Kto pozywa...

niesamowite : Kto pozywa...

A w tle wyrok w wiadomej sprawie. ;)

MrHyde

zamieścił fotkę , 1242x1362 - 172 kB w kategorii niesamowite i polityka. Tag: #PAD

2 komentarze

 
 • AnonimS

  To jest źródło z którego korzystałem.
  9 GRUDNIA 2015
  Niewykonywanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego zamachem na demokrację? PO zrobiło to 48 razy

  Salonowi politycy, dziennikarze i „autorytety” straszą Polaków i Europę działaniami rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zamieszanie wobec Trybunału Konstytucyjnego i niewykonywanie przez rząd Beaty Szydło, zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, orzeczeń TK dowodzić ma zamachu na demokrację. Okazuje się jednak, że to ekipy Tuska i Kopacz nagminnie nie realizowały orzeczeń instytucji powołanej do ochrony Ustawy Zasadniczej.

  Publiczny Portal Informacji o Prawie otwarty przez Rządowe Centrum Legislacji opublikował dane, z których wynika, w jak głębokim poważaniu rząd PO-PSL miał wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiejsi krzykacze pieniący się na myśl o zmianach w składzie TK sami wielokrotnie, nagminnie i wręcz nałogowo działali wbrew orzeczeniom.

  W czasie rządów Platformy Obywatelskiej Trybunał Konstytucyjny wypowiadał się na próżno aż 48 razy.

  Pod względem obojętności koalicji PO-PSL na stanowisko Trybunału rekordowym był rok 2014. Wtedy też aż 15 orzeczeń spotkało się z ignorancją ludzi straszących nas obecnie zamachem na demokrację. Wśród nich znalazło się orzeczenie, że podniesienie wieku emerytalnego było niezgodne z Ustawą Zasadniczą.


  Powinieneś mnie przeprosić za zarzucanie kłamstwa. Bez sprawy sądowej .

 • MrHyde

  @AnonimS Pisałeś, że rządy PO blokowały publikację orzeczeń TK w Dz.U., że nie tylko PiS blokował przez 3 lata, że poprzednicy także.  W tym kontekście rzuciłeś ten (jak się okazuje) cytat (dalej nie wiadomo skąd ten tekst) i nieszczęsną liczbę 48. Nie pamiętasz?
  Mam przepraszać? Nie żartuj.

 • MrHyde

  @AnonimS "@MrHyde a wiesz ilu orzeczeń Trybunału konstytucyjnego nie opublikował rząd Tuska? 48!"
  Zgaduj, zgadula, kto wklepał to zdanie 17.11.2021! Ja mam przepraszać za te brednie? ;)

 • AnonimS

  @MrHyde kłamstwo to rzecz wymyślona. Ja się opafrlem na Internecie a to jest artykuł z  2015r

 • MrHyde

  @AnonimS kłamstwo to kłamstwo.

 • AnonimS

  Dla mnie wyrok do bani. Powinien dostać parę godzin prac społecznych. Np 30. Chodzi o najwyższy urząd w państwie. Ale u nas chamstwo ma się dobrze.

 • MrHyde

  @AnonimS Też tak uważam. Oczywiście mam na myśli chamstwo PADa i spółki. A wyrok, owszem, lepszy by był skazujący, choćby na sekundę robót przymusowych. To by dało podstawę do składania rewizji, kasacji, skargi konstytucyjnej i reszty instrumentów przewidzianych prawem, aż do zaskarżenia nieludzkiego paragrafu KK ustawy w TSUE i zmuszenie Polski do zmiany prawa. Ach, pomarzyć można...

  A tak a propos, co z 48 wyrokami TK zatuskowanymi w zamrażalce? Czy nie jest chamstwem obiecywać coś na po weekendzie i nie dotrzymać słowa?

 • AnonimS

  @MrHyde ,mało czytam , czekam `na operację oczu

 • MrHyde

  @AnonimS Tych orzeczeń nie ma, dlatego się ich nie doczytasz, choćbyś nie wiem jak dużo czytał. Tylko po co żeś wtedy kłamał?

 • AnonimS

  @MrHyde nie kłamałem. To był przedruk  z netu. Ja często wrzucam teksty nie zawsze sprawdzając. Nigdy nie kłamię.

 • MrHyde

  @AnonimS więc nie dość że kłamstwo, to jeszcze głupota, bo kłamliwy przedruk wstawiłeś jako swój tekst, nie podając prawdziwego autora. Ale Żulczyka piszącego od siebie i prawdę byś wysłał na roboty. A fe! A pis!

 • MEM

  @AnonimS "Dla mnie wyrok do bani. Powinien dostać parę godzin prac społecznych. Np 30. Chodzi o najwyższy urząd w państwie. Ale u nas chamstwo ma się dobrze."  

  Szczytem bezczelnego chamstwa to jest wręcz ślepe przyklaskiwanie bez względu na wszystko zbrodniczej hołocie (dotychczas co najmniej kilkadziesiąt tysięcy niepotrzebnych ofiar śmiertelnych samej pandemii z bezpośredniej winy PiS, całej reszty przestępstw i zbrodni już nawet nie wyliczając, bo za dużo by wymieniać), która od ponad 6 lat rządzi krajem, i która na długo wcześniej zaczęła sypać wszelakimi możliwymi inwektywami (i nie ograniczała się jedynie do nich) pod adresem wszystkich, którzy się z nimi w czymkolwiek nie zgadzali. I fakt, ma się dobrze. Ale do czasu...

  "To był przedruk z netu. Ja często wrzucam teksty nie zawsze sprawdzając."

  :rotfl:

  A to z kolei, to już nawet zaślepienie nie jest, to jest już szczyt debilizmu.

 • MEM

  @MrHyde "więc nie dość że kłamstwo, to jeszcze głupota, bo kłamliwy przedruk wstawiłeś jako swój tekst, nie podając prawdziwego autora. Ale Żulczyka piszącego od siebie i prawdę byś wysłał na roboty. A fe! A pis!"

  Nie wiem, czemu Cię to tak dziwi... To też było do przewidzenia. W końcu z jakiegoś powodu Anonimowi PiS nadal odpowiada – swój do swego ciągnie. Po prostu.

  PS. A swoją drogą, jak sąd uniewinnił Żulczyka, to czy to czasem nie oznacza, że sąd przyznał, że długopis debilem jest? ;)

 • MrHyde

  @MEM "PS. A swoją drogą, jak sąd uniewinnił Żulczyka, to czy to czasem nie oznacza, że sąd przyznał, że długopis debilem jest? "
  To byłaby chyba jednak nadinterpretacja wyroku. Ale nie wiem, nie wczytałem się jeszcze w treść uzasadnienia. ;)

 • MrHyde

  @MEM ciekawe, czy będzie apelacja  :rotfl:

 • MEM

  @MrHyde "ciekawe, czy będzie apelacja"

  A jeśli nie, to znaczy, że PiS się zgadza z wyrokiem, a tym samym z opinią na temat "Adriana". ;)

 • MrHyde

  @MEM A jeśli tak? ;)

 • MEM

  @MrHyde "A jeśli tak?"

  A jeśli tak (znaczy się, jeśli będzie apelacja), to znaczy, że się w końcu trzeba dobrać do tej sędziowskiej nadzwyczajnej kasty, co to długopisa prześladuje... ;)

 • MrHyde

  @MEM Pegazem się ją poszczuje?

 • MEM

  @MrHyde "Pegazem się ją poszczuje?"  

  Tym to już zdaje się, że nie mogą – Izrael ze dwa miesiące temu zabronił im się tą zabawką bawić.  

  Chyba, że mają jakiś piracki. ;)

  Ale zawsze mogą zrobić dużo gorzej – mogą napuścić "ciemny lud" na "kastę" i się zaczną lincze.