Jak daleko ma sięgać tolerancja i wolność wyboru wolności seksualnej

Dodano na Hydepark przez AnonimS, 16 postów, ostatni post 18 sie 2019

 • AnonimS
  · 5 sie 2019

  Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności
  Przeczytaj w innym języku

  Obserwuj
  Edytuj
  Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności (niderl. Partij voor Naastenliefde, Vrijheid & Diversiteit, w skrócie PNVD) – holenderska partia polityczna założona 31 maja 2006 roku przez Marthijna Uittenbogaarda. W roku 2010 partia została rozwiązana[1].

  Holandia
  Godło Holandii
  Ten artykuł jest częścią serii:
  Ustrój i polityka
  Holandii
  Ustrój polityczny
  Konstytucja
  Władza ustawodawcza
  Monarcha
  Władza wykonawcza
  Władza sądownicza
  Kontrola państwowa
  Finanse
  Samorząd terytorialny
  Partie polityczne
  Wybory
  Polityka zagraniczna
  Program     
  Edytuj
  Niektóre propozycje PNVD:

  obniżenie granicy wieku legalnego współżycia seksualnego z 16 do 12 lat, a w dalszym czasie całkowicie jej zniesienie.
  Występują przeciwko projektom delegalizacji zoofili, która zdaniem partii powinna być w pełni legalna, o ile nie wiąże się to z nadmiernym wyeksploatowaniem czy maltretowaniem zwierzęcia.
  PNVD domaga się również zmniejszenia wieku, w którym można występować w filmach pornograficznych oraz wykonywać zawód prostytutki, do 16 lat.
  Możliwość w pełni legalnego pojawiania się w miejscach publicznych nago.
  Program partii przewiduje możliwość legalizacji miękkich narkotyków dla osób od 12. roku życia, a od 16 lat również twardych.
  Do dalszych postulatów partii należały: całkowity rozdział państwa od kościołów, zlikwidowanie instytucji małżeństwa, bezwzględny zakaz spożywania mięsa oraz darmowe przejazdy koleją.

  Kontrowersje     
  Edytuj
  Mimo krótkiego czasu istnienia partia zdołała zdobyć duży rozgłos, także poza granicami kraju, w związku z protestami przeciwko rejestracji partii. Zgłoszony przez kilka ugrupowań nieakceptujących postulatów obniżenia wieku podjęcia współżycia oraz legalizacji narkotyków wniosek o delegalizację PNVD został 17 lipca 2006 odrzucony przez sąd najniższej instancji w Hadze. W uzasadnieniu napisano, iż prawo do tworzenia partii i wysuwania postulatów jest podstawowym prawem demokracji, zaś moralne wątpliwości nie mogą stanowić przesłanki do delegalizacji. Zdaniem aktywistów organizacji Soelaas, członkowie partii jedynie udają, że chcą walczyć o prawo dzieci do wolności, w rzeczywistości chodzi im o własny, zboczony interes.

  Partię tworzyło jedynie trzech członków. Skarbnik partii, Ad van den Berg, był w 1987 roku skazany na grzywnę i wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu za molestowanie seksualne jedenastoletniego chłopca (sam den Berg nazywa siebie męczennikiem sprawy). Polityk nacjonalistycznej partii Nieuw Rechts, Michiel Smit, twierdzi, że członkowie PNVD powiązani są z pedofilską organizacją Martijn.
  Zdaniem przedstawicieli PNVD ich partia miała liczyć na kilkadziesiąt tysięcy głosów holenderskich, a fakt, iż oficjalnie do partii należało tylko 3 osoby, jest związany z tym, iż taka ilość nieanonimowych osób jest niezbędna do formalnego założenia partii politycznej w Holandii. Według podawanych przez holenderską prasę danych, PNVD może liczyć na około 1000 głosów wyborców w całym kraju (szóstą część głosów niezbędnych do przekroczenia progu wyborczego).
  Powstanie PNVD spowodowało ogólnonarodową debatę, w przypadku której uważane za bardzo liberalne i "otwarte" społeczeństwo wyraźnie opowiedziało się przeciw PNVD (według badań przeprowadzonych przez organizacje jawno krytykujące PNVD 82% społeczeństwa holenderskiego oczekuje od obecnych władz, iż "zajmą się sprawą" w sprawie PNVD)."   Sympatycy tej partii niosący transparenty z opisanymi postulatami i logo partii , są widywani na manifestacjach LGTB

 • MrHyde
  · 5 sie 2019

  Weź to sformatuj przyzwoicie i wrzuć jeszcze raz, albo podaj link do źródła i napisz krótko, o co biega. W stanie obecnym post jest nieczytelny.

 • MrHyde
  · 6 sie 2019

  Jak daleko ma sięgać? Co najmniej tak daleko, jak sięga wolność religijna.

 • elninio1972
  · 8 sie 2019

  tak daleko jak pozwala prawo. jesli wybory wygrają... cóż demokracja = władza głopcòw.

 • White
  · 8 sie 2019

  To nie partia tylko wybryk ale w Niemczech np zoofilia nie jest nielegalną, istnieją burdele  że zwierzętami, tylko małżeństwa że zwierzętami są jeszy zakazane

 • agnes1709
  · 11 sie 2019

  MrHyde

  MrHyde:  Jak daleko ma sięgać? Co najmniej tak daleko, jak sięga wolność religijna.

  Albo Ziobro :lol2:

 • MrHyde
  · 12 sie 2019

  agnes1709

  agnes1709:  Albo Ziobro    

  On gdzieś sięga? Tylko uwaga, nie każde Ziobro ma na imię Zbychu. Są też porządni ludzi o tym nazwisku. ;)

 • AnonimS
  · 16 sie 2019

  1. Chciałem edytować tekst  ale system mi nie pozwala ( komunikat brak takiego id) może administrator mi wyjaśni czemu tak się dzieje.
  2 . Tekst wrzuciłem po to żebyśmy się wspólnie zastanowili gdzie są granice wolności seksualnej.  
  - Zniesienie zoofilii  niektórzy argumentują że to nic złego bo często właściciela i zwierzaka łączy uczucie .  
  -  obniżenie wieku do 12 lat od kiedy można współżyć. I znowu zwolennicy twierdzą że w krajach arabskich afrykańskich takie małżeństwa są legalne a w Europie tzw " galerianki" mają niewiele więcej lat o ile mają. Więcej niż 12.  Postulat zniesienia dolnej granicy wieku - ,bez komentarza"  
  - do tego dochodzą legalne używki.  
  Reasumując. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Rodzice lub prawni opiekunowie dostają władzę nad dziećmi i nie mając hamulców w postaci sankcji prawa karnego wprowadzają  życie swoje fantazje bo prawo im na to pozwala.  
  Chcielibyście żyć na takim świecie? Bo ja nie.  
  Jeszcze jedno, żeby było jasne. Jestem za wolnością seksualną zarówno par  heteroseksualnyvh, bi. gang gang, homoseksualnych. Pod dwoma warunkami. Ze biorą w tym udział osoby pełnoletnie, o pełnej zdolności do czynności prawnych i robią to dobrowolnie.  
  Wykorzystanie dzieci lub osób pełnoletnich ale o ogranicznej  poczytalności musi być prawnie zakazane.  A zwolennicy takich rozwiązań traktowani jak przestępcy

 • MrHyde
  · 16 sie 2019

  AnonimS

  AnonimS:  Wykorzystanie dzieci lub osób pełnoletnich ale o ogranicznej  poczytalności musi być prawnie zakazane.

  Odnośnie wykorzystywania kogokolwiek sprawa jest jasne. Co jednak, gdy osoby pełnoletnie o ograniczonej poczytalności zechcą zająć się "tym" dobrowolnie i bez udziału osób o nieograniczonej poczytalności? Co sądzisz o robieniu "tego" przez seniorów z demencją, chorobą Alzheimera czy też w miarę młodych pensjonariuszy domów opieki?

 • AnonimS
  · 16 sie 2019

  MrHyde

  MrHyde:  Odnośnie wykorzystywania kogokolwiek sprawa jest jasne. Co jednak, gdy osoby pełnoletnie o ograniczonej poczytalności zechcą zająć się "tym" dobrowolnie i bez udziału osób o nieograniczonej poczytalności? Co sądzisz o robieniu "tego" przez seniorów z demencją, chorobą Alzheimera czy też w miarę młodych pensjonariuszy domów opieki?  

  . To są dorośli ludzie i niech robią co chcą. Mi chodziło o sytuację gdy  osoba o niegraniczonej poczytalności wykorzysta osobę o ograniczonej poczytalności. Starsi ludzie to inna bajka zwłaszcza jeśli trudno określić kiedy to jest ograniczona poczytalność a kiedy zwykle starcze stetryczenie.

 • AnonimS
  · 17 sie 2019

  To, co wydarzyło się w Czechach, nie mieści się w głowie. Jak informują dziś czeskie media, w praskiej Paradzie Równości po raz szósty przemaszerowali... pedofile. Czechosłowacka Społeczność Pedofilna (tak, mają własną organizację!) rozdawała nawet ulotki. A na nich - informacja, że o pedofilii... "panuje wiele przesądów".
  „Naszym celem jest informowanie społeczeństwa o pedofilii, ponieważ wokół tego tematu funkcjonuje wiele przesądów. Chcielibyśmy, by młodzi ludzie, którzy uświadamiają sobie swoją orientację w kierunku dzieci, posiadali dostateczne informacje na temat pedofilii i nie doznawali zbędnych cierpień powodowanych przesądami i postawą społeczeństwa”

  - taki tekst dostępny był na ulotkach.

  Okazało się jednak, że uczestnictwo pedofili w marszu LGBT było na tyle niewygodne dla organizatorów, że doszło do szarpaniny z przedstawicielami tej "organizacji". Jak informują media, jeden z organizatorów Parady Równości - homoseksualista - wyrywał jednemu z pedofili ulotki, miało dojść nawet do fizycznego starcia obu mężczyzn.

  Co ciekawe, paradę społeczności LGBT finansował także samorząd Pragi. Wielu czeskich komentatorów uznało to za skandal i jawne dofinansowanie pedofilii.

  „Ci zboczeńcy, którzy gwałcą dzieci, dostali wsparcie wprost z budżetu miasta. Jestem zszokowany tym, do czego doszliśmy”

  – napisał na Facebooku Vítězslav Novák, szef stołecznych struktur partii SPD. W odpowiedzi prezydent Pragi oznajmił, że... stanowisko SPD "nikogo nie obchodzi".

  To nie pierwszy raz, gdy pedofile deklarują swoją przynależność do społeczności LGBT. W Amsterdamie stworzono klub, do którego należą nepiofile, pedofile, hebrofile i ephobofile, który nazwano Frontem Wyzwolenia Dziecka. Członkowie tej "organizacji" zapowiedzieli swój udział w paradach środowisk LGBT. Uznają się też... za orientację seksualną.

 • MrHyde
  · 17 sie 2019

  AnonimS

  AnonimS:  To, co wydarzyło się w Czechach, nie mieści się w głowie...

  Dobry zwyczaj wymaga, by podać źródło. Inny dobry zwyczaj polega na tym, że przed zacytowaniem sprawdza się prawdziwość i kompletność informacji. Swoją drogą festiwal Prague Pride - tak się nazywa ta impreza - odbywał się od 5 do 11 sierpnia, pochód miał miejsce 10 sierpnia. Informacja, którą zacytowałeś, pojawiła się w TVP Info, Niezależnej i kilku innych prawicowych portali praktycznie jednocześnie 16 sierpnia. Z tygodniowym opóźnieniem! Ciekawe dlaczego redakcje tak wolno pracują. Jednakowo wolno.

 • AnonimS
  · 17 sie 2019

  Drogi Kolego. Nie jest ważne źródło a czy podane zdarzenie miało miejsce. Sam piteierdziłeś że miało. Ja to podaję jako drugi przykład po Holandii gdzie pedofile podpinają się pod środowisko LGTB . W Holandii nikomu to nie przeszkadza że idą wspólnie. W Pradze środowisko działacze homoseksualni nie chcieli żeby oni z nimi maszerowali. Co kraj to obyczaj :). Kiedyś Ci już mówiłem że w przeciwieństwie do Ciebie ja korzystam z informacji z różnych źródeł. Oglądam zarówno Fakty TVN czy informacje Polsatu na równi z TWP . To samo dotyczy Pragi. Co do terminu tych publikacji . Ja to przeczytałem dziś. Czemu wcześniej nie podano,? Nie wiem . Mniemam  że były ważniejsze tematy. Natomiast mnie dziwi że tylko jak to nazwałeś prawicowe portale odnotowały ten fakt. Czyżby lewicowym było to nie na rękę? Już Ci kiedyś mówiłem że stacje i prasa robią prewencyjna cenzurę . Wrzucają fakty które dla nich są wygodne. I dotyczy to wszystkich mediów.

 • MrHyde
  · 17 sie 2019

  AnonimS

  AnonimS:  Drogi Kolego. Nie jest ważne źródło a czy podane zdarzenie miało miejsce. Sam piteierdziłeś że miało...

  Ależ drogi Kolego, źródło to najważniejsza część informacji! Bez znaku cytowania bierzesz treść na własny kark. Wypowiedź Nováka przytoczoną bez sprostowania też. Opóźnienie w publikacji - w jakim celu? - także. Już Ci kiedyś mówiłem, że w wielu sprawach się z Tobą nie zgadzam. ;)

 • AnonimS
  · 17 sie 2019

  MrHyde

  MrHyde:  Ależ drogi Kolego, źródło to najważniejsza część informacji! Bez znaku cytowania bierzesz treść na własny kark. Wypowiedź Nováka przytoczoną bez sprostowania też. Opóźnienie w publikacji - w jakim celu? - także. Już Ci kiedyś mówiłem, że w wielu sprawach się z Tobą nie zgadzam.    

  0 że się w wielu sprawach nie zgadzamy to.fakt. inaczej byśmy tak bardzo nie dyskutowali:) na szczescie LOL nie jest portalem.opiniotworczym i mozna swobodnie wyrażać poglady :).

 • MrHyde
  · 17 sie 2019

  ... i powielać bzdety z pisowskich portali, podając je jako absolutną prawdę, też można. Wychodzę z tego wątku.

 • AnonimS

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto