Uważaj z kogo żartujesz

Uważaj z kogo żartujeszProkuratura w Nowym Sączu wydała postanowienie o przeszukaniu i żądanie wydania przedmiotów przez autorów fan-page'a Sekcja Memów. Są podejrzani o znieważenie prezydenta za nagranie o tytule: "Pijany prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego"

Zgodnie z art. 135 Kodeksu Karnego za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jak dowiedzieliśmy się od prokuratora rejonowego Waldemara Starzaka, postępowanie wszczęte zostało na wniosek osoby prywatnej.

Warto zaznaczyć, że Sekcja Memów jest stroną o charakterze prześmiewczym i nie ma podstaw, by jakąkolwiek umieszczaną tam informację traktować poważnie. Choć fan-page żartuje ostatnio najczęściej z przedstawicieli rządzącej formacji, to są tam także memy dotyczące polityków z pozostałych partii, byłych prezydentów, a także innych znanych osób publicznych.

Prawica jeszcze za rządów Platformy wielokrotnie zapewniała, że sama nie będzie ciągać po sądach autorów tego typu wypowiedzi i memów. Było to w jej interesie, bo sama w niewybredny sposób dopiekała przeciwnikom, m. in. Bronisławowi Komorowskiemu przez portal Antykomor.  

Gospodarze Sekcji Memów na razie całą sprawę skomentowali żartobliwie – memem z rozpędzonymi samochodami policyjnymi stylizowanymi na "Need for Speed Hot Pursuit" i podpisem: "Już po nas jadą". Historia przestanie być jednak śmieszna, jeśli rzeczywiście za swój post o Dudzie będą musieli ponieść konsekwencje prawne.

źródło: natemat.pl/169647,pijany-duda-kradnie-kwiaty-prokuratura-wszczela-postepowanie-przeciw-autoro

MrHyde

znalazł niusa na natemat.pl. Tagi: #prezydent #żarty

Dodaj komentarz