Demokracja i sądy

polityka : Demokracja i sądy
MrHyde

zamieścił fotkę , 712x645 - 38 kB w kategorii polityka.

2 komentarze

 
 • AnonimS

  Masz rację. Pora skończyć z tymi sądami z tradycji socjalizmu i PRL-u. Pozdrawiam

 • MrHyde

  @AnonimS  :lmao:

 • MrHyde

  @AnonimS  
  Z dzisiejszej prasy: "Sędzia przekonywała, że rolą policji nie jest legitymowanie obywatela, który wykorzystuje swoje prawa". "Obywatele mają prawo protestować nawet jeżeli to się wiąże z jakimiś pewnymi niedogodnościami, trudnościami w płynności ruchu drogowego". "o jest prawo gwarantowane konstytucją, aktami prawa międzynarodowego. I rolą organów państwa. Czy to władzy wykonawczej, czy też policji, jest zagwarantowanie wręcz możliwości przeprowadzenia takiego protestu - kontynuowała wątek sędzia".  

  Tak, pora wreszcie skończyć z takimi sądowymi fanaberiami rodem z PRL-u. Demokratyczny porządek ma być i basta.

 • AnonimS

  @MrHyde z gazety wyborczej " Siedem osób po demonstracji pod domem premiera Donalda Tuska zostało zawiezionych radiowozami na sopocką komendę policji. Pięć z nich zostało ukaranych mandatami, a po dwójkę nieletnich wezwano rodziców" przymawiał kocioł garnkowi. / To była demonstracja przeciw ACTA/  A reakcja policji na demonstracje górników za rządów Tuska? I nikt nie krytykował wtedy policji. Wybiórczą pamięć macie Towarzyszu..

 • MEM

  @AnonimS "Masz rację. Pora skończyć z tymi sądami z tradycji socjalizmu i PRL-u."  

  Powiedz to np. PRL-owskiej miernocie na stanowisku sędzi, Przyłębskiej (z jej TW Wolfgangiem, obecnie kaczym ambasadorem w Berlinie), komunistycznemu prokuratorowi Piotrowiczowi, odznaczanemu za "zasługi" przez władze PRL, i wielu podobnym w PiS.

  "z gazety wyborczej " Siedem osób po demonstracji pod domem premiera Donalda Tuska zostało zawiezionych radiowozami na sopocką komendę policji. (...) Wybiórczą pamięć macie Towarzyszu.."

  Wybiórcze to masz cytowanie (też zresztą nie nowość w Twoim wykonaniu). Tam jest również napisane, że: "Przeciwnicy ograniczeń w internecie mieli oficjalną zgodę na stacjonarną demonstrację pod urzędem w Gdyni. Ale przemarsz do Sopotu i zgromadzenie pod domem Tuska były nielegalne. Sopocki urząd wcześniej odmówił wydania zgody na demonstrację (oficjalny powód - organizatorzy wystąpili o nią zbyt późno)."

  Dlatego ich zatrzymano. Przy czym warto zauważyć,że tam było kilkaset osób i nikomu włos z głowy nie spadł. Jakoś się obyło bez pałowania i łamania kończyn kobietom i dzieciom oraz bez nachodzenia i straszenia dzieci po domach, z czego PiS-owskie kulsony są znane.

 • MrHyde

  @AnonimS "I nikt nie krytykował wtedy policji. Wybiórczą pamięć macie Towarzyszu".
  Więc tak: zacząłeś od sądu, więc zacytowałem sąd. Odpowiadasz, zmieniając temat  z sądu na policję. W takim razie dyskutuj sobie sam ze sobą, jak nie umiesz zachowac elementarnej higieny.

 • AnonimS

  @MrHyde przecież nawiązałem. Sędzia przekonywała, że rolą policji nie jest legitymowanie obywatela, który wykorzystuje swoje prawa" czy obywatele którzy wtedy protestowali mieli inne prawa niż teraz. A jakoś żaden sędzia policji nie pouczał.

 • AnonimS

  @MEM ..... / Podania złożono tego samego dnia...

 • MrHyde

  @AnonimS Nie wiem. Możesz sam sprawdzić, czy sprawa trafiła do sądu (czy prokurator wniósł akt oskarżenia, czy uczestnicy demonstaracji wnieśli sprawę przeciw policji) i co orzekł sąd i jak argumentował.

 • MrHyde

  @AnonimS Poza tym ja się z tobą, Towarzyszu, całkowicie zgadzam. Dobra zmiana jest bardzo dobra. Za Tuska to dopiero była katastrofa w sądach. A teraz za dobrej zmiany zostało juz tylko parę złogów do wyplenienia: udemokratyzować ostatniego sędziego TK, RPO i parę sądów powszechnych, awansować sędziego Nawackiego do SN, wyjść z PRL-owskiej EU, żeby nam "w obcych językach nie mówili" (cytat z Dudy) i będzie pięknie.  ;)

 • MEM

  @AnonimS "Podania złożono tego samego dnia..."  

  Ale wystarczy, że np. jeden urząd miał więcej roboty niż drugi i nie rozpatrzył w tym samym dniu.

 • MEM

  @MrHyde "i będzie pięknie."

  Taaak... Te kolejki w sklepach, o pustych półkach, walająca się tonami papierowa makulatura, jaka zostanie z pieniędzy przez hiperinflację, walki między sąsiadami pod śmietnikami o odpadki, publiczne czytanie donosów w stylu: "Drogie kacze UB, mój sąsiad coś żre...", stalinizm w sądach, szpitale jak na rosyjskiej prowincji, stada ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci z powodu braku aborcji w takich przypadkach, malowniczy dym z obozów koncentracyjnych dla gorszego sortu, od czasu do czasu igrzyska na stadionach (zapomnijmy, że pobudowanych przez tego przeklętego Tuska i kasę z Unii; poświęci się, nazwie imieniem któregoś z kaczorów, i będzie git) w postaci rozstrzeliwań z działka przeciwlotniczego "wrogów  wolskiego ludu"... A jakie miesięcznice smoleńskie będą... Co jedną, będzie się zrzucało wybranego wroga ludu z pomnika-schodów na placu w Kaczogrodzie (dawniej Warszawie). A co rocznicę, dla wyróżnienia od reszty obchodów, jakiś stosik się zrobi.
  Pięknie będzie. ;)

 • AnonimS

  @MrHyde sam nie lubię gdy do mnie mówią w obcych językach  :blee: . A na poważnie . Z unii europejskiej to chcą wyjść Konfederacja i chyba SP Zbigniewa Ziobry. Znakomita większość chce pozostania w UE. Tylko jedni chcą UE z takimi Timermansami i Biedroniami jako przywódcami Europy a tacy jak ja wspólnoty Narodów i dotrzymywania już zawartych traktatów.

 • MrHyde

  @MEM tygodnice ;)

 • MEM

  @MrHyde "tygodnice"

  Na tygodnice to trzeba będzie wymyślić coś ekstra, bo się nawet kaczystom przeje. :)

  W pierwszym tygodniu miesiąca biczowanie trzymanej w pace opozycji. W drugim, przodownicy partii będą mogli obrzucać tych samych opozycjonistów zbukami. W trzecim może jakieś tańce Tuska z Kopacz na rozżarzonych węglach. I tak dalej... ;)

 • MEM

  @AnonimS "Tylko jedni chcą UE z takimi Timermansami i Biedroniami jako przywódcami Europy a tacy jak ja wspólnoty Narodów i dotrzymywania już zawartych traktatów."  

  Nie opowiadaj bajek. Chcesz tej mitycznej wspólnoty narodów, bo Ci tak propaganda to tłumaczy. Drobnymi kroczkami od tego rodzaju przekazu będzie szła w stronę polexitu i wtedy też przyklaśniesz, twierdząc tak samo jak teraz, że od początku chciałeś. I 30% "wolskiego ludu" (plus ta reszta po rozmaitych pro-ruskich partiach) za Tobą.

  Tym bardziej, że póki co, to my łamiemy traktaty. Ale wódz powiedział, że oni, więc znów jest jak z tą spaloną żarówką, która świeci, bo kaczor powiedział, że świeci, więc elektorat klaszcze po ciemku, nie?

  Poza tym już Ci mówiłam: Unia nie przetrwa w takiej formie. Musi się zjednoczyć, nie ma wyboru.

 • MrHyde

  @AnonimS "chcą wyjść" i była poseł z UKSW, obecnie sędzia (ku*wa) Trybunału Konstytucyjnego. Czy to przypadkiem nie dziś ma sie odbyć rozprawa o wyższości wielokrotnie zgwałconej przez PiS konstytucji nad wielokrotnie złamanymi umowami z innymi państwami?
  "Wspólnota narodów" - wykrzyknik, to jedno z wielu podmienionych pojęć. Tak jak polec wg PiS znaczy zginąć w wypadku, suwerenność państwa oznacza bezkarność dla premierów itd.

 • MrHyde

  @MEM tygodnice na boiskach szkolnych - tydzień 1: adoracja św. Sylwestra, tydzień 2: palenie kukły Żyda - Judasza, tydzień 3: spacer z Herodami (ojcem i synem) zakończone recytacją "Abecadło z pieca spadło" i deptaniem cudzoziemskiego greckiego alfabetu. tydzień 4: uroczyste odśpiewanie "Nie udawaj Greka" i bicie Jankiela jankielowym cymbałem...

 • MEM

  @MrHyde "tygodnice na boiskach szkolnych (...)"

  :lol2:

 • AnonimS

  @MrHyde i zaskoczenie. "Po tym czasie skład sędziowski z Krystyną Pawłowicz na czele powrócił na salę rozpraw. Sędzia ogłosiła, że TK przychylił się do wniosku przedstawiciela Biura RPO o odroczenie sprawy. Odbędzie się ona 13 maja."

 • MrHyde

  @AnonimS niesamowite

 • AnonimS

  @MrHyde też jestem zdziwiony... :lol2:

 • MrHyde

  @AnonimS Naprawdę? Ciekawe, czy poniższe fakty (czytane łącznie) też cię dziwą:  

  1. USTAWA z dnia 30 listopada 2016 r. o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego Art. 3. Sędzią Trybunału może zostać osoba, która [...] spełnia wymagania niezbędne do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego.  
  2. USTAWA z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym Art.  37.  §  1.  
  Sędzia Sądu Najwyższego przechodzi w stan spoczynku z dniem ukończenia 65. roku życia.
  3. W dniu wyboru przez Sejm na sędzię TK pani Pawłowicz miała dawno za sobą dzień  ukończenia 65. roku życia. Nie spełniała więc warunku nr 1.

 • MEM

  @MrHyde "W dniu wyboru przez Sejm na sędzię TK pani Pawłowicz miała dawno za sobą dzień  ukończenia 65. roku życia. Nie spełniała więc warunku nr 1."

  Oj, tam, się czepiasz... (I to w dobie rewolucji, gdy są ważniejsze rzeczy, takie jak walka z "kastą" ). Nie matura... znaczy się, tego..., nie wiek, lecz chęć szczera. ;)  

  Zresztą, ustawowo się klepnie, że Krycha ma wiecznie lat 20, TVPiS "ludowi, który wszystko kupi" zademonstruje kolejny fotomontaż jakiegoś zdjęcia, które przedstawiać będzie, jak Kryśka jeszcze niedawno wesoło dokazywała w gimbazie, i po problemie.  

  A przy okazji i biskup będzie miał okazję ogłosić cud odmłodzenia wodą święconą (dostępna w przykościelnym sklepiku za jedyne pięć dyszek od butelki)... No wszyscy zadowoleni, tylko Ty marudzisz... ;)

 • AnonimS

  @MrHyde dziwią . Nie miałem wiedzy na ten temat

 • MrHyde

  @AnonimS Żartujesz sobie. Przecież jesteś na bieżąco nawet ws. interpelacji z czasów Tuska - nie-Tuska. Czy o tym, że Piotrowicz w momencie wyboru - także już w okresie obowiązywania obu pisowskich ustaw - też był 65+, też nie wiesz?

 • MrHyde

  @MEM nie czepiam, tylko zasiewam plewy wątpliwości.
  Wiadomo przecież, że przestrzeganie napisanego przez siebie prawa, to strup po PRLu. Dobra zmiana taki imposybilizm prawny ma w kaczym kuprze. I bardzo dobrze. Popieram i pochwalam. ;)

 • AnonimS

  @MrHyde bo Tusk jest dla mnie ciekawą postacią. Mimo że go oceniam negatywnie . Trudno żebym sprawdzał daty urodzenia polityków czy innych im podobnych z dalszych szeregów zarówno własnych lub przeciwników. Ile lat ma Kaczyński też nie wiem.

 • MrHyde

  @AnonimS Cały (niepisowski) świat wie, że tych dwoje znalazło się w TK z pogwałceniem prawa, że dublerzy to dublerzy, że mgr Przyłębska i dr hab. Manowska zostały prezeskami niezgodnie z obowiązującymi procedurami, krótko mówiąc, że nie ma w Polsce TK i że SN też jest na dobrej drodze, żeby przestać istnieć, że KRS-u nie ma, itd.. A ty, leniu, tłumaczysz się, że nie sprawdzasz wieku polityków? To co sprawdzasz? Kolorowe paski na maryjkach?

 • MEM

  @MrHyde "nie czepiam, tylko zasiewam plewy wątpliwości."

  ;)

 • merlin

  Powrót do korzeni-sędziowie pokoju. ;)

 • AnonimS

  @merlin Na terenach Polski instytucja sędziego pokoju istniała w różnych formach w XIX oraz na początku XX wieku[1] i została ostatecznie zniesiona w 1938 roku[2]. Sądy pokoju łączyły jurysdykcję w sprawach cywilnych i karnych. Ich organizację określała początkowo konstytucja Księstwa Warszawskiego oraz dekret króla Fryderyka Augusta z 26 lipca 1810 r. Sąd pokoju składał się z wydziałów: pojednawczego, spornego oraz policyjnego. Wydział policyjny był także nazywany sądem policji prostej. W postępowaniu cywilnym rozstrzygał sprawy pojednawcze lub gdy wartość sporu wynosiła od 30 do 160 zł, zaś w sprawach karnych do wysokości grzywny 30 zł lub trzech tygodni aresztu. Do jego kompetencji należały ponadto sprawy o pobicia i obelgi. Apelacje od postanowień sądu pokoju wnoszono do trybunałów cywilnych lub sądów policji poprawczej (sprawy kryminalne). Taka organizacja utrzymała się do 1876 r., kiedy wprowadzono sądy pokoju oparte na modelu rosyjskim.

  W II Rzeczypospolitej sędzia pokoju przewodził rozprawom, w których początkowo oprócz niego uczestniczyło dwóch ławników; od 1927 sędzia pokoju orzekał jednoosobowo. Lokale dla sądów pokoju (lub pokrycie komornego za lokale wynajęte) były zobowiązane zapewnić gminy. Sędzia pokoju pochodził z wyboru mieszkańców danego okręgu sądowego i obejmował funkcję na pięcioletnią kadencję. Kandydat musiał mieć skończone 30 lat, władać językiem polskim w mowie i piśmie, mieć wykształcenie przynajmniej średnie, cieszyć się pełnią praw obywatelskich i nieskazitelną opinią. Wykluczeni byli parlamentarzyści, urzędnicy, wojskowi w służbie czynnej, duchowni, adwokaci i notariusze.
  Wg mnie dopiero byłby wrzask o uppolitucxnirnie takich sądów

 • merlin

  @AnonimS Przecież napisałem, że powrót do korzeni. : :rotfl: Kukiz i spółka cały czas dążą do tego. Nawet "dobra zmiana twierdzi", że tylko "suweren" może osądzać a nie jakaś "wydumana kasta"