Kajdany

Głupota : Kajdany

Co nas jeszcze czeka w tym kraju? Bo z dnia na dzień inna głupota wpada do łbów imbecyli, a - co gorsza - kolejna lepsza od poprzedniej. Teraz czekać, kiedy będziemy spowiadać sie z chodzenia, pierdzenia, walenia... ogólnie z istnienia. Ręcy łopadajo :smh::sciana::sad:

agnes1709

zamieściła fotkę , 232x217 - 10 kB w kategorii głupota i kobiety.

6 komentarzy

 
 • Indragor

  Fragment artykułu „Rejestr ciąż i wspomnienie z Rumunii” Macieja Wiśniowskiego (trybuna info):

  Nicolae Ceausescu, sekretarz generalny Rumuńskiej Partii Komunistycznej i prezydent Rumunii w 1966 roku dekretem 770 wprowadził zakaz aborcji w całym kraju. Ten akt prawny okrutnego dyktatora, bardzo podobny do polskiego „kompromisu aborcyjnego” z 1993 roku, przewidywał nieliczne wyjątki, kiedy aborcja mogła być możliwa. Zgadzano się na przerwanie ciąży w razie zagrożenia życia kobiety, w przypadku gwałtu, a także wtedy, gdy ciężarna miała już ukończone 45 lat lub wcześniej urodziła czwórkę dzieci. – W kraju nie ma miejsca dla kobiety, która nie jest matką – oznajmił Ceausescu.

  Kobiety były poddane niesłychanie surowej kontroli. Poddawane były przy lada okazji obowiązkowym badaniom ginekologicznym. Nawet wtedy, gdy szły do stomatologa. Pretekstem badań ginekologicznych było to, czy podawane lekarstwa „nie mogą zaszkodzić dziecku, jeśli jest pani w ciąży, ale jeszcze o tym nie wie”. W szpitalach były specjalne komisje, badające, czy poronienie było naturalne, czy może jednak sztucznie wywołane.

  Podstawą tego strasznego i okrutnego prawa zakazującego aborcji była totalna i bezwzględna kontrola, by „wyłapać” wszystkie kobiety będące w ciąży i sprawować nad nimi nadzór, czy przypadkiem nie przyjdzie im do głowy jakimś sposobem dokonać aborcji.

  „Od 1 lutego wszystkie ciąże w Polsce będą rejestrowane. Każdy podmiot medyczny zobowiązany będzie do odnotowania ciąży pacjentki w Systemie Informacji Medycznej” – taka wiadomość krąży po mediach od kilkudziesięciu godzin, słusznie wywołując przerażenie Polek.

  Nicolae Ceausescu, powszechnie znienawidzony, został po pospiesznym i mającym wszystkie cechy ludowego samosądu jednodniowym procesie rozstrzelany jak pies pod murem budynku sądu w 1989 roku.

 • MrHyde

  @Indragor Więc to już było. No, no.

 • agnes1709

  @Indragor Wszystko jeszcze przed nami. Znajac kreatywność naszych władz, można się spodziewać wszystkiego. Inwigilacja większa niż w stosunku do dominujących grup przestępczych, a gdy ciąża w cudowny sposób zniknie, 15 lat bez warunku. I widzisz potem w gazetach, tv swoje zdjęcie z takim ładnym czarnym paskiem na oczętach :smh: Dzięki za artykuł, nowa wiedza nie jest zła;)

 • MEM

  @Indragor  

  Bardzo trafny przykład.

 • MEM

  @MrHyde "Więc to już było. No, no."

  Wszystko już było. Historia się przecież kołem toczy. Jedyne co się zmienia, to okoliczności, postacie i technologiczne zabawki. Reszta jest uniwersalna. Dlatego np. Sun Tzu wiecznie żywy.

 • MEM

  @agnes1709 "a gdy ciąża w cudowny sposób zniknie, 15 lat bez warunku."  

  Jakie piętnaście, niepoprawna optymistko... ;)

  "Marszałek Elżbieta Witek skierowała do pierwszego czytania projekt #StopAborcji, który przewiduje od 5 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie za aborcję dla matki i lekarza.  

  rp. pl/prawo-karne/art19071951-dozywocie-za-przerwanie-ciazy-sejm-zajmie-sie-projektem-stopaborcji

 • agnes1709

  @MEM No tak, przecież to za głowę. Ale jeśli będzie poronienie z przyczyn naturalnych lub aborcja spowodowana wadami, to 15, bo okoliczność łagodząca.  
  Za gwałt okoliczności jednak nie będzie, no przecież to tylko seks. Trzeba być optymistą (co w tych warunkach jest na lada wyczynem), cóż innego nam w końcu pozostało. Nie ma praworządności, to chociaż sobie o niej pomarzmy :D

 • MrHyde

  @agnes1709 a jak ciąża bliźniacza to ile lat?

 • agnes1709

  @MrHyde Dożywocie;)

 • MEM

  @agnes1709 "No tak, przecież to za głowę. Ale jeśli będzie poronienie z przyczyn naturalnych lub aborcja spowodowana wadami, to 15, bo okoliczność łagodząca.
  Za gwałt okoliczności jednak nie będzie, no przecież to tylko seks."

  Dokładnie.  

  "Trzeba być optymistą (co w tych warunkach jest na lada wyczynem), cóż innego nam w końcu pozostało. Nie ma praworządności, to chociaż sobie o niej pomarzmy"

  Tak jest. Póki jeszcze nie ma "wybulaczy" od marzeń. ;)  

  "Dożywocie"

  Za bliźniaczą, to podwójne. Raz, za aborcję. I drugi raz, za demonstrację polityczną, bo przecież bliźniaki, jak kaczory. ;)

 • agnes1709

  @MEM Nie, takiej pokraki jak kaczor to już świat nie zobaczy. Aha, trzeba by w końcu napisać kolejną część reżimówki, saw nowe tematy, skandale... Mam nadzieję, że słoneczko zajrzy ;)

 • MEM

  @agnes1709 "Nie, takiej pokraki jak kaczor to już świat nie zobaczy."

  Nigdy nie mów: "nigdy", bo rzucasz światu wyzwanie, a on jest wredny. ;) (I już za późno – świat już usłyszał. :D) "Titanic" też miał nigdy nie zatonąć, guzika mieliśmy nigdy nie oddać, itd. ;)

  "Aha, trzeba by w końcu napisać kolejną część reżimówki, saw nowe tematy, skandale... Mam nadzieję, że słoneczko zajrzy"

  No pewnie. :)

 • agnes1709

  @MEM Cieszę się :jupi:

 • MEM

  @agnes1709 "Cieszę się "

  A ja się nie mogę doczekać. :)

 • agnes1709

  @MEM  :rotfl:

 • AlexAthame

  Sporo was czeka, niestety. A jak chcesz dokładnie wiedzieć Aguś, to zapytaj pana Danielsa. Jakby co, to nie ja dałem łapkę w dół. Nawet Ci nie dam jak napiszesz, że wyszczepienie jest zdrowe i efektywne. Nie rozumiem tylko dlaczego miły pan na dole napisał, że jego cialo i jego decyzje. Jeszcze w latach 80 dowód osobisty obywatela był własnością państwa. A ostatnio RP uczyniła duży krok naprzod w celu udupienia obywatela. Jestem w niezręcznej sytuacji  ponieważ poniżej komentowali wrogowie główni, wrogowie poboczni, nie wrogowie i przyjaciele, których co najmniej bardzo lubię, to nie będę pisał czyje jest ciało i tak dalej. Myślę, że najodpowiedniejszym zdaniem będzie to. Pozory mylą, powiedział jeż schodząc ze szczotki. W Polsce od lat stosuje się metodę na bombę. Gdyby ktoś nie wiedział co to jest, to objawiam. Odpala się bombę w jednym miejscu, by odwrócić uwagę, a w drugim robi się coś znacznie gorszego.

 • agnes1709

  @AlexAthame :kiss: Łapkę dał pewnie kolejny zwolennik pisuarów :D

 • AlexAthame

  @agnes1709 Nie wiem kto, ale jak złapie to popamięta. Ja kolekcjonuje łapki w dół, do k...n...Dziękuję za buziaczka. Żonie nie powiem, bo mi oczy wydrapie, bo Tobie nie może. :smiech2:  :przytul: O ile pamiętam, nikomu nigdy nie dałem jeszcze w dół.

 • MEM

  @AlexAthame "Jestem w niezręcznej sytuacji ponieważ poniżej komentowali wrogowie główni, wrogowie poboczni, nie wrogowie i przyjaciele, (...) Pozory mylą, powiedział jeż schodząc ze szczotki."  

  Wszystkich ich zauważasz, a nie możesz dostrzec swych wrogów prawdziwych. Wiesz, tych, co Ci w głowie namieszali teoriami o spiskach wszelakich. ;)

  Dziwny jest ten świat..., i zaiste, pozory mylą. :D

 • agnes1709

  @MEM Tu chyba chodzi o kolegów i koleżanki wrogów głównych, czyli wrogowie poboczni  :shrug: :D Ach, ten Alex, nie dojdziesz czasem, o co kaman z jego terminami :D

 • MEM

  @agnes1709 "Ach, ten Alex, nie dojdziesz czasem, o co kaman z jego terminami"

  O, to, to. ;)

 • Ostrycienrozkoszy

  Ale spokojnie, głupsze ustawy wchodziły w grę i ich nie wprowadzano. Zobaczymy co będzie.

 • agnes1709

  @Ostrycienrozkoszy Poczekamy ;)

 • MrHyde

  Czechy – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie zduńskowolskim, w gminie Zduńska Wola.  

  Właściwie jak to się odmienia: z Czech czy z Czechów?

 • agnes1709

  @MrHyde A bo ja wiem? Oj, Piotruś, ja się obawiam, że o inne Czechy chodzi :D

 • MrHyde

  @agnes1709 Z innych Czech nikt żywy nie wróci, więc ta wersja odpada. ;)

 • MEM

  Nawet nie chcę o tym wszystkim myśleć, bo mnie taka kurwica bierze, że...  

  Szkoda gadać. Ich się wszystkich powinno pod mur w trybie doraźnym postawić, nawet nie ma po co tej swołoczy sądzić.

  Ale z drugiej strony, ludzie sami sobie winni – jeszcze skurwysynów nie wywieźli na taczkach, a księdzu nadal się wielu w pas kłania i złego słowa nie powie na dobrodzieja, nawet gdy temu ostatniemu udowodnią najgorsze przestępstwa. Poparcie dla kaczej partii także nadal minimum 30%, a pozostałe 70% cicho siedzi i daje przyzwolenie. Durny naród, to i takie skutki.

 • MrHyde

  @MEM "Poparcie dla kaczej partii także nadal minimum 30%, a pozostałe 70% cicho siedzi i daje przyzwolenie"

  Ja to liczę inaczej: poparcie dla kaczych partii 1/2 z głosujących 2/5 narodu plus niegłosująca część 3/5. Razem 80%. Połowa reszty to dzieci i inni nieświadomi (IQ<50, sztuczna śpiączka itp.) A pozostałe 10% fika od czasu i stale marudzi, racjonalizując to marudzenie tym, że kropla drąży skałę. ;)

 • agnes1709

  @MEM Bo ksiądz jest cacy, ksiądz przecież nie mógł, bo to... ksiądz. Co, nie wiedziałaś?:smh: Szkoda naszej gadki i nerwów, i tak już na oparach jedziemy :sad:

 • MEM

  @MrHyde "Ja to liczę inaczej: poparcie dla kaczych partii 1/2 z głosujących 2/5 narodu plus niegłosująca część 3/5. Razem 80%. Połowa reszty to dzieci i inni nieświadomi (IQ<50, sztuczna śpiączka itp.) A pozostałe 10% fika od czasu i stale marudzi, racjonalizując to marudzenie tym, że kropla drąży skałę."

  Odrobina optymizmu do tych Twoich wyliczeń: nie było tak, że głosowało 2/5 narodu, bo głosowało 68% (zaokrąglając za ostatnimi wyborami prezydenckimi), więc połowa z tego, to 34%, nie głosowało zaś około 32% (więc faktycznie należy założyć, że PiS im odpowiada), to razem jest więc 66% a nie 80%. 14% różnicy – zawsze to coś. ;)

 • MEM

  @agnes1709 "Bo ksiądz jest cacy, ksiądz przecież nie mógł, bo to... ksiądz. Co, nie wiedziałaś?"

  Ano czasami o tym zapominam. ;)

  "Szkoda naszej gadki i nerwów, i tak już na oparach jedziemy"

  Racja. :sad:

 • Indragor

  @MEM  
  MEM napisała: "Durny naród, to i takie skutki".
  I tu się zgadzam. Warto sobie uświadomić, że politycy nie biorą się z kosmosu. Są częścią społeczeństwa, częścią wynaturzoną, ale jednak częścią społeczeństwa.

 • MEM

  @Indragor "I tu się zgadzam. Warto sobie uświadomić, że politycy nie biorą się z kosmosu. Są częścią społeczeństwa, częścią wynaturzoną, ale jednak częścią społeczeństwa."

  Dokładnie tak. Są (politycy) lustrem, w którym społeczeństwo, jako całość, może się przejrzeć. Raz dlatego, że przecież ich wybrało. Dwa z tego powodu, że z niego się przecież wywodzą – w nim się wychowali na takich, jakimi są. W tym wypadku przysłowiowa ryba nie psuje się od głowy.

 • iamnaughty1990

  Żyjemy pośród fanatyków religijnych u władzy i ludzi z nimi powiązanymi. Ci ludzie nie rozumieją, że w tym kraju mieszkają ateiści, ludzie innych wyznań. Oni nie akceptują, że moje życie prywatne jest moim życiem i nic im do tego z czym się będę mierzył gdy moja kobieta dokona aborcji czy zdecydujemy się począć dziecko nieuleczalnie chore. Ma być tak jak sobie życzy fanatyk, który ma władzę, żeby kontrolować życie innych, choć każdy ma swoje sumienie i jest odpowiedzialny za własne decyzje.

 • agnes1709

  @iamnaughty1990 Dokładnie tak. Fanatyk klepie swoje widzimisię - bo może, reszta wspiera - bo może, a nam pozostało leżeć i kwiczeć. A ktoś kiedyś mówił, że gdzieś tam (całkiem niedaleko) jest jakiś ustrój, co to się reżim zowie. Przyganiał kocioł garnkowi (i tu się nawet zaśmiać nie wypada). :sad:

 • MEM

  @iamnaughty1990 "Żyjemy pośród fanatyków religijnych u władzy i ludzi z nimi powiązanymi. Ci ludzie nie rozumieją, że w tym kraju mieszkają ateiści, ludzie innych wyznań. Oni nie akceptują, że moje życie prywatne jest moim życiem i nic im do tego z czym się będę mierzył gdy moja kobieta dokona aborcji czy zdecydujemy się począć dziecko nieuleczalnie chore. Ma być tak jak sobie życzy fanatyk, który ma władzę, żeby kontrolować życie innych, choć każdy ma swoje sumienie i jest odpowiedzialny za własne decyzje."

  No i nareszcie się w czymś ze sobą zgadzamy. ;)