyscy oczywiście, ale większość. Wydaje mi się ze ludzie chcą się trochę utożsamić z bohaterami i ich życiem w większości kończącm  się happy endem. Ja osobiście nie przepadam za kryminalami lub dramatami wolę fantazy, ale również nie wszystko będę czytać w tej tematyce bo dla mnie czy to w książce czy w opowiadaniu bądź nawet jakimś artykule musi być to cos co wzbudzi we mnie ciekawość.  ;)

 • Gabi14
  · 30 gru 2015

  Ale to już się stało jakiś czas temu. Ja zniknęłam z lola na dłuższy okres czasu w grudniu zeszłego roku. Wtedy ludzie mnie jeszcze kojarzyli, a ponieważ piszę w większości gatunków ludzie czytali to co pisałam... Teraz się zmieniło. Nowi ludzie, starzy użytkownicy zanikli i nikt nie pamięta o opowiadaniach przygodowych, fantasy czy kryminały. Jedyne prócz erotyków i miłosnych w miarę czytane są również horrory (w miarę). A nawet jak ktoś czyta coś poza te najbardziej popularne tu gatunki wówczas nic nie komentuje. Żadnych łapek, nic co zachęciłoby autora do dalszej pracy. W komentarzach każdy powinien pisywać swoje sugestie dotyczące opowiadania; czy to bohaterów czy przygody, lub samego tekstu, w którym może są jakieś nieścisłości czy błędy, których autor nie wyłapał nim opublikował część swojej twórczości. Opowiadania miłosne są na tyle ewenementem, że KAŻDE jest identyczne do innego, każda historia opiera się na tym samym, cud, że ludziom to się jeszcze nie znudziło. W przygodowych, fantasy, horrorach itd można naprawdę puścić wodze fantazji, stworzyć coś nowego. Oczywiście tematyka będzie się powtarzała, ale każdy pisarz-amator takich gatunków może sam wymyślić swoją historię, niespodziewaną, zaskakującą. Niekoniecznie będzie od razu jak Tolkien, King, Masterton, Paolini, Colins czy Riordan, ale to będzie coś innego. Jednak teraz jest to niedoceniane i lepiej w kółko czytać te same historie w opowiadaniach miłosnych. A do erotyków odnosić się nie będę.

 • Kuri
  · 30 gru 2015

  Podsumowując - wszystkie (rzecz jasna jest parę wyjątków) inteligentne ludzie sobie poszli w pizdu D: Cytując klasyka: "Jak żyć, panie premierze? Jak żyć?"

 • Sileth
  · 30 gru 2015

  Trochę to smutne, bo portal jest naprawdę spoko, ale bardzo trudno się wybić jeśli nie pisze się erotyka lub miłosnego. :/

 • Gabi14
  · 30 gru 2015

  Sileth

  Sileth: Trochę to smutne, bo portal jest naprawdę spoko, ale bardzo trudno się wybić jeśli nie pisze się erotyka lub miłosnego. :/

  Jak zaczynałam tu pisać, czyli dokładnie... 2 lata temu to byłam kojarzona xd szło nawet nawet :) nigdy się nie wybiłam ponad erotyki i miłosne, ale w miarę upływu czasu piszę coraz lepiej i paradoksalnie, gdy piszę w miarę sensownie, wszyscy starzy użytkownicy zniknęli ;-; i dlatego uważam, że każda osoba, która pisze opowiadania inne niż miłosne i erotyki mogłaby czytać innych użytkowników opowiadania (czyli te tzw. unikatowe przygodowe/fantasy itd) i komentować, pomagać, nie gasić potencjału w zarodku :)

 • Sileth
  · 30 gru 2015

  To zdecydowanie dobra koncepcja. :) Musimy się jakoś wspierać.

 • Kuri
  · 30 gru 2015

  Hm... Dobre pomysły zasługują na to, aby je realizować :D Zacznijmy od tego, że każde z nas (chodzi mi o tych, którzy zgadzają się z wypowiedzią Gabi) weźmie się za czytanie, komentowanie i ocenianie twórczości innych użytkowników, którzy piszą coś ambitniejszego niż erotyki i miłosne (nie mówię, że te też nie są czasem ambitne, ale ile można !?). Co wy na to?

 • Sileth
  · 31 gru 2015

  Jestem za, jeśli tylko znajdę czas. :)

 • Kuri
  · 1 sty 2016

  Ja zamierzam do końca tygodnia napisać ze 4 rozdziały mojej powieści (publikuję rozdział co tydzień, więc będę miał dodatkowy miesiąc spokoju z pisaniem xD), a potem od poniedziałku też będę się mógł wziąć za czytanie prac innych :D

 • chaaandelier
  · 1 sty 2016

  Przyznam się bez bicia, że sama częściej czytam erotyki i miłosne opowiadanie. Staram się również przeczytać i skomentować inne gatunki. Ale bądźmy szczerzy, że jednak czytelnicy wolą się rozerwać przy erotyce niż fantasy. Ale dobrze, że poruszyłeś ten temat. Teraz również będę starała się częściej czytać i zabierać głos w innych kategoriach. ;)

 • villemo92
  · 12 lut 2016

  Ja komentuję wszystko co mi się spodoba. Też jednak mam wrażenie, że nawet bardzo słabe teksty z działu erotyka i miłość są lepiej oceniane niż inne naprawdę bardzo dobre dzieła. Szkoda trochę autorów, no ale taki już ten świat jest... Ludzie zazwyczaj szukają taniej i szybkiej rozrywki i nikomu nie chce się zagłębiać nad sensem czegoś poważniejszego. :D

 • Kuri
  · 12 lut 2016

  Ja komentuję 95% tego, co przeczytam. Jak spodobają mi się opowiadania innych użytkowników i widać, że dobrze rokują (tzn. puścili już ze 2,3 rozdziały i widać, że nie chcą porzucić pisania) dodaję ich do obserwowanych. Im więcej osób kogoś obserwuje, tym człowiek ma większą motywację do pisania ;)

 • Kuri
  · 16 mar 2016

  Ktoś mi już to niedawno powiedział xD

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto