Gotowi?

technologia : Gotowi?
MrHyde

zamieścił fotkę , 1080x1173 - 102 kB w kategorii technologia i polityka.

2 komentarze

 
 • AnonimS

  Życie ludzkie jest bezcenne. Polowe szpitale są złem koniecznym. Ale te stacjonarne pękają w szwach. Pozdrawiam

 • MEM

  @AnonimS "Życie ludzkie jest bezcenne. Polowe szpitale są złem koniecznym. Ale te stacjonarne pękają w szwach. Pozdrawiam"

  Problem, Anonimie, nie jest w tym, że te szpitale "polowe" powstają (bo są one potrzebne), tylko w tym:

  "miesięcznie SZPITAL NARODOWY inkasuje ok 12 mln zł - jeśli stoi pusty bez pacjentów. Jeśli pracuje cały miesiąc przy 100 proc. zajętych łóżek dostanie ok 14 mln zł. Zagadka. Opłaca się leczyć czy stać na pusto? A zwykłe szpitale w tym czasie zapełnione"

  (a resztę na ten temat masz tutaj: polsatnews. pl/wiadomosc/2020-11-17/roznice-w-stawkach-w-szpitalach-tymczasowych-i-zwyklych-wola-stac-w-gotowosci/ )

  Ot, kolejny PiS-owski wałek wykorzystujący okazję. To właśnie po to była kaczym smrodom potrzebna ustawa zwalniająca urzędników z jakiejkolwiek odpowiedzialności "bo pandemia".

  No ale na takich lud głosował, ślepo wierząc przez lata w kaczą propagandę o "Polsce w ruinie" i o nieskazitelnie uczciwych "patriotach" pod kaczą wodzą. Teraz po prostu to wszystko wyłazi na przysłowiowe światło dzienne, bo żadna kacza propaganda nie jest już w stanie przykryć rzeczywistości. Do tej pory przez 5 lat się fajnie kradło, marnowało państwowe środki i możliwości przez obsadzanie "misiami" stołków, i rozdawało kiełbasę wyborczą, żeby utrzymać władzę, wszystko czerpiąc z tego, co naród przez ostatnie 30 lat wypracował. A teraz widać czarno-na białym, jak faktycznie PiS rządzi i do tego jaka to banda złodziei.

  PS. A niech teraz do tego dojdzie wycofanie dotacji unijnych, jakie nam grozi tylko z powodu tego, by kacza mafijna klika utrzymywała władzę i nadal wprowadzała północnokoreańskie standardy, to leżymy nawet i bez pandemii. W miesiąc.

 • AnonimS

  @MEM a Ty ciągle o kaczej propagandzie . Znasz inne rozwiązanie ? Bo.ja nie . A zapaść w służbie zdrowia to dzieło wszystkich ekip a nie tylko.ostatniej. a co do Azji to wszyscy powinni brać z nich przykład  
  " W Polsce padają kolejne dzienne rekordy zakażeń na koronawirusa, tymczasem w Wietnamie, w którym żyje 95 milionów osób, od początku pandemii wykryto tylko 1213 przypadków COVID-19, a zmarło 35 osób. O sytuacji w kraju położonym w południowo-wschodniej Azji rozmawiamy z Mateuszem Kotowskim, mieszkającym w stolicy kraju - Hanoi od 2009 r.
  W Azji nie ma akademickich dyskusji. Jest dekret, nakaz i obywatel ma karnie się do tego zastosować
  Zamknięcie miasta, gdzie żyje 6-7 milionów mieszkańców nie jest trudne. Ludzie posłusznie pozostali w domach
  Władze, mając w pamięci epidemię SARS, wiedziały jak działać. Brutalnie, ale skutecznie
  We wszystkich sąsiednich krajach, podejście jak i schemat społeczny jest podobny.  " I to co u nas nazywa się brakiem.demokracji wychodzi w niektórych przypadkach na dobre.

 • MEM

  @AnonimS "a Ty ciągle o kaczej propagandzie . Znasz inne rozwiązanie ? Bo.ja nie ."

  Nie przeczytałeś ze zrozumieniem.  

  No cóż... Może bardziej łopatologicznie...

  Szpital na "Narodowym" stoi pusty. Za to, że stoi pusty, pobiera z kasy państwa 12 mln zł miesięcznie nie ponosząc żadnych kosztów leczenia. Jak będzie pełny, pobierze 14 mln minus koszty. Co się bardziej opłaca?

  A w tym czasie, kiedy stoi pusty, nie ma miejsc w przepełnionych szpitalach i chorzy przez to umierają, personel pada na pysk, a ci, którym udaje się wyzdrowieć mogą gorzej tę chorobę przejść ze względu na warunki leczenia, co się odbije na nich w przyszłości. No ale ktoś w PiS musi zrobić na "Narodowym" biznes, jak Szumowski ze swoją pieprzoną rodziną na maseczkach i respiratorach. Czy już jasne, w czym rzecz i o co chodziło w tamtym komentarzu? Klapki uwielbienia dla PiS z oczu w końcu spadną, czy potrzebujesz więcej ofiar, jeszcze większego chaosu, kryzysu gospodarczego, może nawet bankructwa państwa, Ruskich na karku, i na dokładkę rosnącego kaczego zamordyzmu, żeby w końcu dotarło? A co wtedy powiesz? "Ojej, nie wiedziałem, że tak będzie, że wylądujemy w polskiej wersji Korei Północnej"? I co to wtedy zmieni? Zwrócisz wraz z resztą elektoratu Kaczyńskiego, ludziom życie, zdrowie, dobrobyt i bezpieczeństwo oraz podstawowe wolności obywatelskie i prawa człowieka? Rządy PiS-u, to najgorszy syf, jaki się w tym kraju przydarzył nie tylko przez ostatnie 30 lat, ale od zarania dziejów tego państwa (nie licząc rządów zaborców i wojennej okupacji, ale one były celowo ukierunkowane przeciwko narodowi, więc to jest co innego). I taka jest rzeczywistość, i widać ją coraz bardziej, im bardziej się wszystko w tym kraju rozlatuje.

  Dokładnie to samo dotyczy pozostałych różnic w kosztach, jakie masz powyżej w tabelce pokazane.  

  "I to co u nas nazywa się brakiem.demokracji wychodzi w niektórych przypadkach na dobre."

  Pomieszkaj, tam, to Ci szybko zachwyt przejdzie.
    
  Nie wspominając o tym, że pandemia objęła cały świat właśnie przez takie "skuteczne" rządy, które sprawę chciały zamieść pod dywan, zamiast zdusić lokalne wystąpienie epidemii w Wuhan w zarodku, po to by partia zachowała "nieskazitelny" wizerunek (Przypomina Ci to coś? Wypisz wymaluj "kacze" załatwianie problemów. Tylko u nas skutki są jeszcze bardziej opłakane, bo autorytarne rządy krajów Azji mają mimo wszystko, więcej rozumu, niż kaczor ze swoimi przydupasami, rządzący u nas jak w jakimś Bantustanie).

 • AnonimS

  @MEM w przeciwieństwie do niektórych ja nie zamierzam mieszkać nigdzie poza Polską. Miałem dwa razy propozycję pracy w RFN w latach osiemdziesiątych. Legalnie od razu z pracą i mieszkaniem.  
  Ja napisałem wyraźnie ""I to co u nas nazywa się brakiem.demokracji wychodzi w niektórych przypadkach na dobre.". W NIEKTÓRYCH. Konkretnie w takich kiedy trzeba przestrzegać takich przepisów jak przy pandemii.  

  Pomieszkaj, tam, to Ci szybko zachwyt przejdzie. To.nie zachwyt to stwierdzenie faktu.   Co do reszty . Koszty to rzecz drugorzędna.

 • MEM

  @AnonimS "w przeciwieństwie do niektórych ja nie zamierzam mieszkać nigdzie poza Polską."

  A czy tu była o tym mowa? Znów rozumiesz to tak, jak chcesz, a nie tak, jak było napisane.

  Poza tym, jak tak dalej pójdzie, to nie będziesz się musiał wyprowadzać, żeby móc doświadczyć tej tak "świetnej" azjatyckiej wersji życia. Na dokładkę tej w najgorszym wydaniu, przy której Wietnam to jest jeszcze nic.

  "Ja napisałem wyraźnie ""I to co u nas nazywa się brakiem.demokracji wychodzi w niektórych przypadkach na dobre.". W NIEKTÓRYCH."

  Napisałeś. Tylko, niestety, nie zrozumiałeś, o czym piszesz.  

  Nie możesz sobie wyrwać z kontekstu jednej wygodnie wybranej rzeczy i twierdzić bez zastanowienia: "wprowadźmy to u nas, bo tam działa". Nie, u nas nawet nie zadziała, nie mówiąc o sensie wprowadzania tego. A co więcej, te "niektóre" korzyści są mniejsze niż straty, które przynoszą.

  Nie zadziała dlatego, że kraje Azji Wschodniej mają diametralnie od nas inną specyfikę. Tam społeczeństwo ma mentalność mrówek w mrowisku. I to dlatego jest tak karne, że jak np. rząd kazał siedzieć po domach, to nikt się nie wychylił. Mało tego, to z tym siedzeniem w domu to jest drobiazg. W Japonii po jednym z silnych trzęsień ziemi i związanych z nim tsunami, ludzie ginęli, bo zamiast się ratować, grzecznie i równie bezmyślnie czekali na ratunek, nieraz nawet w kolejkach do tego ratunku, bo rząd – jeszcze przed kataklizmem – tak kazał w takich przypadkach. No i czekali tak sobie, gdy przyszła fala i zmiotła do oceanu, albo gdy na skutek obrażeń, braku wody lub/i jedzenia umierali... To byś sobie wprowadził. Ale najpierw musiałbyś wychować kilka pokoleń społeczeństwa o takich normach społecznych, jakie są tam, bezwzględnie przestrzeganymi w każdym aspekcie, a nie tylko w tym wygodnie wybranym. Inaczej to nie zadziała w ogóle.

  A korzyści z tego są mniejsze niż straty, bo owszem, jakaś grupa ludzi przeżyje dajmy na to epidemię, choć w innych warunkach by nie przeżyła, tylko co z tego, skoro będziemy wszyscy żyli w północnokoreańskim lub w najlepszym wypadku chińskim "raju". Z obozami koncentracyjnymi, policją polityczną, systemem kar i nagród jednostki inwigilowanej pod każdym względem 24 godziny na dobę, oraz z nigdy nie mylącą się partią i wodzem, czego skutkami jest np. północnokoreański (a dawniej i chiński) głód i dzisiejsza pandemia zamiatana przez Chińczyków miesiącami pod dywan. I wszystkimi ofiarami z tego systemu wynikłymi. Bilans nie wychodzi na plus. A tak dobrze nie ma, że sobie weźmiesz wybierzesz pierwsze z brzegu rozwiązanie, tam stosowane, i jedynie tylko to tutaj u nas zaszczepisz. Wziąć będziesz musiał i wszystkie wady tego rozwiązania oraz rozwiązania powiązane z nim. Właśnie takie, o jakich powyżej. I o tym trzeba pomyśleć, zanim się w ogóle zacznie zastanawiać nad tym, czy dane rozwiązanie kalkować.
    
  "Co do reszty . Koszty to rzecz drugorzędna."

  Od kiedy??? Od momentu, gdy wypełniają PiS-owskie kieszenie lewizną z przekrętów? A ile się naplułeś tutaj na choćby temat rządów PO i Trzaskowskiego w Warszawie, tak rzekomo "złodziejskich i nieudacznych"? To jest już nawet nie zaślepienie, to jest czysta hipokryzja.  

  PS. A ten szpital wraz z kosztami (Przy czym ponownie: szpital jest potrzebny, ale można to zrobić znacznie sensowniej i po dużo niższych kosztach, jak się w żywe oczy na bezczelnego nie kradnie. Kradnie, dotarło?) to dopiero wierzchołek przysłowiowej góry lodowej... Tu masz więcej na ten temat:

  onet. pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-mon-buduje-czwarty-szpital-zaden-nie-przyjmuje-pacjentow/8w54j0c,79cfc278

  Kaczy MON buduje cztery takie szpitale w samej Warszawie. Żadnego nie skończył do dziś. Przypuszczalnie też podobne koszty, co w szpitalu na Stadionie Narodowym, dotyczą innych takich "szpitali polowych" rozsianych po całej Polsce. Czyli można się spodziewać, że koszty wynikłe z przekrętu i zwykłej niegospodarności w tym wypadku już nie idą w dziesiątki a w setki milionów złotych, a leczyć dalej nie ma gdzie, czym, i za co, karetki po 10 godzin jeżdżą z umierającymi pacjentami, szukając miejsca po szpitalach, a klika Kaczyńskiego pasąca się na przekrętach z kombinowaniem nad "ustawami" mającymi im gwarantować za te przekręty bezkarność, pierdzieli (najłagodniej rzecz ujmując, domyśl się jakie naprawdę tu określenie pasuje) w mediach, jak to wszystko pod  kontrolą, jak to najgorsze mamy za sobą, jak to nie potrzebujemy obcej pomocy, bo "jest niemiecka" i tym podobne brednie dla, jak to mówi ich główny propagandzista z przydupasami żerujący na miliardowych dotacjach na TVP, żeby było na propagandę i niegospodarność "misiewiczów", "ciemnego ludu, który wszystko kupi".

  Tak wygląda rzeczywistość. I jest to winą TYLKO I WYŁĄCZNIE "dojnej zmiany". Przy czym cały ten kaczy burdel w kraju nie ogranicza się jedynie do samej kwestii pandemii, bo to jeszcze by było pół biedy.

 • MrHyde

  @AnonimS Im bardziej bezczelna ściema, tym bardziej patriotyczna i narodowa. Porównaj sobie pozycje za 1154 zł i 3773,70 zł.

 • AnonimS

  @MrHyde zapoznaj się z kosztami utrzymania stadionu. Wtedy gdy nie jest używany jako szpital. To są zupełnie inne koszty niż szpitala . Bo i przeznaczenie budynku jest inne. Prosty przykład . Szpitale w większości mają stałe wielotonowe zbiorniki na tlen i rozprowadzenie instalacji do łóżek pacjentów. W razie potrzeby podłącza się maskę czy respirator. Do polowych szpitali dowozi się butle. Szpital.zuzywa 20 ton tlenu w 3/4 doby. Ile to.jest butli ? I takich kosztów jest więcej. Trzaskowski przystosował.12 autobusów do przewozu chorych. Zgłosili się kierowcy i te. Załogi czekają w gotowości . Też to.jest koszt ale uważam że zrobił słusznie . " W pojazdach dokonaliśmy zmian, które dostosowały je do transportu osób chorych. W pojazdach zainstalowana została szczelna ściana, która oddziela kabinę kierowcy od części pasażerskiej. Wymontowane zostały dwa rzędy siedzeń w przedniej części pojazdów, gdzie teraz znajdują się konstrukcje stalowe do przewozu butli z tlenem; zdemontowano kasowniki i biletomat.  

  Dodatkowo w autobusach zamontowano radiotelefon, zapewniający kontakt pomiędzy kierowcą a personelem medycznym.  

  W pojeździe przygotowano 22 miejsca dla chorych, do których doprowadzono instalację tlenową z indywidualnymi maskami na uchwytach sufitowych. Dla kierowców przygotowano jednorazowe kombinezony ochronne. ".  To są też koszty ale KONIECZNE.  
  Dziś jest spadek.chorych poniżej 20 tysięcy , ale ja uważam że ewentualne wygaszanie pandemii możliwe jest najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku i to pod warunkiem że będzie skuteczna szczepionka. Jestem za każdym działaniem bez względu na koszty i bez względu która opcja polityczną to robi.  Choć widzę to.czarno.

 • MrHyde

  @AnonimS "Dziś jest spadek.chorych poniżej 20 tysięcy" w to też wierzysz? Dzizu!

 • MrHyde

  @AnonimS "zapoznaj się z kosztami utrzymania stadionu. Wtedy gdy nie jest używany jako szpital. To są zupełnie inne koszty niż szpitala. Bo i przeznaczenie budynku jest inne" - super argument. Doskonale tłumaczy 8-krotną różnicę w rubryce gotowość łóżka bez tlenu.

 • MEM

  @AnonimS "Do polowych szpitali dowozi się butle. Szpital.zuzywa 20 ton tlenu w 3/4 doby. Ile to.jest butli ?"  

  Oj, bo ten transport tych 20 ton to miliony kosztuje, nie? :lol2: No komu Ty takie rzeczy opowiadasz? 20 ton to są raptem dwie ciężarówki lub jeden tir (niecały, masa całkowita tira z ładunkiem to 40 ton, sam z naczepą waży przeciętnie 16 ton). Poza tym zapomniałeś przy tym wszystkim, że szpitalne zbiorniki z tlenem, też ktoś musi napełnić, więc różnica co najwyżej jest taka, że jeden szpital napełnia zbiorniki z prosto z ciężarówki-cysterny, drugi ma dowiezione butle. Koszt użytej ciężarówki w zasadzie ten sam.

  A gotowość obiektu do działania owszem, kosztuje, ale to nie jest aż taka przepaść w kosztach jak z normalnym szpitalem, żeby różnica wynosiła 1786,85 procent (Tak, tak... :) kalkulatorek w łapki i liczymy... Szpital dostaje za "gotowość" respiratora 200 zł, kacze "cuda" dostają 3773,7 zł). Przeznaczenie budynku także nie ma w tym wypadku znaczenia (a przynajmniej nie na tyle, by tłumaczyć takie koszty), bo nie mówimy o kosztach jego adaptacji, tylko już użytkowania (BTW, trzeba było do tego szkoły "tysiąclatki" wykorzystać, bo z myślą o tym były budowane, no ale przez pół roku miało się w kaczym kuprze nawoływania lekarzy i epidemiologów o tym, że będzie druga fala pandemii, a marionetki Kaczyńskiego kłamały w mediach, że "rząd wirusa pogonił i nie należy się już nim przejmować, wszyscy do wyborów na karykaturę prezydenta (w dodatku przestępcę) głosować", do tego, jak kompletne bezmózgi, pootwierało się we wrześniu szkoły, żeby spirala zachorowań się rozkręciła do maksimum, to nie było gdzie...).

 • MrHyde

  @MEM "że jeden szpital napełnia zbiorniki z prosto z ciężarówki-cysterny, drugi ma dowiezione butle. Koszt użytej ciężarówki w zasadzie ten sam" - Nie, gaz w butlach jest droższy. Tylko że to nie jest jakiś tam lazaret wojenny organizowany ad hoc gdzieś na Syberii tylko 1: SZPITAL  i 2: nie byle jaki szpital, tylko NARODOWY. Jeśli szpital i to jeszcze na stadionie, i to narodowym, to miejsca przed budynkiem na zbiornik(i) z gazem (zbiorniki, bo nie samym tlenem szpital żyje) jest chyba pod dostatkiem i czasu na ułożenie rurek doprowadzających gaz ze zbiornika do punktów przy łóżkach też było dosyć. W końcu szpital to, czy nieszpital? Pokazówa telepisowa? Oj, źle się skończy władza pisowa, bardzo źle.

 • MrHyde

  @MEM swoją drogą: kwarantanna narodowa (bez żadnej ustawy o k. narodowych), szpital narodowy... jak tak dalej pójdzie, to toi-toi przed stadionem też nazwą narodowym i wprowadzą opłatę 100 zł za potrzebę, bo otoczenie szczególne i koszty utrzymania nie takie jak w miejscu dedykowanym dla normalnego szaletu. ;)

 • MEM

  @MrHyde "Nie, gaz w butlach jest droższy."  

  Ale różnica w cenie nie usprawiedliwia aż takiej przepaści w kosztach. Poza tym, szpital, nawet jeśli kupuje gaz w butlach, to kupuje hurtem, a obecnie to w ilościach przyprawiających pewnie sprzedawców o spazmy radości, więc na pewno jakiś upust ma.

  "Pokazówa telepisowa?"

  Może nie tyle pokazówa dla ludu, co, obok przekrętu, jak zwykle zatrudnianie "misiewiczy" do realizacji. A póki opozycja nie wrzeszczy, to Kurski może prezesinie zameldować, via TVP, o "wykonaniu zadania" i jest spokój.

  "Oj, źle się skończy władza pisowa, bardzo źle."

  Tylko czy naród, przez tę władzę, nie skończy źle wcześniej.  

  "swoją drogą: kwarantanna narodowa (bez żadnej ustawy o k. narodowych), szpital narodowy... jak tak dalej pójdzie, to toi-toi przed stadionem też nazwą narodowym i wprowadzą opłatę 100 zł za potrzebę, bo otoczenie szczególne i koszty utrzymania nie takie jak w miejscu dedykowanym dla normalnego szaletu."

  :lol2:  

  Ale jest przeciwwskazanie. Toi Toi to niemiecki wynalazek. No jakże on ma być narodowy? Nie godzi się, a tego to nawet kacza propaganda nie przykryje (chyba, że Wiadomości głosić będą, że Niemcy, w uznaniu wielkości wodza, płacą nam kontrybucję w towarze, czyli w tym wypadku w przenośnych wychodkach). ;)

 • MrHyde

  @MEM Toi niemiecki? To zamienią na rodzimy fabrykat z ekologicznego drewna ;)

 • AnonimS

  @MrHyde wierzę. Ale to nie znaczy że tak będzie dalej. Moim zdaniem to chwilowe.

 • MrHyde

  @AnonimS aha, czyli nie obiło ci się jeszcze o ucho nic o liczbach losowych... ;)

 • MEM

  No przecież na takich "misiach" (tych na miarę naszych możliwości ;)), zawsze się najlepiej zarabia, a potem się robi "protokół zniszczenia". ;)

  Inna sprawa, że gdzieś tych chorych jednak umieszczać trzeba.