AlexAthame

Alex. z Warszawa obecnie BC, Kanada.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Antoine de Saint-Exupery autor Małego księcia i Nocnego lotu. Tylko miłość bezwarunkowa jest realna, reszta jest iluzją, Wedy. Człowiek nie może się wzbogacić, bo ma wszystko. Musi tylko to zobaczyć. A skoro to zobaczy, może tylko jedno. Dawać. Wierzę w Jezusa Chrystusa. Chętnie dzielę się doświadczeniami z Bogiem. Pomagam w kwestiach wiary, kłopotach duchowych czy zwykłych problemach i depresji. Nie jestem katolikiem. Kontak na maila możliwy, dla osób mi znanych. alex.machejus@gmail.com
razem:   1 071 26
 • AlexAthame

  Taki nietypowy felieton. Nie o wirusie, ani polityce. Mieszkam w Kanadzie i mamy tu czarne muszki.Na szczęście nie w dużych miastach i tylko gryzą  przez 60 dni. Są od maja do końca czerwca. Wgryzają się w ciało i tam giną. Nie czujesz kiedy gryzą, bo wydzielaja jakiś środek znieczulający  Wyjątkowo paskudne. Gorszego niż komary. Pozdrawiam. :smile:

 • AlexAthame

  @dreamer1897 Widziałeś faceta, który by zaczekał  :smiech2: To tak na żarty. Na poważnie? Alex nie odrzuca kochającego serca. Wie, kto mu pomógł, czuje jej intencje. Nie może do końca pogodzić się, z różnicą wieku, jednak w tej chwili o tym nie będzie pamiętać.  Ona już wiedziała, że wygrała, kiedy Calm poszedł do kuchni.

 • AlexAthame

  Co to ma być !!!! Próbuję po raz czwarty skomentować. Mam pewne przeczucia więc na tym pozostanę.

 • AlexAthame

  @kitu Witaj. Zaglądam czasem do opowiadanek Izabel i są nieco inne niż reszta z gatunku tzw erotycznego i dziwne, że tego nie zauważyłeś.  Popatrzyłem sobie na Twoje komentarze i zauwazylem, że komentujesz tylko ten gatunek. Nie wiem czego oczekujesz i co uznałbyś za dobre w swojej ocenie, ale jeżeli jesteś zainteresowany prawdziwymi opisami erotyki to polecam jedno opowiadanie. Nie jest porno jak większość erotycznych na lol24, więcej, nie ma tam opisanych scen łóżkowych.Tym niemniej są tam najlepsze opisy erotyczne jakich niż znalazłem na całym lolu. Opowiadanie ma chyba 400 str jak nie więcej.Poza tym, jest to najlepsze opowiadanie jakie czytałem na całym lol24 i opowi. Jest w gatunku miłosnym, ale ma przesłanie, ma wątek kryminalno-sensacyjny. Erotyczne moze być dotknięcie palcami, dłoni kochanej osoby. Erotyczne moze byc chuchniecie w kark kochanej osoby. Nie jest erotyczne wsadzenie wtyczki w kontakt. W tym opowiadaniu są genialne, mistrzowskie opisy. Jeżeli Cię nie zniechęci objętość książki, to polecam.To na ciebie czekałem napisane przez Sensi11 Praca jest z 2015.Zawiera literówki, ale śladowo.

 • AlexAthame

  Zawsze tak smutno....

 • AlexAthame

  @dreamer1897 Tak jak w Kosciele katolickim. :rotfl:

 • AlexAthame

  @dreamer1897 Zobaczysz...Nie moge zdradzać. Odczytuj bohaterow jak chcesz. Coraz bardziej wygląda, że zamachowcy pochodzą z poza USA. Powody mają..Wkrótce zobaczymy jak się to potoczy. :smile:

 • AlexAthame

  @dreamer1897 Tak, niezły problen :smiech2:

 • AlexAthame

  @dreamer1897 Od początku mam pomysł.Co prawda trochę  wykracza poza realność. Nie napisze teraz bo nie będzie ciekawe. Alex ma tylko ten problem, ze jest dużo starszy, z innymi da rade. Juz wcześniej wspomniałem, że jest taki, że nigdy nie odrzuca czyjejś miłości. Nawet córki, a teraz jest nieco inna sytuacja.

 • AlexAthame

  @agnes1709 No dobrze. Chłopak ma 16 lat. Nie napisał pornala, jak większość debiutantów, to już plus. Przeczytał, że ma poćwiczyć. Napisz mu co zrobił nie tak. Sądzę, że nie jest to typ, co będzie się odszczekiwał tylko coś z tym zrobi w ramach swoich możliwości. Ja nie mam czasu, bo idę do roboty. Pół metra sniegu a komuś cieknie dach :kiss:

 • AlexAthame

  Piękne opowiadanie. Napisane cudownym językiem. Kwieciste opisy  pełne erotyzmu. Do tego bardzo ciekawa akcja. Ciężko coś dodać, po przeczytaniu tylu komentarzy. Na szczęście w większości pozytywnych. Niestety znalazło się dwóch idiotów, ale zawsze tacy się znajdą. Jak już napisałem, jest to najlepsze opowiadanie jakie czytalem. Od pewnego momentu czułem, że Aneta jest groźna, ale oczywiście nie wiedziałem co zrobi. Wampir energetyczny i emocjonalny w połączeniu z psychopatą. Ciężko z takimi czymś walczyć. Martwiłem się jak wyjdziesz z tego problemu z badaniami DNA. Liczyłem na dobre zakończenie, nie wiem jakbym czuł innej. Dziękuję.Za całość i za takie zakończenie. Kiedys napisalem krociótkie opowiadanko z tym samym problemem, tylko tam była miłość ojca i córki. Przynajmniej na to wyglądało. Jest na profilu który stworzyliśmy z Aurorą, zauważyłem, że była komentatorką początkowych odcinków. Co więcej dodać?Chyba tylko tyle, że czekam na następne opowiadanko.Sam piszę, ale nie jestem godzien zawiązywać Ci sznurówek przy bucikach. To pozdrawiam. Spędziłem kilka godzin czytając, ale była warta każda chwila :)

 • AlexAthame

  Mialem skomentować na końcu i z pewnoscia to zrobie  ale teraz muszę.  Czy ktoś z komentujących traktujecautorke poważnie? Na końcu tego odcinka sama zapytała jak oceniacie zachowanie Grzegorza. I co? Kiedy następna.Rewelacja. Nikt nie odpowiedział. 47 komentarzy i nikt? Odpowiedź nie może być prosta, wiadomo. Pewnie nie był gotowy, dlatego postąpił właściwie. Chodzi tylko o to czy Nikola to zrozumiała. Pewnie potem zrozumie.W tym momencie z pewnością nie zrozumiała. Można zapytać czy seks ma coś wspólnego z miłością. Czy dlatego Grzegorz nie posunął się dalej? Wiemy z pewnością, ze się bał. Tylko czego? Pierwszy raz pokochał kogoś. Czy tego się bał? Pewnie też. Może tego, że pokocha się z nią i potraktuje ją jak wszystkie inne? On wie, że tego by nie zrobił, ale jesteśmy bardzo skomplikowanymi istotami. Jestesmy w pewnym sensie maszynami. Nasze reakcje przepływają tymi samymi kanałami. Grzegorz podświadomie bał się tego wzorca: łóżko=koniec. W tym odcinku wypowiedział zdanie. Bo Cię skrzywdzę. A wczesniej się zaklinał, że tego nie zrobi. Oczywiscie, ze tego by nie zrobił, ale wzorzec łóżko=koniec, tkwi w nim bardzo silnie. My pisarze jesteśmy w pewnym sensie bogami. Mozemy zabić naszych bohaterow, mozemy ich ocalić. Możemy dać im dobre życie lub niekończące się utrapienie. Nikola nie leci na seks. Jednak jego zachowanie ją poruszyło. Prawdopodobnie następne odcinki wyjaśnią. On wyjaśni jej, ona wyslucha i zrozumie. Wybaczy. Powie, ze bał się niepotrzebnie. Tylko z jednego powodu. Bo oboje wzajemnie się kochają. A miłość wszystko wybacza. Nikola jest jak anioł. Nigdy nie miała z nikim związku. Grzegorz miał przeszłość i za to zapłaci.Nie znaczy, że go potępiam  tylko mówię, że za błędy się płaci. Nikola pokochała go za to jaki jest.Nie za to, że jest przystojny lub, że wszystkie na niego leciały. Gdyby byl jak ona, czysty i dziewiczy, też by go pokochała. Wowczas pewnie unikneliby problemow.Pewnie, nie znaczy na pewno. Życie jest w większości wypadków nieprzewidywalne. Czasem niewinni cierpią, a źli żyją dobrze i bez problemów. Wiem, że ich prawdziwa miłość przetrwa wszystkie burze. Nawet koalicje Aneta-Milena-Amelia. Swietnie to rozgrywasz autorko. Zanim zacznie sie burza z piorunami zbierają się czarne chmury. Zazdrość to zła rzecz. Zazdrość plus odrzucenie, jeszcze gorsza. A tu mamy zranioną, odrzuconą kobietę, ktora jest pelna nienawiści. A ponieważ jest inteligentna i przebiegła będzie gotowa nawet zabić,o ile jej się uda. Mam co do tego pewność. Milosne, erotyczne, elektryzujace, zmuszajace do przemyslen opowiadanie. Przepełnione soczystymi opisami uczuć. Dopiero po czterech latach odnalazłem te perłę.

 • AlexAthame

  Miałem poczekać do końca i dopiero skomentować całość, ale zrobię wyjątek. To w zasadzie nie jest do autorki, tylko do komentujących. 23 komentarze i tylko jeden w miare istotny. Oczywiście jest miło jeżeli ktoś komentuje, ale... Kiedy następna część  świetne, itd. Jedyna Mysza coś napisała istotnego. Nikt nie dostrzegł, że w tym odcinku jest serce całego dramatu. Aneta. Mężczyźni są zazdrośni, ale dopiero zraniona kobieta, która jest lub staje się psychopatą, jest groźna. Śmiertelnie groźna. Ostrzeżenie dla wszystkich mężczyzn. Nigdy nie mówcie żadnej kobiecie, że nie jest w waszym typie. To otwarcie puszki Pandory,  to otwarcie wrót czeluści piekła. Co do opowiadania? Jest najlepsze jakie czytałem na lolu. Moge to powiedzieć z całą odpowiedzialnością, mimo że dobiero jestem w jednej trzeciej. Opowiadanie śmiało mogło by być w gatunku erotycznym, ale spragnieni opisów byliby zawiedzeni. Ta magiczna atmosfeta, dotyki skóry, oddechy, zatrzymanie czasu kiedy patrzą w swoje źrenice. Mistrzostwo. Powoli, niespiesznie narastające, to co nieuchronne... Opisy godne mistrza. Zdania przeplatane zapachem miłości. Cudo :zakochany:

 • AlexAthame

  @dreamer1897 Beatrice jest już  całkowicie pewna, że Alex jest jej miłością na życie. Jak widać nie przeszkadza jej kolosalna różnica wieku. Alex tez zaczął to odczuwac, a prawdziwa miłość działa na obie strony . Beatrice lubi Calma i ma nadzieję, że on nie zmieni do niej i Alexa nastawienia, kiedy mu da odczuć, ze Alex jest w jej sercu. To dobra dziewczyna. Dalsze odcinki pokażą jak bardzo jest dobra dla przyjaciół. Okaże się wkrótce, że odnośnią jak odbiera innych ludzi, będzie to, jak oni odbierają Alexa. Czyli Forest jest dla niej wszystkim. Dlaczego? Tego się może nigdy nie dowiemy. Napisałem to kilka razy w opowiadaniach. Ścieżki miłości są zawiłe jak leśne drogi w lesie Aokigahara (Las samobójców w Japonii)

 • AlexAthame

  @dreamer1897 Lesley ma dar. Z nim się urodził, ale troche stal po złej stronie. Z Nicholasem jest tak jak powiedział Calm i Jean potwierdził, chyba w tym lub przyszym odcinku, ze jako bogacz jest inny niz większość ludzi.Ma forsę, jest genialny i ma piekną żonę. Czego mu brakuje?

 • AlexAthame

  Super opowiadanie na okres świąteczny. Może to był krzyk rozpaczy. Inni świętują, a ja płaczę. Wówczas rozumiem.W innym wypadku trzeba bylo to wstawić pierwszego listopada.

 • AlexAthame

  @AnonimS Byl taki film polski, Miś. I tam facet chciał nazwać córkę, Tradycja. I kumple mu mówili, że dziecko nie może się nazywać Tradycja. Jak wiesz, wszystkie oryginalne imiona żeńskie w języku polskim kończą się na A, czyli teoretycznie może dziewczyna sie tsk nazywać. Nikomu nie dają imienia Judasz. A ten facet co zdradzil Jezusa był Juda. Podobnie Jezus nazywał się Joshua. Gdzie kończy się tradycja a zaczyna zabobon? Kiedyś facet opluł moją żonę, bo czarny kot mu przebiegł drogę. Oczywiście napluł za siebie i nie wiedział, że ktoś za nim idzie. Jak się mówi, każdy kij ma dwa końce. Może pani Lampart i Pan Biedron walczą z zabobonami lub z tradycją. Temat jest bardzo szeroki. Jak wszystko zabierzesz ludziom, to staną się nikim, przynajmniej większość. Człowiek jest jedynym ssakiem, którego łatwo można modelować. Można chłopcu wmówić, że jest dziewczynką i uwierzy,  można facetowi wmówić, że seks z drugim facetem to normalne i bedzie tego bronił. Można bardzo łatwo wmówić ludziom, że trucizna jest lekarstwem i będą brać preparat aż umrą.  Nie ma drugiego tak łatwego tematu do modelowania jak religia. Jest jedna Biblia a 30000 religii chrześcijańskich, może więcej i wszystkie twierdzą, że się opierają na Biblii. Jak powiesz katolikowi, że korzenie jego religii biorą się z hinduizmu to się obrazi. A jest tego mnóstwo. Kiedyś pracowałem w żydowskiej piekarni. Żyd pozwalał brać nam jeden chleb. Kiedyś położyłem chleb do góry. Grek ortodoksyjny, który miał stół obok, mówi. Nie kładź tak chleba. Czlowieka kładzie się do grobu twarzą do góry. Tak położono Chrystusa. Zastanawiałeś się dlaczego ludzi tak kładą do grobu? Nawet na stosie do spalenia tak kładzie się ludzi. Jest to z pewnością związane z tym, że niebo jest u góry, a piekło na dole. Kiedy Mojżesz poszedł spotkać się z Bogiem, to izraelici zaraz zrobili złotego cielca. Ludzie muszą mieć coś widocznego, namacalnego. Mówią, że wierzą w niewidzialnego Boga, ale muszą coś mieć namacalnego. Obraz, rzeźbę, krzyż. A jak im powiesz, że są poganami, to się obrażą. W życiu nawet ateisty jest setki tradycji i zabobonów, ale tego nie widzi. Sadze, ze dużo z tych tradycji pochodzi z  wierzen i traducji Slowian.A jak moze wiesz lub nie Dlowianie mieli podobne wierzenia i przekonania jak Hindusi. Mieli wedy, mieli Swietowita odwzorowanie Branana o czterech twarzach. Przyszedł Mieszko, wyciął święte drzewa, spalil pomniki Świętowita, wygnałem lub zabił ludzi zyjacych z Ziemią i wprowadzal Chrystusa ogniem i mieczem, czego Chrystus NIGDY nie nakazał.