AnonimS

S z Polska
Tajemniczy starszy facet. Wiek? Przeciętni ludzie tak długo nie żyją. Motto : Nikt nie jest doskonały nawet ....ja! ......................................................................................................................... Ktore związki Zodiaku najchetniej uprawiają seks? "Baran - bez względu na płeć - to człowiek o ogromnym temperamencie, tak w życiu, jak i w seksie. Zodiakalne Barany ponad wszystko pragną zmian, wyzwań, nowości i inspiracji. Są namiętnymi kochankami, a w i sypialni nigdy nie wieje nudą, ponieważ nudy Barany unikają jak ognia. W związkach, które tworzą seks odgrywa bardzo istotną rolę. Partnerów i partnerki Barany wybierają, zwracając dużą uwagę na ich wygląd i seksualną sprawność. Co niestety czasem oznacza, że gdy kończy się dobry seks, kończy się miłość i związek. Jaki seks lubią Barany? Różnorodny i wciąż inny. Pełen zaangażowania, namiętności i bliskości. Wbrew pozorom, Barany nie są w łóżku egoistami. "
razem:   842 17
  • Użytkownik AnonimS

    @KontoUsunięte masową produkcję. Lody Gryczana zaczęły się od słynnej Zielonej Budki na Mokotowie. Tylko jak się robi coś na masową skalę to zawsze jakość produktu jest gorsza. Ta bita śmietana do rurek ma wyjątkowy smak i stąd popularność.

    10 lis 2020

  • Użytkownik AnonimS

    @emeryt dzięki za dobre słowo. Ja też mniej ich jem , ale wnuczek pałaszuje po kilka na jednym posiedzeniu. Parę lat temu jakaś firma chciała przejąć ten teren ale ludzie obronili te pawilony. Pozdrawiam

    9 lis 2020

  • Użytkownik AnonimS

    @KontoUsunięte dzięki ludziom. Ale tu oprócz tradycji wg mnie wpływ miał fakt, że nie sprzedali potentatom receptury. I woleli sami fizycznie pracować.

    9 lis 2020

  • Użytkownik AnonimS

    @KontoUsunięte dzięki za komentarz. Kult cukierni , tak samo jak winiarni czy kawiarni nie ma sztywnych reguł. Podlegają mu prawie wszyscy. Zarówno łakomczuchy jak i smakosze czują potrzebę degustacji. Okultyzm ma swoje rytuały tak samo jak i konsumpcja. Dla niektórych ceremonia parzenia kawy czy herbaty stanowi sztukę samą w sobie .

    9 lis 2020

  • Użytkownik AnonimS

    MPWiK nie udrożniło tunelu . – Będzie to przedsięwzięcie trudne, porównywalne do prac górniczych – poinformowali wodociągowcy. Obecnie trwa wybór firmy, która mogłaby się podjąć tego zadania! To już ponad rok od pierwszej awarii.

    23 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    @KontoUsunięte czy się kościół rozleci to rzecz względna. Ludzie chcą w coś wierzyć. Nawet ci deklarujący się jako niewierzący odwiedzają wróżki , czytają horoskopy czy wróżby. Poza tym są przesądni czyli czarny kot, drabina czy trzynastego . Też niektóre unieważnienia mają podstawy. Tak jest w przypadku gdy mąż zmusza żonę do usunięcia ciąży lub jedno z rodziców zabrania wychowania w religii. Natomiast jak to bywa w życiu ludzie potrafią spieprzyć najbardziej szczytne idee. I to robią niektórzy księża i biskupi. Kryjąc pedofili, unieważniając   bez ważnego  powodu ślubowania itd powodują oburzenie w tym także wiernych i dają powody do ataku. Mając na uwadze błędy i wypaczenia nie należy zapominać jaką rolę cywilizacyjną pełnił przez wieki kościół. Przez stulecia dla biednych chłopskich synów tylko związanie się ze stanem duchownym dawało możliwość wykształcenia. Zakładając misje, budują szkoły , szpitale itd. ale to trzeba by dokładnie opisać i rozważyć plusy i minusy.

    23 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    Podsumowanie. Dlaczego dla wiernych jest ważne. Uznanie związku za nieważny skutkuje możliwością pełnego praktykowania . Przy rozwodzie cywilnym , rozwodnika obowiązują ograniczenia. " Kościół katolicki, stojąc na straży nierozerwalności małżeństwa, z troską pochyla się nad osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych. Organizuje dla nich specjalistyczne duszpasterstwo. Zachęca do gorliwego spełniania dostępnych im praktyk religijnych, zwłaszcza do modlitwy, udziału we Mszy Świętej, realizacji dzieł miłosierdzia. Szczególnie potrzebny jest duch pokuty i ekspiacji za naruszenie prawa Bożego. Ważnym elementem jest intensyfikacja modlitwy, zarówno indywidualnej jak i wspólnej, w gronie najbliższych osób, lektura Pisma Świętego, medytacja. Cenną pomoc duchową przynosi udział w rekolekcjach, misjach, pielgrzymkach.

    Kościół katolicki, w oparciu o Pismo Święte, podtrzymuje praktykę niedopuszczania do Komunii św. osób, które po rozwodzie zawarły powtórny związek cywilny. Powodem jest złamanie zasady nierozerwalności małżeństwa, płynącej z ustanowienia Bożego. „Stan i sposób życia (tych osób) obiektywnie zaprzeczają tej więzi miłości między Chrystusem i Kościołem, którą wyraża i urzeczywistnia Eucharystia” (FC 84). Poza tym Kościół pragnie uniknąć zgorszenia wiernych.

    W wyjątkowych wypadkach można dopuścić do spowiedzi i Komunii św. osoby rozwiedzione, które zawarły powtórny konktrakt cywilny, jeśli żałują za popełniony czyn i „są szczerze gotowi na taką formę życia, która nie stoi w sprzeczności z nierozerwalnością małżeństwa” (FC 84). Oznacza to w praktyce konieczność spełnienia każdego z następujących warunków: 1. Uznanie swojej winy i skrucha za naruszenie zasady nierozerwalności małżeństwa; 2. Istnienie ważnych powodów uniemożliwiających rozstanie się w nowym związku, np. konieczność wychowania dzieci; 3. Obustronna decyzja całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej; 4. Unikanie zgorszenia (czyli przystępowanie do Komunii św. poza środowiskiem, w którym jest się znanym).

    Duszpasterze w ocenie sytuacji muszą kierować się nie tylko dobrocią, lecz także roztropnością. Nie można stworzyć nawet pozorów naruszenia zasady nierozerwalności małżeństwa sakramentalnego. Trzeba też wziąć pod uwagę stopień winy za rozbicie małżeństwa, czy też stopień doznanej krzywdy w wypadku małżonka porzuconego. Ewentualna prośba o dopuszczenie do Komunii św. musi być rozpatrywana wnikliwie, indywidualnie, na drodze refleksji i dialogu z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych."

    22 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    @KontoUsunięte przyjąłem poprawkę  :blee:

    18 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    W życiu nie przypuszczałem, że krótki felieton wywoła taką falę komentarzy  :rotfl: . Czytam Wasze wywody i wiele z tego co piszecie, powoduje że zwracam uwagę na sprawy, które pewnie bym pominął. Postaram się fragmentami  odpowiedzieć na Wasze tezy. Zacznę od aksjomatu i dogmatu. Zgadzam się z MEM . i jedno i drugie jest przyjęte uznaniowo przez ludzi . Rozróżnienie podane przez Hyde że aksjomat to pewnik a dogmat to wyimaginowana prawda, wynika z ogólnej niechęci kolegi do religii i wszystkiego co się z nią wiąże.

    18 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    @KontoUsunięte prezydent jest od podpisywania ustaw. Od uchwalania jest sejm i senat." Bronisław Komorowski, prezydent Polski w latach 2010-2015, podczas swojej kadencji zawetował łącznie cztery ustawy, w tym trzy wnioskowane przez przedstawicieli swojej partii – Platformy Obywatelskiej. Natomiast obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda od 2015 roku zawetował w sumie dziewięć ustaw, w tym pięć autorstwa przedstawicieli jego macierzystego ugrupowania – Prawa i Sprawiedliwości."

    16 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    @Poszukiwacz Prawdy niewiele widać porównując obietnice wyborcze i ich realizację. Moim zdaniem Trzaskowski jest zakładnikiem układu politycznego który go popierał. Gdyby przyszedł po władzach konkurencji , zrobił by rzetelny audyt i wietrzenie stanowisk . A tak odziedziczyl ekipę po Gronkiewicz-Waltz i niewiele może. Poczekamy co dalej , kadencja jeszcze trwa

    15 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    Moi drodzy . Audytorzy są pracownikami urzędu miasta Warszawa i podlegają prezydentowi . I są przez prezydenta zatrudniani .

    Biuro audytu Wewnętrznego

    Adres
    00-098 Warszawa
    ul. Niecała 2

    Telefon
    22 443 30 70
    22 443 30 71

    Faks
    22 443 30 72
    Godziny pracy
    Poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00
    Kierownictwo
    dyrektor Magdalena Soszyńska-Kamieniecka
    zastępca dyrektora Alina Pirek

    Zakres działania wydziału biura
    Do zakresu działania Biura Audytu Wewnętrznego należy w szczególności:
    ocena ogółu działań podejmowanych w procesie kontroli zarządczej przez kierowników jednostek organizacyjnych podległych Prezydentowi oraz kierowników komórek organizacyjnych Urzędu dla zapewnienia realizacji celów i zadań pod kątem:
    • zgodności z prawem oraz procedurami wewnętrznymi,
    • skuteczności i efektywności działalności,
    • wiarygodności sprawozdań,
    • ochrony zasobów,
    • etycznego postępowania,
    • efektywności i skuteczności przepływu informacji,
    • zarządzania ryzykiem; ocena  adekwatności, skuteczności i efektywności  kontroli zarządczej w oparciu o wyniki przeprowadzonych:
    • zadań audytowych zapewniających, czynności doradczych, czynności sprawdzających,
    • kontroli i wydanych zaleceń Biura Kontroli,
    • audytów zewnętrznych i wydanych rekomendacji lub zaleceń audytorów zewnętrznych, ekspertów, konsultantów,
    • kontroli i wydanych zaleceń zewnętrznych organów kontrolnych; wydawanie opinii na temat adekwatności wykonywania nadzoru w audytowanym obszarze działalności dotyczącej:
    • definiowania i osiągania celów,
    • zabezpieczenia majątku,
    • efektywnego zarządzania zasobami osobowymi, rzeczowymi i finansowymi,
    • wiarygodności sprawozdawczości, finansowej i  pozostałej,
    • zgodności działalności z przepisami prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego; udzielanie Prezydentowi racjonalnego zapewnienia, że realizacja celów samorządu m.st. Warszawy w obszarach audytowanych nie jest zagrożona, a służą temu podejmowane przez kierownictwo jednostki lub komórki działania; opracowywanie, w oparciu o coroczną aktualizację ryzyka planów audytu na dany rok  z uwzględnieniem planów audytu nadsyłanych przez kierowników jednostek nadzorowanych, którzy podjęli decyzję o  prowadzeniu audytu wewnętrznego; opracowywanie planów średnio i długoterminowych działalności audytu wewnętrznego w m.st. Warszawie; wykonywanie planowanych zadań zapewniających, czynności doradczych i sprawdzających oraz zadań poza planem audytu na zlecenie Prezydenta; wydawanie niezależnych opinii na temat jakości systemów i procesów zarządzania ryzykiem i kontroli oraz rekomendacji usprawniających funkcjonowanie systemów i procesów w audytowanych obszarach działalności; informowanie Prezydenta, zastępców Prezydenta, Sekretarza, Skarbnika, Dyrektora Magistratu oraz Dyrektorów Koordynatorów o:
    • ustaleniach audytu, które mogą mieć istotne znaczenie dla realizacji celów i zadań,
    • uprawdopodobnionych przypadkach i zdarzeniach noszących znamiona oszustw lub innych naruszeń prawa; analizowanie planów audytu oraz informacji z ich realizacji z jednostek organizacyjnych nadzorowanych przez Prezydenta, których kierownicy podjęli decyzję o prowadzeniu audytu wewnętrznego, celem wykorzystania wyników w procesie planowania zadań audytowych w m.st. Warszawie; sporządzanie informacji zbiorczej dla Prezydenta na temat nadzorowanych jednostek organizacyjnych, których kierownicy podjęli decyzję o prowadzeniu audytu wewnętrznego;
    W Biurze działa Audytor Generalny podległy bezpośrednio Prezydentowi, zatrudniony na stanowisku Dyrektora.
    Do zakresu działania Audytora Generalnego i Zastępcy należy w szczególności:
    nadzorowanie i koordynowanie pracy audytorów wewnętrznych zatrudnionych w Biurze Audytu Wewnętrznego; identyfikowanie, przy współudziale wytypowanych kierowników jednostek lub komórek organizacyjnych, obszarów ryzyka dla celów rocznego i wieloletniego planowania strategicznego; doskonalenie efektywności i skuteczności systemu audytu wewnętrznego w m.st. Warszawie; opracowywanie i stałe doskonalenie warsztatu pracy: metodyki, procedur i narzędzi audytu wewnętrznego; współpraca oraz koordynacja zadań realizowanych z audytorami wewnętrznymi nadzorowanych jednostek organizacyjnych, audytorami zewnętrznymi, ekspertami, konsultantami oraz organami kontrolnymi; współpraca z kierownictwem audytowanych jednostek organizacyjnych w zakresie usprawniania systemu kontroli zarządczej; powoływanie, w uzasadnionych przypadkach, rzeczoznawcy w celu wykonania czynności wymagających specjalistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych dla poprawnej realizacji zadania audytowego; opracowywanie i stałe doskonalenie oraz monitorowanie skuteczności funkcjonowania w Biurze Audytu Wewnętrznego „Programu zapewnienia i poprawy jakości”; ocena systemu kontroli zarządczej w m.st. Warszawie; sporządzanie dla Prezydenta rocznej, zbiorczej informacji z realizacji audytu wewnętrznego przez nadzorowane jednostki organizacyjne; sporządzanie programu dla zadania audytowego zleconego .....

    15 paź 2020

  • Użytkownik AnonimS

    W środę po południu zaczną się prace związane z demontażem bypassa odprowadzającego ścieki do Czajki. Nieczystości popłyną do rzeki. Zrzut będzie trwał ok. dwóch tygodni. Powodem tymczasowej rozbiórki jest wysoki stan wody w Wiśle.

    14 paź 2020