Bo nikt tak nie zaora opozycji, jak ona samą siebie.

polityka : Bo nikt tak nie zaora opozycji, jak ona samą siebie.

A potem zdziwienie, że z kaczym reżimem nie mogą wygrać, i pretensje o to do wyborców.

MEM

zamieściła fotkę , 515x697 - 72 kB w kategorii polityka. Tagi: #polityka #Hołownia #szczepienia #COVID

5 komentarzy

 
 • merlin

  Tak PiS i spółka celowo popełnili błąd w systemie, żeby mieć haka na Hołownię. Ludzie opamiętajcie się, więcej obiektywizmu.

 • MEM

  @merlin "Tak PiS i spółka celowo popełnili błąd w systemie, żeby mieć haka na Hołownię. Ludzie opamiętajcie się,"

  A jakim cudem z tego wyciągnąłeś taki wniosek? :eek: Przecież nikt nie napisał, że PiS w ten sposób zrobił haka na Hołownię, tylko, że okazało się – a co już wcześniej przypuszczano – że plastusiowy Szymuś jedno mówi a drugie robi.  

  No bo chyba nie wierzysz w takie cuda, że przez raptem parę godzin po północy system rejestracji na szczepienia otwarto, a potem dopiero to otwarcie w mediach ogłoszono, i akurat Hołownia się załapał? Bo niby co? Warował dniami i nocami non stop, pilnując, tak na wszelki wypadek, otwarcia okna szczepień? A może objawienie miał? W świętego Mikołaja też mam wierzyć?  

  Tego dnia z samego rana, bladym świtem, a bywa, że siedzę długo w nocy, gdy tylko przeczytałam informację o tym, że można się rejestrować, chciałam wejść na stronę, na której przeprowadzano rejestrację, i już nie można było załadować strony, a zaraz potem interes oficjalnie zamknięto i zaczęły się głodne kawałki o błędach systemu. To kiedy się Szymonek rejestrował, skoro się załapał? I co najważniejsze: skąd wiedział przed innymi?

  No a poza tym elementarna przyzwoitość (albo choćby dbanie o wizerunek swój i partii) wymagałaby tego, by w takiej sytuacji zrezygnować z pchania się w kolejkę. Zwłaszcza jak się tyle wrzeszczało, ganiąc za to innych. A tymczasem świętoszkowaty Szymonek co? No i to mówi wszystko o jego charakterze... To o co masz pretensje? To ja (czy inni, którzy to palcem wskazali) mam się w takiej sytuacji ogarniać? A co to? Hołownia to jakaś święta krowa, że nie podlega krytyce, czy co? Takie uwielbienie zalatywałoby zachowaniem moherów wobec Rydzyka, sekty smoleńskiej wobec JarosławaPolskęZbawa, i wyborców Dudy swego czasu wystających gdzieś z transparentami o "błogosławionym łonie, które go nosiło", wiesz? I to ma być lepsze od tego, co teraz mamy?

 • merlin

  @MEM Marto! Mam wrażenie, że nadinterpretujesz. Facet miał okazję to ją wykorzystał i robienie z tego wielkiej afery jest trochę śmieszne. Podobnie to wygląda jak szum medialny , który był wtedy kiedy zaszczepili się niektórzy aktorzy. Pamiętasz przecież jak ludzie w tamtym czasie podchodzili do szczepień, te spiskowe teorie . I nagle właśnie wtedy zaczął się boom na szczepienia. Czyli wyszło z tego coś dobrego.

  "Takie uwielbienie zalatywałoby zachowaniem moherów wobec Rydzyka, sekty smoleńskiej wobec JarosławaPolskęZbawa, i wyborców Dudy swego czasu wystających gdzieś z transparentami o "błogosławionym łonie, które go nosiło", wiesz? I to ma być lepsze od tego, co teraz mamy?.  
  Marto przesadzasz, można tutaj użyć znanego powiedzenia z " Zemsty" " znaj proporcium  mocium panie/panno.  
  ;)

 • MEM

  @merlin "Mam wrażenie, że nadinterpretujesz."

  A ja, że zaczynasz jak wielbiciele "jedynie słusznej" partii.

  "Facet miał okazję to ją wykorzystał "

  Jasne... Sławuś Nowak miał okazję wzięcia parę razy w łapę, to też ją wykorzystał. "Misiewicze" mieli okazje dorwania się do koryta w państwowych spółkach i instytucjach i kręcenia tam wałów, to też je wykorzystali... Możesz mi powiedzieć, gdzie widzisz różnicę w zachowaniu? Bo ja widzę tylko jedną: w odróżnieniu od nich, Szymuś jeszcze się nie miał okazji załapać na tego rodzaju wałki.

  A zachowanie wynika z charakteru. Czyli już na samej tej podstawie jak na dłoni widać, kim Hołownia jest i co sobą reprezentuje. Na dodatek jest skończonym hipokrytą, bo, jeszcze niedawno, jako jeden z pierwszych gorliwie wylazł przed szereg i mordę darł, jakie to nie w porządku, jak jedzie PRL-em i załatwianiem po znajomości, i jak uderza w walkę z pandemią, przez co przez takich, co się wpychają bez kolejki, ktoś może stracić życie itd. (bo to wszystko zresztą prawda). A teraz co sam zrobił? I nie widzi problemu... Co gorsza, Ty, jako wyborca, nie tylko nie widzisz problemu, ale jeszcze wszarza bronisz.

  Gdyby było normalnie, to za taki numer to już jego kariera w polityce powinna się skończyć. Ale wyborcy (ogółem, bo to się tyczy praktycznie każdego skompromitowanego polityka, który mimo to nadal ma jakieś poparcie), to stado durnych baranów. W efekcie, jaką sobie stworzyliście bananową republikę, taką macie. Tylko skąd potem te narzekania na to, jak tu jest?

  "I nagle właśnie wtedy zaczął się boom na szczepienia. Czyli wyszło z tego coś dobrego."

  Nic nie wyszło dobrego, a taka argumentacja jest wręcz denna i urąga inteligencji. Udowodniło tylko to, że żyjemy w kraju praktycznie oligarchicznym i nic się od komuny nie zmieniło. Ludzie do szczepień i tak by w większości poszli, bo na to wskazywały sondaże mówiące o szczepieniach oraz rosnąca tendencja do popierania szczepień. A do tego wielu znanych i popularnych w kraju ludzi jest w wieku, w którym i tak jako jedni z pierwszych byliby szczepieni, czyli i tak by dali ten dobry przykład tym, na których ewentualnie mieli wpływ. I wyszłoby na to samo, z tą różnicą, że ileś tam dni musieliby w kolejce poczekać, a wiadomo, że to zawsze zwiększa ryzyko zarażenia się w tym "dodatkowym" czasie oczekiwania.

  "Marto przesadzasz, można tutaj użyć znanego powiedzenia z " Zemsty" " znaj proporcium mocium panie/panno."

  Nie przesadzam. Zachowujesz się w tym wypadku dokładnie jak oni. Ewentualnie jak Sławomir Neumann na tczewskiej taśmie, co to za każdym złodziejem deklarował stanie murem, byleby był on (złodziej) z Platformy. Stań sobie przed lustrem i zapytaj samego siebie, ile byś jazgotał, gdyby np. Kaczyński, albo ktoś inny z PiS-u, odwalił numer taki jak Hołownia. Ale na Hołownię tego samego w analogicznej sytuacji to już nie wolno słowa powiedzieć, bo oburzenie, że ktokolwiek śmiał, nie? I problemu nie widzisz, a ja  przesadzam?

 • MIKEL71

  No niestety prawda . pewnie wielu zrobiło tak jak on tylko jeszcze nie ujrzało to światła dziennego

 • MEM

  @MIKEL71 "No niestety prawda . pewnie wielu zrobiło tak jak on tylko jeszcze nie ujrzało to światła dziennego"  

  Zapewne tak. Hołownia jest dobrym celem, bo wcześniej się na takie zachowania oburzał, a do tego jest polityczną konkurencją dla wielu. Ale niejeden pewnie miał wcześniejsze dojście do tej informacji o kilkugodzinnej rejestracji i załatwił to po cichu.

 • MIKEL71

  @MEM Tez tak sądzę . Jeszcze niejedna taka sprawa pewnie wypłynie . Zależy tylko komu będzie na tym zależało żeby to nagłośnić

 • MEM

  @MIKEL71 " Jeszcze niejedna taka sprawa pewnie wypłynie . Zależy tylko komu będzie na tym zależało żeby to nagłośnić"

  Dokładnie tak.

 • VeryBadBoy

  Dzielny pacjent :rotfl:

 • MEM

  @VeryBadBoy "Dzielny pacjent"

  Może nawet się nie rozpłakał przy zastrzyku.  ;) :lol2:

 • VeryBadBoy

  @MEM, no, inaczej Szymon dyplomu by nie dostał, tak to czytam :).

 • MEM

  @VeryBadBoy "no, inaczej Szymon dyplomu by nie dostał, tak to czytam"

  ;)

 • JanBezZiemi

  Miałby honor czy szacunek do obywateli to zrezygnowałby dla kogoś bardziej potrzebującego, ale świnie politycznie są takie same w chlewie i przy korycie...wstyd...

 • MEM

  @JanBezZiemi "ale świnie politycznie są takie same w chlewie i przy korycie...wstyd..."

  Cóż... niestety racja.

 • JanBezZiemi

  @MEM Dlaczego wszystkie świnie są jednakowe? Bo żaden nierób z sejmowej i senackiej bandy nie zaproponował obniżenia uposażenia poselskiego czy rezygnacji z diety w geście solidarności z ludźmi, którym zniszczyli życie zamykając im działalność a sami przez cały czas pobierają sute apanaże.

 • MEM

  @JanBezZiemi "Dlaczego wszystkie świnie są jednakowe? Bo żaden nierób z sejmowej i senackiej bandy nie zaproponował obniżenia uposażenia poselskiego czy rezygnacji z diety w geście solidarności z ludźmi, którym zniszczyli życie zamykając im działalność a sami przez cały czas pobierają sute apanaże."

  No przecież nie po to się garneli do koryta, żeby sobie wypłaty obniżać. :)

  Zresztą wypłaty to pół biedy, one nie są wcale aż tak wysokie. Za to oburzającym jest co innego: kwota wolna od podatku w przypadku parlamentarzystów to 30 tys, a w przypadku szarego Kowalskiego tylko 8 tysięcy (a i to po dużej podwyżce, bo wcześniej było 3 tysiące).

 • MrHyde

  Punkt dla opozycji do opozycji wewnątrz opozycji.

 • MEM

  @MrHyde "Punkt dla opozycji do opozycji wewnątrz opozycji."

  Też. :)  

  Ale tak BTW, jakiś czas temu rozmawialiśmy o Hołowni. I wygląda na to, że sprawdza się hipoteza, że to plastuś i że jest po prostu, z zamysłu, nowym opakowaniem dla przynajmniej części starej opozycji.

 • MrHyde

  @MEM plastuś, awatar, towar polityczny... Tak, jego targetem jest polityczne centrum, polskie centrum 2023 n.e.. A kto zagłosuje naprawdę, dowiemy się od socjologów po głosowaniu. ;)

 • MEM

  @MrHyde "plastuś, awatar, towar polityczny... Tak, jego targetem jest polityczne centrum, polskie centrum 2023 n.e.."

  Tak. Ale co gorsze, jego całość zachowań sugeruje, że ewentualne rządy byłyby równie złe jak platformiane, albo i gorsze. A w dalszej perspektywie, że po nich znów przyjdzie coś w rodzaju PiS-u, co może być nawet i gorsze od PiS-u.

 • MrHyde

  @MEM Pewnie masz rację. Z tym że złe jak platformiane to i tak o 7 nieb lepsze niż pisowe. Tak, na pewno masz rację, że po nie-pisie może wrócić pis w jeszcze gorszym wydaniu.

 • MEM

  @MrHyde "Z tym że złe jak platformiane to i tak o 7 nieb lepsze niż pisowe."

  Owszem. Choć wynika to z tendencji autorytarnych kaczej partii, inaczej byłby to wybór jak między dżumą a cholerą, bo pod wszystkimi innymi względami to jest to samo.

 • MrHyde

  @MEM choć wynika... - to akurat jest sprawa zasadnicza. Taka, która niweluje wszystkie inne względy.

 • MEM

  @MrHyde "to akurat jest sprawa zasadnicza. Taka, która niweluje wszystkie inne względy."

  Niestety tak.

 • merlin

  @MEM Czarnowidztwo.

 • MEM

  @merlin "Czarnowidztwo."

  To o tym, że po rządach obecnej opozycji przyjdzie ktoś w rodzaju PiS lub ktoś gorszy? :) Może. Ale przecież sam wiesz, co sobą w sumie opozycja reprezentuje. Przecież oni do dziś się żrą między sobą o pozycję i miejsce przy korycie, do którego się jeszcze nawet nie dopchali. No a do tego okraszają to od czasu do czasu jakąś większą aferką, albo choćby kombinatoryką jak szymonowe szczepienie.