Duchy

Dodano na Hydepark przez cicha2591, 50 postów, ostatni post 15 wrz 1:21

 • cicha2591
  · 6 kwi 2019

  Wierzycie w duchy i zjawiska paranormalne, nawiedzone miejsca?

 • agnes1709
  · 7 kwi 2019

  W miejsca może nie do końca, ale w duchy jak najbardziej:D

 • nanoc
  · 8 kwi 2019

  W duchy wierzę,  a miejsca nie doświadczyłem, słyszałem o kilku  :bravo:

 • cicha2591
  · 8 kwi 2019

  Moja siostra widziała ducha...

 • nanoc
  · 16 kwi 2019

  Dla mnie duchem jest kupel pożyczył kasę i mnie unika :nerw:

 • cicha2591
  · 17 kwi 2019

  nanoc

  nanoc: Dla mnie duchem jest kupel pożyczył kasę i mnie unika  

  Fajny kolega🙄🙄🙄

 • nanoc
  · 17 kwi 2019

  cicha2591

  cicha2591:  Fajny kolega🙄🙄🙄

  Teraz to ja wiem co to za ptica

 • cicha2591
  · 18 kwi 2019

  nanoc

  nanoc:  Teraz to ja wiem co to za ptica

  Pogratulować

 • agnes1709
  · 19 kwi 2019

  cicha2591

  cicha2591: Wierzycie w duchy i zjawiska paranormalne, nawiedzone miejsca?

  W sumie Lol jest trochę nawiedzony; jak widzę niektóre opowiadania... :boje: :O :lol2:

 • cicha2591
  · 19 kwi 2019

  agnes1709

  agnes1709: W sumie Lol jest trochę nawiedzony; jak widzę niektóre opowiadania...      

  Świetnie powiedziane. W sumie racja

 • agnes1709
  · 28 kwi 2019

  nanoc

  nanoc: Dla mnie duchem jest kupel pożyczył kasę i mnie unika  

  :lol2:

 • noTyouRsunshinE
  · 4 lutego

  tsk.

 • AlexAthame
  · 5 lutego

  Jak byłem mlody raz brałem udział w wywoływaniu duchow.Talerzyk się przesunął. Czy to był duch, nie sądzę. Moja żona ma zdolności odczuwania niewidzialnego. Jej przyjaciółki dzieci czesto płakały w nocy. Moja żona powiedziała, że w tym domu ktos się powiesil i duch samobójcy tam jest. Kolezanka nie uwierzyła. Sprawdziła jednak kto był poprzednim właścicielem. Facet się tam powiesił. Osobiście się nie spotkałem. Czy wierze? Absolutnie. To nie są zawsze demony, ale mogą być. Często są to duchy ludzi, ktorzy czegoś nie załatwili do końca w materii. A tam nie mogą, bo tam nie ma materii i są zle. Wszystko co niematerialne boi się imienia Jezusa Chrystusa. Jak macie problem z czyms co was prześladuje, wypowiedzcie formule z imieniem Pana i powinno pomóc.O ile wierzycie w Chrystusa, jeżeli nie, nie radzę. W Dziejach Apostolskich jest opisana historia faceta który chciał przeganiać demony imieniem Pana, ale nie był wierzacy. Przyszedl do faceta który miał demona i go chciał wygonić. Powiedział: w imieniu Pawła co głosi Chrystusa nakazuje ci wyjść. A demon powiedzial. Chrystusa znam i Pawła także, a ty kto jestes? I go pobil jak również pięciu jego synów, chyba ich było pięciu. Także nie radzę igrać z ogniem.

 • MEM
  · 6 lutego

  cicha2591

  cicha2591: Wierzycie w duchy i zjawiska paranormalne, nawiedzone miejsca?

  Tu zaskoczę Alexa, ;) ale na podstawie różnych własnych i cudzych doświadczeń, wierzę, że są rzeczy, które można zakwalifikować pod taką kategorię, a których nauka ich jeszcze nie zbadała. Nie wiążę ich tylko z żadną religią.

 • Indragor
  · 6 lutego

  Nie istnieje coś takiego jak zjawiska paranormalne, wymykające się prawom fizyki. Wielu popełnia błąd, sądząc, że nauka wie już wszystko, dlatego zjawiska, których nie potrafimy wyjaśnić na gruncie naukowym, uważają za nadprzyrodzone. Tak działa nasz mózg, próbuje zawsze znaleźć wyjaśnienie na podstawie posiadanej, ograniczonej wiedzy.  Kiedyś uważano, że pioruny miotają bogowie. Później, gdy ludzkość osiągnęła pewien poziom wiedzy, okazało się, że jest trochę inaczej…

  Warto sobie uświadomić, że na obecnym etapie rozwoju wiedzy, nauka wielu zjawisk nie jest (przynajmniej jeszcze) w stanie wyjaśnić, a osobiście sądzę, że istnienia niektórych praw fizyki, zjawisk, ze względu na ograniczone możliwości zmysłów, mimo wspomagania techniką, nawet nie podejrzewamy. Mówiąc krótko, pewne zjawiska nadal nam umykają, pomimo że nie są paranormalne, a zupełnie normalne, zgodne z prawami fizyki, przynajmniej tymi obowiązującymi w naszym wszechświecie.

  A co do duchów, czy tzw. nawiedzonych miejsc, w mojej opinii należą one (duchy) do realnych zjawisk fizycznych, których nie potrafimy jeszcze wyjaśnić ze wspomnianego powodu – mocno niepełnej wiedzy naukowej i po trochu z niechęci do rzetelnego wyjaśnienia tych zjawisk.

 • MEM
  · 6 lutego

  Indragor

  Indragor: Nie istnieje coś takiego jak zjawiska paranormalne

  Ale istnieje coś takiego, jak określenie, pod które podciągamy takie zjawiska. ;) To, jak zresztą każde inne słowo, ma znaczenie wyłącznie umowne.

  Indragor

  Indragor: A co do duchów, czy tzw. nawiedzonych miejsc, w mojej opinii należą one (duchy) do realnych zjawisk fizycznych, których nie potrafimy jeszcze wyjaśnić ze wspomnianego powodu – mocno niepełnej wiedzy naukowej i po trochu z niechęci do rzetelnego wyjaśnienia tych zjawisk.

  No tak, ale skoro to są realne zjawiska fizyczne i taki duch jest duchem konkretnej osoby, to albo potrafi przyjmować wybraną formę przypominającą tę osobę, albo rzeczywiście istnieje życie po śmierci (a przynajmniej jakaś jego forma). A zwłaszcza to drugie niesie za sobą duże konsekwencje dla żyjących "tu i teraz".

 • Indragor
  · 6 lutego

  MEM

  MEM:  No tak, ale skoro to są realne zjawiska fizyczne i taki duch jest duchem konkretnej osoby, to albo potrafi przyjmować wybraną formę przypominającą tę osobę, albo rzeczywiście istnieje życie po śmierci (a przynajmniej jakaś jego forma). A zwłaszcza to drugie niesie za sobą duże konsekwencje dla żyjących "tu i teraz".

  Myślisz dwuwymiarowo. Mimo tego, co napisałem wyżej, nie bierzesz pod uwagę, że zjawiska te mogą mieć inne wyjaśnienie, nieznane nam z braku wiedzy (tym samym „ukryte” przed nami), i próbujesz wyjaśnić je dostępną wiedzą. To tak, jakbyś kazała, aby człowiek jaskiniowy objaśnił, dlaczego Słońce świeci; jakie zjawiska to powodują. Nic z tego nie będzie, bo jaskiniowiec nie będzie miał żadnego pojęcia ani nawet nie będzie podejrzewał, jakie zjawiska „napędzają” Słońce. Zresztą my nadal mamy z tym duże problemy.

  Jedną z teorii, opartą o współczesną wiedzę, próbującą wyjaśnić zjawisko duchów, jest podejrzenie, że ciała stałe, szczególnie o dużej masie (np. kamienne zamki), posiadają pamięć. W określonych, ale jeszcze nam nieznanych warunkach dochodzi do projekcji tej pamięci. Coś w rodzaju filmu. To jednak tylko teoria.

 • MEM
  · 6 lutego

  Indragor

  Indragor: Myślisz dwuwymiarowo. Mimo tego, co napisałem wyżej, nie bierzesz pod uwagę, że zjawiska te mogą mieć inne wyjaśnienie, nieznane nam z braku wiedzy (tym samym „ukryte” przed nami), i próbujesz wyjaśnić je dostępną wiedzą. To tak, jakbyś kazała, aby człowiek jaskiniowy objaśnił, dlaczego Słońce świeci; jakie zjawiska to powodują. Nic z tego nie będzie, bo jaskiniowiec nie będzie miał żadnego pojęcia ani nawet nie będzie podejrzewał, jakie zjawiska „napędzają” Słońce. Zresztą my nadal mamy z tym duże problemy.  
    
  Jedną z teorii, opartą o współczesną wiedzę, próbującą wyjaśnić zjawisko duchów, jest podejrzenie, że ciała stałe, szczególnie o dużej masie (np. kamienne zamki), posiadają pamięć. W określonych, ale jeszcze nam nieznanych warunkach dochodzi do projekcji tej pamięci. Coś w rodzaju filmu. To jednak tylko teoria.

  Na pewno to moje myślenie jest skażone przez te próby wyjaśnień w oparciu o dostępną wiedzę, ale to nie jest tak, że ja nie biorę pod uwagę innego wyjaśnienia. Tylko tak na logikę – logikę, a nie na poziom wiedzy – innego w tym wypadku nie ma, bez względu na to, jakie mechanizmy za tymi zjawiskami stoją (tych nawet nie próbuję wyjaśniać :)). Albo to jest "duch" konkretnej osoby, albo coś, co go przypomina. Trzeciej możliwości po prostu nie ma bez względu na to, czym faktycznie jest i według jakich zasad istnieje dane "nadprzyrodzone" zjawisko. I przede wszystkim nie chodzi mi tu tak bardzo o to, według jakich zasad dane zjawisko ma miejsce, bo tego faktycznie przy tym poziomie wiedzy, jaka jest dziś dostępna, nie ogarniemy, co o samo stwierdzenie faktu, czy w ogóle miało ono miejsce czy nie. Jeśli nie miało, to w sumie nie ma o czym mówić, można wtedy tego rodzaju zdarzenia uznać za po prostu omamy. Ale jeśli miało miejsce ponad wszelką wątpliwość, to bez względu na to, jakie wyjaśnienie za nim stoi, już samo to, że zostanie, i jemu podobne przypadki, powszechnie uznane za prawdziwe, niesie wielkie konsekwencje. To jak z kosmitami. Dziś się możemy tylko domyślać. Gdy będziemy mieć pewność, że kosmici istnieją, to obojętne czy ich w ogóle spotkamy/skontaktujemy się czy nie, ludzie zaczną inaczej patrzeć na rzeczywistość i na siebie nawzajem, a zaraz za tym idą zmiany w postępowaniu i świat się, nawet i diametralnie, zmienia.

  A przy okazji tego przykładu, który podałeś z "pamięcią kamiennego zamku" (BTW, ludzie czasami mówią, że są miejsca, które "nasiąknęły" złą energią z powodu tego, że zdarzyły się w nich w dużej ilości jakieś złe rzeczy i że to potem odbija się np. na nowych właścicielach tych miejsc). O ile zobaczylibyśmy ducha w takim zamku i to by wynikało z tej "pamięci" (przy założeniu, że to nie nasza wyobraźnia, działająca pod wpływem pobytu w danym miejscu, nam podsunęła taki obraz), o tyle jaką pamięć o konkretnej osobie może mieć poniemiecki dom – w dodatku wtedy jeszcze stosunkowo nowy – leżący kilkaset km od miejsca zamieszkania tej osoby, która zresztą w nim, ani w ogóle w jego okolicy, w promieniu setek kilometrów, nigdy nie była (To znaczy żywa nie była, widziano tam dopiero jej "ducha" niedługo po śmierci i to nie mając świadomości, że ta osoba nie żyje. Tą osobą był mój pradziadek, lub też, jak kto woli, ;) jego duch.)? A może jest jeszcze inaczej? Może ta pamięć zawarta w dużych ciałach stałych to jeden rodzaj zjawisk, a tego rodzaju duchy, jak ten wyżej wspomniany, to zupełnie inne zjawisko?

 • Iga21
  · 7 lutego

  agnes1709

  agnes1709: W miejsca może nie do końca, ale w duchy jak najbardziej

  Po paleniu to może się jakaś zjawa objawia :D

 • Iga21
  · 7 lutego

  Nie

 • cicha2591
  · 31 sie 21:38

  Iga21

  Iga21: Po paleniu to może się jakaś zjawa objawia

  I to pewnie nie jedna 🤣

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto