Z francuskich szkół mają zniknąć wyrazy określające płeć rodzica.

Z francuskich szkół mają zniknąć wyrazy określające płeć rodzica."W szkolnych dokumentach zwyczajowo widnieją rubryki, w których można wpisać matkę i ojca dziecka. Francuski parlament chce to zmienić, bo uważa, że to dyskryminacja par jednopłciowych.  

We francuskim parlamencie pojawiła się nowelizacja ustawy. Zgodnie z proponowaną poprawką ze szkół miałyby zniknąć określenia "mama" i "tata". Zamiast tego w szkolnych papierach pojawiłyby się określenia "rodzic 1" i "rodzic 2".

Pomysł zyskał szerokie poparcie wśród partii La République en Marche, która została założona przez obecnego prezydenta Emmanuela Macrona. Polityczka partii Valérie Petit wyjaśniła, że chodzi o wprowadzanie równości i zapobieganie dyskryminacji.

Nie spodobało się to jednak przedstawicielom konserwatywnej Partii Republikańskiej. Część z nich określa nowelizację, jako przerażającą. Z kolei Nicolas Bay ze Zjednoczenia Narodowego napisał na Twitterze: "Jeden ojciec, jedna matka! Zatrzymajmy to pseudoprogresywne majaczenie".

Nowelizacja ustawy może jeszcze zostać odrzucona przez Senat. Jeżeli tak się stanie, wróci do ponownego czytania do francuskiego parlamentu. "

źródło: kobieta.onet.pl/z-francuskich-szkol-maja-zniknac-wyrazy-okreslajace-plec-rodzica-chcemy-rownosci/g4bds1x

MEM

znalazła niusa na kobieta.onet.pl. Tagi: #absurd #Unia #rodzice #dzieci #szkoła

2 komentarze

 
 • AnonimS

  Brawo za ten artykuł.  Ale to już  było i jest w krajach azjatyckich

 • MEM

  @AnonimS Artykuł nie mój, tylko zacytowany. :) A z tym, że w krajach azjatyckich coś takiego było, się nie zetknęłam.

 • AnonimS

  @MEM mówię o przejęciu  przez państwo  wychowania dzieci.  W ZSRR był to konsomoł w Azji szkoły.  

 • MEM

  @AnonimS W sumie w każdym kraju państwo ma dużą kontrolę nad wychowaniem dzieci choćby właśnie przez system nauczania wg wytycznych ministerstwa edukacji. To niekoniecznie musi być złe, o ile jest w granicach rozsądku.

 • AnonimS

  @MEM tym bardziej że rodzice coraz bardziej  są zajęci i nie ma\ czasu dla dzieci

 • MEM

  Poprawność polityczna sięga dna kretynizmu. I, koniec końców, takimi działaniami doprowadza do odwrotnych skutków niż zamierzone – zamiast większej równości i szerszej akceptacji, pojawia się rosnący opór reszty społeczeństwa na głupotę politycznej poprawności, co odbije się potem na wzroście wrogości i nietolerancji wobec mniejszości. Tak to jest, jak się ślepo kieruje ideologią (jak mawia powiedzenie: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu).  

  Zresztą, jakie to jest zakłamywanie rzeczywistości, zważywszy na to, że z czysto biologicznych powodów rodzicami są zawsze kobieta i mężczyzna, czyli nawet jeśli ktoś wychowuje dziecko w związku homoseksualnym, to najwyżej jedna z tych osób faktycznie jest rodzicem, druga może – z punktu widzenia prawa i realiów – najwyżej być prawnym opiekunem.

  Swoją drogą, teraz tylko czekać, aż poprawni politycznie urzędnicy uświadomią sobie, że numerowanie rodziców też jest dyskryminacją, bo niby dlaczego jeden rodzić ma być "numerem jeden" a drugi nie. ;)

  BTW. Jakieś dziesięć lat temu, "mądrzy" unijni biurokraci wydali przepisy zakazujące niektórych zwrotów. I tak, zamiast "pani/panna", nakazano politykom i urzędnikom zwracać się do wszystkich po imieniu, by "nie używać sformułowań określających stan cywilny", zakazano słowa stewardessa, bo od tej pory miał być "opiekun lotu". Nie miało być policjanta/policjantki, tylko "funkcjonariusz policji", zamiast "sportowca" (posądzono to słowo o seksistowskie zabarwienie (!)) mieli być "atleci", itd..

  I się dziwić, że ten kołchoz się słabo rozwija, mało nie rozleci, a do tego przez lewicową ideologiczną poprawność doprowadził do wzrostu skrajnego nacjonalizmu i powrotu demonów faszyzmu i nazizmu z lat 30-tych XX wieku... A Unia to był przecież tak fantastyczny i obiecujący pomysł, który wszystkim w Europie mógł zapewnić spokój, dobrobyt i może kiedyś faktyczne zjednoczenie kontynentu w jeden organizm państwowy...

 • AlexAthame

  @MEM W USA farmerzy mający barany medalistow stwierdzili ze niektóre osobnik przestały się interesować samicami. Po jakimś czasie biolodzy z pewnego uniwersytetu zapoponowali pomoc, ponieważ robili juz podobne doświadczenia na szczurach. Wystarczyły trzy zastrzyki w rdzeń kręgowy i samce znowu miały ochotę na samiczki.I co? Ktoś podniósł krzyk aż do nieba.Kto? Nie samce baranów i nawet nie homoseksualiści. Tylko organizacja LGBT. Mylisz się Marto. To nie politycy są winni.Przynajmniej nie bezpośrednio. Łączy się z tym o czym z Tobą pisalem.Cala nauka, polityka i wszystko inne, podlega temu samemu demonówi. Chodzi o jedno.Zniszczyc moralność. Zniszczyć rodzinę. Zniszczyć wiere ze Bog istnieje.Demon J.Trudeau wprowadził jako pierwszy na świecie prawo dla transgender.Poszedl w ślady ojca Pierre Trudeau,  demona, który pierwszy zalegalizowal związki homeseksualne.Chodzi o kraj gdzie mieszkam.Canada.Od wielu lat demony w tzw rozwiniętej cywilizacji Dani, Holandii Niemczech i Francji chcą zalegalizować pedofilię i kazirodztwo.Canada jest chyba jedynym krajem gdzie jest legalna zoo filia, bez penetracji.Byla sprawa ze wujek zmuszał dziewczynę do kontaktów z najlepszym przyjacielem człowieka. Głosem 6 za 1 przeciw, zalegalizowano. Jezus powiedział. Czy Syn zastanie wiarę jak przyjdzie po raz drugi? Demony chcą doprowadzić świat do stanu Sodomy.Czyli ten kto nie będzie homo albo nie będzie tego popierał,  będzie miał kłopoty. Juz tak jest.To jest chore.Pani premier edukacji (Sam słuchałem )w rozmowie z W Cejrowski i jeszcze jednym panem, stwierdziła. : Ojciec powinien pięścic lechtaczke swojej córki, bo kto lepiej zna swoje dziecko.W.Ciejrowski stwierdzi: Z idiotami się nie gada.Ona odrzekła.: Jest pan nie doedukowany.Rece i nogi opadają.  :)

 • MEM

  @AlexAthame Cóż... właściwie to są winni i jedni i drudzy – i politycy i zwykli ludzie. I ciężko znaleźć jakąś wyraźną granicę pomiędzy winami jednych i drugich. Bo niby to wyborca wybiera, ale z drugiej strony to politycy nadają ton wszelakim zmianom, a na skutek tych zmian kształtowana jest potem mentalność wyborców. Takie błędne koło.

  Do tego rzeczywiście wpływ (niekoniecznie zły, ale też i nie zawsze dobry) na społeczeństwo mają wszelakie organizacje, które po prostu żyją z tego, co sobie stawiają za cel (czyli paradoksalnie to w ich interesie jest, by dany problem istniał). Stąd zapewne są różnice w poglądach np. pomiędzy organizacjami LGBT a częścią środowiska homoseksualnego.  

  Zaś równouprawnienie dla np. osób homoseksualnych i transpłciowych wcale nie jest złe. Oni istnieli zawsze i jako jednostkom, należą im się takie same prawa jak i innym. Bo dlaczego mają cierpieć na skutek jakiejś segregacji, choć swoją orientacją nie czynią nikomu krzywdy i nie mieli na nią wpływu? Jedyne co, to społeczeństwo powinno znać umiar w politycznej poprawności, by w imię ideologii o równości nie legalizować różnych " -filii ", które mogą krzywdzić innych.

  A tak BTW. Myślę, że to nauka kiedyś rozwiąże "problem" wszystkich mniejszości seksualnych. Po prostu na skutek coraz większej ingerencji w ludzkie geny będzie można mieć wpływ na orientację seksualną dziecka. Także ta, jak to określasz, podporządkowana demonowi nauka, może się okazać jedyną, która z wszelakimi demonami jest w stanie wygrać.

  A czy wszystko podlega jednemu demonowi? Nie wiem. Ale ludzkość "demonów" ją trapiących ma wiele. I przez to nawet nie potrzebuje jakiegoś faktycznie istniejącego demona/bóstwa, może w zupełności zdemoralizować i wykończyć się sama. Przez choćby swoją chciwość. Z tego – z pewnej perspektywy, to mogą być w sumie "choroby wieku dziecięcego", w końcu zaledwie kilka tysięcy lat temu siedzieliśmy w jaskiniach – też kiedyś społeczeństwo będzie musiało wyrosnąć. Będzie to mniej lub bardziej bolesne, ale – odrobina optymizmu ;) – w końcu nastąpi.

 • AlexAthame

  @MEM Zaufałas złej drużynie. Ja byłem taki w młodości. Czytałem o białych dziurach kiedy większość nic nie słyszała o czarnych.W 8 klasie w książce do fizyki był dowód na to ze wszechświat jest skończony. Bo gdyby nie był,  ilość światła w dzień rownalaby się tej co w nocy.Rok później przeczytałem ze światło z poza granicy zdarzeń jeszcze nie dotarło. Od tego czasu przestałem wierzyć nauce a zacząłem Bogu.Wiesz dlaczego?Jak chcesz to ci napisze w wiadomościach bo to bardzo prywatne :)

 • Palladius

  @MEM Co do siedzenia w jaskiniach...mam spora obawe i mocne podejzenie ze za jakis czas znowu bedziemy w nich siedzieli.dlatego ucze syna jak dobze poslugiwac sie maczuga .a tak powaznie Francja to dziwne panstwo...mieszkam tu wychowuje syna i zastanawiam sie czy nie wrocic do chorej Polski nim szalenstwo poprawnej politycznie i grzecznej az do bolu Francji nie zepsuje mi dziecka.Bo ja cale szczescie jak bylem paskudnym polakiem tak i jestem :)

 • MEM

  @AlexAthame "Zaufałas złej drużynie."

  Może. :) Ale o tym, "która drużyna okaże się dobra", chyba każdy z nas musi się sam przekonać. Innej rady na to nie ma. ;)

 • MEM

  @Palladius "Co do siedzenia w jaskiniach...mam spora obawe i mocne podejzenie ze za jakis czas znowu bedziemy w nich siedzieli"

  Kto wie? Jest jakieś prawdopodobieństwo, że i taki scenariusz też się może spełnić.

  "Francja to dziwne panstwo...mieszkam tu wychowuje syna i zastanawiam sie czy nie wrocic do chorej Polski"

  Jak to powiedział żołnierz Armii Czerwonej – wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. ;) Każdy kraj ma jakieś swoje problemy i być może mieszkając z kolei w Polsce zastanawiałbyś się, czy nie wrócić do Francji. :)

 • Palladius

  @MEM prawdopodobnie mieszkajac w polsce zastanawialbym sie jak uniknac aresztowania i reszty problemow zwiazanych z tym ze wysadzilem w powietrze sejm i senat.

 • MEM

  @Palladius "prawdopodobnie mieszkajac w polsce zastanawialbym sie jak uniknac aresztowania i reszty problemow zwiazanych z tym ze wysadzilem w powietrze sejm i senat."  

  Większość narodu pewnie by Cię za ten uczynek rozgrzeszyła. ;)

 • Palladius

  @MEM to wiem tylko co z mniejszoscia?:)
  pytanie jak sie pisze wiadomosci prywatne?bo chyba nie umiem:)

 • MEM

  @Palladius "to wiem tylko co z mniejszoscia?"  

  A czy to ważne? W końcu po coś wynaleziono demokrację... ;)

  "pytanie jak sie pisze wiadomosci prywatne?bo chyba nie umiem"

  Jak się wejdzie na czyiś profil, to tam jest taki zielony przycisk "Wiadomość".