Najlepsza broń przeciwpancerna

polityka : Najlepsza broń przeciwpancerna
MEM

zamieściła fotkę , 679x482 - 56 kB w kategorii polityka. Tagi: #czołg #Leopard #Scholz #wojna #broń

1 komentarz

 
 • MrHyde

  Broń to najlepsza.  

  W kontekście Pistoriusa nachodzi mnie pytanie natury językowo-rodzinno-obyczajowej. Brat żony nazywa się szwagier, ojciec żony - teść, a jak się nazywa były mąż byłej żony? ;)

 • MEM

  @MrHyde "Broń to najlepsza."

  Mimo to podobno już się udało ją pokonać. Na początek Baerbock powiedziała, że Niemcy nie będą zabraniały innym użytkownikom Leopardów posyłania ich na Ukrainę.

  Ale tak poza tym, to zaczyna mnie martwić to, że nie słychać nic o tym, żeby Zachód zwiększył produkcję uzbrojenia, a co gorsze, nie wyciąga z magazynów wycofanych ileś lat temu do rezerwy starszych typów broni (a po podjęciu takiej decyzji ich przygotowanie do służby potrwa miesiące, których nie mamy ani my, ani tym bardziej Ukraina, do tego dochodzi kwestia czasu potrzebnego na szkolenie Ukraińców na tym sprzęcie). Te czołgi, które państwa europejskie obecnie mają w linii, mogą się nam szybko skończyć.  

  Choć wszystko zależy od Rosjan – jeśli ich spodziewana ofensywa znów przyniesie im tylko kolosalne straty w ludziach, to może wreszcie coś tam w tym społeczeństwie pęknie. Inaczej zostaje docisnąć śrubę sankcji i poczekać ze dwa lata aż masowy głód zrobi swoje. Ale do tego potrzeba będzie wtedy stałych dostaw sprzętu na Ukrainę, którego, bez jego uzupełnień z taśmy produkcyjnej i z magazynów, zwłaszcza Europie może zacząć brakować.

  "Brat żony nazywa się szwagier, ojciec żony - teść, a jak się nazywa były mąż byłej żony? ;)"

  Jeśli wierzyć złośliwym, to nazywa się szczęściarz. ;)

  Ale bodaj Pistorius i była Schrödera małżeństwem nie byli, więc problemu z nazwą nie mają. :)

 • MrHyde

  @MEM Jak to się czasy zmieniają. Friedrich August I vel August II Mocny i Napoleon I B. oddawali poddanym swoje byłe metresy za żony, baron SPD rozdziela żony jako metresy. ;)

 • MEM

  @MrHyde "Jak to się czasy zmieniają. Friedrich August I vel August II Mocny i Napoleon I B. oddawali poddanym swoje byłe metresy za żony, baron SPD rozdziela żony jako metresy. ;)"

  :rotfl:
  Tak, wszystko schodzi na psy, nawet posiadanie władzy. ;) Partyjny baron, a nawet i kanclerz, ma dziś jednak niższy status niż koronowany władca. Przywilejów mniej a wymagania stawiają mu te same, no to musi sobie jakoś chłopina radzić. ;)