Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

Pomnik Kathryn Janeway

rzeźba, figurka : Pomnik Kathryn Janewayarrow_back_ios_newarrow_forward_ios

Na ogół jest tak, że pomniki stawia się ludziom, którzy rzeczywiście istnieli i którzy już nie żyją. W tym wypadku jest dokładnie odwrotnie – oto pomnik całkowicie fikcyjnej osoby, która według dzieła, z którego jest wzięta, dopiero w odległej przyszłości ma się urodzić.

Pomnik serialowej ("Star Trek: Voyager") kapitan Kathryn Janeway, dowódcy U.S.S. "Voyager", stanął w Bloomington w stanie Indiana w USA 24 października 2020 roku, tuż obok dziecięcego Muzeum Nauki, Zdrowia i Technologii "WonderLab".

MEM

zamieściła fotkę , 700x1050 - 213 kB w kategorii rzeźby, figurki, budowle i ciekawostki. Tagi: #pomnik #rzeźba #Janeway #Bloomington #USA

1 komentarz

 
 • Indragor

  Ciekawe, czy pomnik dotrwa do dnia jej urodzenia, czyli do 20 maja 2336 roku. Data urodzin jest (na razie) fikcyjna, ale kto wie, co będzie 2336 roku...

  7 maja

 • MEM

  @Indragor "Ciekawe, czy pomnik dotrwa do dnia jej urodzenia, czyli do 20 maja 2336 roku. Data urodzin jest (na razie) fikcyjna, ale kto wie, co będzie 2336 roku..."

  Może dotrwa (może nawet i my dotrwamy do tych czasów, żeby się o tym przekonać, kto to wie...). ;) Wiele się może zdarzyć w tym czasie, ale w sumie chyba nie ma/nie będzie powodu, by go burzyć – w końcu to nie Lenin czy inny Kim, żeby pomniki obalać ;) (swoją drogą, może to właśnie jest jakiś pomysł, by stawiać pomniki i nazywać ulice nazwami fikcyjnych pozytywnych bohaterów, zamiast marnować czas na kłótnie, protesty, happeningi oraz bijatyki z demolkami związane z takimi obiektami ufundowanymi z kolei na cześć lubianych/nielubianych postaci historycznych :)). Zresztą, pomimo że fikcyjna, "Kasia" ma na koncie trochę faktycznych zasług jako inspiracja dla dzieci i nastolatków – przynajmniej jeśli wierzyć deklaracjom tych dziś już dorosłych, że zainteresowali się różnymi rzeczami, bo chcieli być taką jak Janeway i skutkiem tego dziś mają dyplom z dowolnej dziedziny.

  No i, choćby czystym przypadkiem – w końcu i imię i nazwisko jest do pewnego stopnia popularne, reszta to już rachunek prawdopodobieństwa – jakaś Kathryn Janeway może faktycznie urodzić się 20 maja 2336 roku. ;)

  7 maja