Taniej nie będzie. Każdy chce się nachapać, ale przecież wojna nie ma wpływu na inne gospodarki, bo sankcje są skuteczne

polityka : Taniej nie będzie. Każdy chce się nachapać, ale przecież wojna nie ma wpływu na inne gospodarki, bo sankcje są skuteczne

04-03-2022
BP Łódzka Toruń
To kiedy po 8-9zł za literek? Lud się cieszy, że sankcje wyniszczają agresora ze wschodu a tu proszę ceny wyniszczają portfele Polaków.

user222020

zamieścił fotkę , 1875x2500 - 559 kB w kategorii polityka. Tagi: #drogo #BP #stacja #paliw

2 komentarze

 
 • DigitalAthlete

  Tylko jedna sprawa o której nikt nie mówi:
  akurat BP wali w huja, bo oni mają bardzo mały procent swoich surowców z Rosji, więc oni próbują na chama zarobić, a wysokie ceny usprawiedliwiają konfliktem na Ukrainie. I nie tylko BP stosuje takie praktyki ;)

 • user222020

  @DigitalAthlete Tyle, że paliwo BP sprzedaje Orlen. A, że to dojna krowa to i swoje kasuje a potem ludziom kit wciskają. Wiadomo, że jakieś marże są, ale hurtem sprzedaje Orlen. Podobno mamy dobre zapasy i nowe dostawy od lepszych źródeł. To dlaczego sprzedają tak drogo wszystkim?

 • DigitalAthlete

  @user222020 od kiedy paliwo BP za oceanem sprzedaje Orlen? XD Chłopie myśl, a nie powtarzaj jakieś głupoty. To tak jak za wysoką inflację wszyscy oskarżają PiS, ale nikt nie kuma, że na całym świecie inflacja poleciała w górę jak rakieta. Ale opozycja ma lekarstwo na inflację: wolne sądy.

 • Nowy22

  @DigitalAthlete kolega miał na myśli dystrybucję paliwa w kraju i cenę na krajowym rynku, bo pisze o Polsce a nie sytuacji na świecie. Mnie również interesuje, co się dzieje w kraju. Tu żyję, zarabiam i wydaję pieniądze. Interesuje mnie dlaczego u nas wszystko drożeje skoro mamy silną gospodarkę, świetne umowy na paliwo i gaz, kupę kasy na socjale i rozdawnictwo.

 • DigitalAthlete

  @Nowy22 super. To proszę powiedzieć dlaczego benzyna jest wielokrotnie wyższa tez w innych krajach, zwłaszcza tam gdzie nie ma takich programów społecznych jak u nas. Kłaniają się podstawy handlu surowcami. Jak Trump ostrzegał w 2018 roku przed tym, to się wszyscy z niego śmiali. Wiec jak dzisiaj macie ból pizdy i jak zwykle zwalajcie wszystko na PiS i Orlen to jest to Wasz problem. Najwyższej wsiądziecie na rower.

 • MEM

  Są rzeczy ważniejsze niż to, że musisz zapłacić parę groszy więcej za litr.

 • user222020

  @MEM Pewnie, że są rzeczy ważniejsze niż 2-3zł (jak napisałaś "grosze";) więcej za litr. Powiedz to ludziom, którzy zapieprzają za minimalną i muszą we dwoje dojeżdżać do pracy dwoma autami, żeby zarabiać, utrzymać rodzinę i spłacać kredyt na swoje marzenia.

 • MEM

  @user222020 "Powiedz to ludziom, którzy zapieprzają za minimalną i muszą we dwoje dojeżdżać do pracy dwoma autami, żeby zarabiać, utrzymać rodzinę i spłacać kredyt na swoje marzenia."  

  Takie głodne kawałki to możesz co głupszym gdzieś na Kamczatce opowiadać.

  Ale jak wolisz alternatywę od tego, co jest u nas, a przed jaką stoimy, to możesz się zawsze spakować i już dziś wypieprzać do Rosji. Tam będziesz miał "raj" i tanie paliwo, matole. Zaczyna docierać wybór?

 • user222020

  @MEM Nie odpowiedziałem obraźliwie, ale widocznie tak trzeba do idiotów.  
  Powiem jedno. Wyjdź z tej piwnicy i zobacz jak żyją zwykli ludzie. Rozumiem, że brak przyjaciół i rodziny, bo jest się takim przygłupem to wstyd, ale czasem trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i zobaczyć jakim się jest człowiekiem skoro chce się głodzić innych i patrzeć jak inni dookoła coraz więcej wydają przed decyzje innych idiotów.
  Nie odpisuj. Nie będę dalej dyskutował z "najmądrzejszą" osobą na LOL (ty uważasz się za taką bezwzględnie próbując wmówić innym swoje zdanie).
  Pozdrawiam myślących Polaków, którzy widują się na co dzień i widzą jak klakiery okradają ich oszczędności i życie z godności. Może kiedyś będzie lepiej, ale najpierw trzeba pogonić układ okrągłego stołu. Przetrwaliśmy I, II wojnę, komunę, rządy po, to trzeba mieć nadzieję, że rządy bandy z pisu też przetrwamy. W Polakach siła :weapon:

 • MEM

  @user222020 "Nie odpowiedziałem obraźliwie, ale widocznie tak trzeba do idiotów.  
  Powiem jedno. Wyjdź z tej piwnicy i zobacz jak żyją zwykli ludzie. Rozumiem, że brak przyjaciół i rodziny, bo jest się takim przygłupem to wstyd, ale czasem trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i zobaczyć jakim się jest człowiekiem skoro chce się głodzić innych i patrzeć jak inni dookoła coraz więcej wydają przed decyzje innych idiotów.
  Nie odpisuj. Nie będę dalej dyskutował z "najmądrzejszą" osobą na LOL (ty uważasz się za taką bezwzględnie próbując wmówić innym swoje zdanie).
  Pozdrawiam myślących Polaków, którzy widują się na co dzień i widzą jak klakiery okradają ich oszczędności i życie z godności. Może kiedyś będzie lepiej, ale najpierw trzeba pogonić układ okrągłego stołu. Przetrwaliśmy I, II wojnę, komunę, rządy po, to trzeba mieć nadzieję, że rządy bandy z pisu też przetrwamy. W Polakach siła"

  Typowe – zero merytoryki, kupa wycieczek osobistych na podstawie własnych urojeń wymieszanych w jeden bełkot. :rotfl: To zawęża ocenę tego, kim jesteś, do trolla, tzw. "pożytecznego idioty", albo po prostu do zwykłego głupka.  

  A skoro już wiadomo, czym jesteś, to reszta jest prosta: :fuckyou:  

  PS. A tak na koniec zagwozdka dla takich "mundrych" jak ty. Otóż za obecnie rosnące ceny ropy na giełdzie tylko w niewielkim stopniu odpowiada obecna ruska napaść. Czemu? A pokombinuj... Podobno taki "mundry" jesteś. :devil:

 • Paaf

  @MEM ważniejsze niż to, że okrada się nas pod przykrywką wojny? Nie każdy jest tak głupi żeby się na propagandę nabierać podczas gdy Obajtek nakłada potężną marżę na paliwo. Ani cena ropy ani kurs walut nie uzsadaniają dzisiejszych cen nawet jakby miały normalny vat. A przy obniżonym to jest po prostu kradzież.

 • MEM

  @Paaf " ważniejsze niż to, że okrada się nas pod przykrywką wojny?"

  Nas??? A co ty masz z "nami" wspólnego, trollu z jakiejś kacapskiej farmy co atencji pod kilkoma różnymi niezarejestrowanymi na tym portalu nickami szuka? Wypad.

 • Paaf

  @MEM z wami nic. Daleko mi do bolszewickiej mafii, którą reprezentujesz pragnącej w Polsce putinizm wprowadzić. Wasze propagandowe pierdololo okradania narodu polskiego nie przykryje.

 • Bobywolf

  @MEM i ty się domagasz argumentów? Zacytuję (trollu z jakiejś kacapskiej farm) to jest argument?

 • MEM

  @Bobywolf "i ty się domagasz argumentów? Zacytuję (trollu z jakiejś kacapskiej farm) to jest argument?"

  1. Dawno temu pisałam ci, żebyś się odpierdolił, nie? Czego nie zrozumiałeś w tych prostych słowach?

  2. Gdy widzę – a to widać po tekście i retoryce w nim zawartej – trolla, to jest on tak traktowany, bo nie ma sensu marnować czasu i dawać się wciągać w typowo trollerskie zagrywki (w których zresztą ruskie trolle się wręcz specjalizują). Trolli się tępi, a nie rozmawia z nimi. Proste, czy z pojęciem tego też masz kłopot?

 • Bobywolf

  @MEM i znów nie mając argumentów uciekasz się do wyzwisk, nie pogryź ukraińskich, cuchnacych onucy z bezsilnosci :danss:

 • MEM

  @Bobywolf "i znów nie mając argumentów uciekasz się do wyzwisk, nie pogryź ukraińskich, cuchnacych onucy z bezsilnosci"  

  Argumenty mam. Nie marnuję tylko czasu na trolli (w tym i tych "onucowych" ) i na głupich twojego pokroju. Tym bardziej, że i tak by nic nie dotarło, więc szkoda nawet przysłowiowej klawiatury, bo bez względu na to, ile by razy nie zostało powtórzone, trolle, z definicji, będą dalej trollować, a tacy jak ty i tak nie zrozumieją, więc daremny trud.  

  I idź się bawić z kimś innym.

 • Bobywolf

  @MEM sam sobie przeczysz idyjoto pisząc że masz argumenty ale nie chcesz marnować czasu jednocześnie pisząc jakąś idiotyczna długa tyrade ale nie przedstawiając żadnych argumentów. Plwam na ciebie z wyżyn mojego  Olimpu ignorancie imarny prowokatorze.