Breaking News

polityka : Breaking News
MrHyde

zamieścił fotkę , 1280x720 - 100 kB w kategorii polityka. Tagi: #Morawiecki #Polexit

1 komentarz

 
 • AnonimS

  Zestaw na tak. "  
  Tusk krytykował pomysł wiązania budżetu z praworządnością.

  – Uważałbym to za bardzo ryzykowne i krok w niewłaściwym kierunku – mówił w połowie 2018 r. o powiązaniu środków unijnych z praworządnością Donald Tusk. Były szef Platformy Obywatelskiej zaznaczał, że pieniądze z Brukseli „nie powinny podlegać kryteriom czysto politycznym”. Sam także kiedyś nie wykluczał użycia weta i podkreślał, że jest do tego "gotowy".


  Orban dotrzymał słowa. Jest węgierskie weto unijnego budżetu
  Politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski stwierdził w rozmowie z portalem tvp.info, że gdyby przyznawanie środków z UE powiązać z tzw. praworządnością,  „kryteria oceny stanu praworządności byłyby polityczne, a nie prawne”.  

  A jak kontrowersyjny pomysł komentował w 2018 r. Donald Tusk? Niemal identycznie. W rozmowie z TVN wskazywał, że takie rozwiązanie to krok „ryzykowny i w niewłaściwym kierunku”.

  – Nie tylko ze względu na to, że nie chciałbym, żeby Polska była karana, ale że generalnie dla Europy nie byłoby dobrze, gdyby mieszać te dwa porządki – powiedział Tusk. – Pieniądze, które w budżecie przeznaczamy na różne kwestie, nie powinny podlegać kryteriom czysto politycznym – podkreślał."  
  I tu się zgadzam z Donaldem Tuskiem.  Urzędnicy z Brukseli nie mają prawa wiązać budżetu z ich oceną praworządności. Prezydencja Niemiec się nie popisała.

 • MEM

  @AnonimS "I tu się zgadzam z Donaldem Tuskiem. Urzędnicy z Brukseli nie mają prawa wiązać budżetu z ich oceną praworządności. Prezydencja Niemiec się nie popisała."  

  No jasne..., bo PiS-owi i jego wyborcom unijna forsa nie śmierdzi, ale poza tym to Unia jest "be i nas okrada", a już zwłaszcza wtedy, jak nie pozwala na kaczą dyktaturę, nie?  

  Banda skończonych, zakłamanych hipokrytów, która jest gotowa nawet tego znienawidzonego Tuska, po którym najgorsze psy kilkanaście lat wieszała, w sam środek dupy pocałować za to, że kasa w kieszeń wpadnie. Te spod latarni mają więcej przyzwoitości.

  A co do samego powiązania funduszy z przestrzeganiem unijnego prawa, zacznijmy od tego, że unijne prawo dotyczące veta, jest skutkiem utopii wynikającej z kwestii ideologicznych. Jest równie nieżyciowe, jak szlacheckie liberum veto. UE musi mieć możliwość posiadania skutecznego bata ukracającego w samym zarodku działania niezgodne z prawem i kropka. To leży w interesie wszystkich a zwłaszcza państw takich jak dzisiejsze Węgry i Polska, gdzie realnie grozi i jest systematycznie wprowadzany dyktatorski zamordyzm. To PiS-owska retoryka jest taka, że to powiązanie będzie skutkowało samowolną z strony Unii i nie ma, jak zwykle, nic wspólnego z rzeczywistością, jest czystym kłamstwem. Bo tak nie będzie, tylko będzie to stosowane w takich sytuacjach, w jakiej jesteśmy teraz, gdy kacza swołocz, póki co bezkarnie, łamie prawo w najistotniejszych kwestiach od lat. Więc to nie są kryteria polityczne oceny praworządności. To jest fakt, że łamią prawo odkąd dorwali się do władzy (i to tym bardziej, że nikt im nie dał też żadnych legalnych praw do zmian ustrojowych kraju). Nikt by ze strony unijnej niczego nie zarzucał, nawet przy funkcjonowaniu tego prawa, gdyby nie Kaczyński i jego hołota chcąca bezkarnie rządzić jak w dyktaturze i pasać się na robionych wałach. Podpisaliśmy traktat akcesyjny, godząc się na określone warunki, w tym i te obejmujące prawo, mające być zgodne z unijnymi zasadami. Zdecydowana większość narodu także to popiera, podobnie jak popiera nasze członkostwo w UE. I mamy się z tego wywiązywać a śmierdzącym obowiązkiem władz w kraju jest tego dopilnować, bo to nie jest prywatny folwark kaczora, w którym może sobie pisać na kolanie i przegłosowywać po nocach, co mu się tylko uroi w tym poronionym łbie. A jak się kaczej bandzie nie podoba (bo tylko im się nie podoba), to jak stoi na transparentach napisane, niech wypierdala. Nikt za nimi, za wyjątkiem skończonych głupków wierzących nadal w propagandę, płakał nie będzie. Trzeba zmienić władzę i tyle, a uzasadnionych powodów do tego jest aż nadto. A swołocz pod sąd za łamanie prawa i próby obalenia ustroju. Po dożywociu od łebka i spokój.

 • AnonimS

  @MEM tylko odróżnij urzedasów takich jak Timermans z decyzjami szefów rządów. Poza tym to.na razie Holandia zmienia nazwę. " Rząd Holandii zdecydował, że rezygnuje z używania angielskiej nazwy Holland i od 2020 roku na arenie międzynarodowej kraj chce się identyfikować wyłącznie jako The Netherlands. Rządzący chcą, aby ich kraj kojarzył się z serami, rowerami, tulipanami, wiatrakami. Ich zdaniem Holandia obecnie kojarzona jest głównie z liberalnym podejściem do narkotyków czy też dzielnicą Czerwonych Latarni w Amsterdamie.

  – Chcemy, aby Holandia była postrzegana jako otwarty kraj, który nie wyklucza. Modernizujemy swoje podejście. Ważne jest, że porozumienie w sprawie oficjalnej identyfikacji przyjęły stronnictwa obecne w parlamencie, rząd, Holenderska Rada Turystyki, Konfederacja Holenderskiego Przemysłu i Pracodawców oraz przedstawiciele sektora prywatnego – powiedziała rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Holandii. .

 • MrHyde

  @AnonimS nawet Tusk nie jest nieomylny. ;)

 • MrHyde

  @AnonimS "Rząd Holandii zdecydował, że rezygnuje z używania angielskiej nazwy Holland i od 2020 roku na arenie międzynarodowej kraj chce się identyfikować wyłącznie jako The Netherlands." Powiedz, co ćpaliście - autor tego zdania i cytujący. Sugerujecie, że the Netherlands jest mniej angielskie niż Holland? A może Holland jest bardziej angielskie? Powiedz, też chętnie spróbuję.  :napalony:

 • MEM

  @AnonimS "tylko odróżnij urzedasów takich jak Timermans z decyzjami szefów rządów."

  Tych urzędasów nazywasz "urzędasami", bo Ci tak Kurski z tym neonazistą Sakiewiczem za ich udział przy korycie powiedzieli. Znalazły się autorytety...

  A poza tym, nie ma znaczenia, czy mówi to Timmermans, czy ktokolwiek inny w imieniu poszczególnego państwa Unii czy samej Unii (a nawet i państw zewnętrznych, bo tam też mają podobne zdanie, daleko nie szukając, wpadł kiedyś z wizytą Obama i po prostu zjechał z góry na dół kaczą samowolkę, a to dopiero jej początki były, przy kamerach telewizyjnych całego świata i przy sterczącej obok jak kołek i tępawo się szczerzącej kukiełce robiącej z PiS-owskiego nadania za prezydenta; i co gorsze, miał przy tym całkowitą rację), wszyscy od dawna wiedzą, że PiS z Orbanem łamią prawo i dążą do dyktatury. Timmermans może być i tępym urzędasem nawet, ale akurat wie, co mówi, do tego, o ironio losu, działa w tym wypadku przede wszystkim w naszym i węgierskim interesie, bo reszta Unii się ostatecznie z powodzeniem bez nas obejdzie, a to my zostaniemy z tym całym kaczym bajzlem i jego skutkami. Już się przymierzają do obejścia veta, i to veto obejdą (czyli stracimy fundusze, kaczor straci jedyną kartę w Unii, i jesteśmy coraz bardziej osamotnieni a Putin łapy zaciera). I mają rację. Tym bardziej, że musieliby być równie tępi (a nawet i bardziej), jak przeciętny widz Wiadomości w TVP, żeby sobie pozwolić na trzepanie całą Unią wedle niewydarzonego kaczego widzimisię i w imię jego chorych urojeń o władzy absolutnej. Kaczyński sobie może swoimi marionetkami porządzić (a i one się powoli wyłamują), bo już kotem nie bardzo, bo jak go wkurzy, dostanie kocimi pazurami po prostu po pysku i się na płaczu w kącie skończy.

  I z jakimi "decyzjami szefów rządów"?  

  "Poza tym to.na razie Holandia zmienia nazwę. "

  A co to ma wspólnego z tematem? Zresztą, chcą, protestów z tego powodu na holenderskich ulicach też nie widać, to w czym rzecz? Wolno im.

 • MEM

  @MrHyde "Powiedz, co ćpaliście - autor tego zdania i cytujący. Sugerujecie, że the Netherlands jest mniej angielskie niż Holland? A może Holland jest bardziej angielskie?"

  :rotfl:  

  Niech może propagandyści Kurskiego podadzą w TVP, że Holandia zmienia nazwę, bo nie chce się kojarzyć z "tą wstrętną" Agnieszką Holland. Ciemny lud też pewnie kupi. ;)

 • MrHyde

  @MEM  :rotfl: