Rząd w Tokio: Japonia ma problem ze zbyt dużą liczbą dziewic

Rząd w Tokio: Japonia ma problem ze zbyt dużą liczbą dziewicWedług najnowszych badań rządu Japonii 70 proc nieżonatych Japończyków i 60 proc niezamężnych Japonek między 18 a 34 rokiem życia nie mają partnerów, a około 42 proc. spośród tych mężczyzn i ponad 44 proc. kobiet w tym wieku przyznało, że nigdy nie uprawiało seksu.
Wśród małżeństw został z kolei pobity rekord jeśli chodzi o liczbę dzieci - tak źle jeszcze nie było nigdy.


Statystyki opublikowane przez "Japan Times" to część wyników przeprowadzanych co pięć lat badań. Japoński Instytut zajmujący się problematyką populacji i systemu społecznego, który za nie odpowiada, zauważył, że dane są coraz gorsze i zdecydowanie niesprzyjające przyrostowi naturalnemu. W 2010 roku dziewic w grupie wiekowej 18-34 było bowiem zdecydowanie mniej – 36 proc. mężczyzn i 38 proc. kobiet.

Rząd Japonii jest mocno zaniepokojony sytuacją. Premier kraju, Shinzo Abe, przedstawił niedawno plan, w którym do 2025 roku chciałby podwyższyć współczynnik dzietności z 1.4 do 1.8. Nie będzie to jednak łatwe.

Japończycy wydają się spychać plany rodzinne na dalszy plan. Ludzie zbliżający się do 30-stki, czyli silna reprezentacja przebadanych singli, deklarują co prawda, że chcą być w związku, a nawet się ożenić, ale dopiero "za jakiś czas". Dużym problemem w Japonii jest także rozdzielenie kariery zawodowej od posiadania dzieci. Decydując się na potomka kobieta tradycyjnie zajmuje się domem. Wiele lat wysiłków w celu ograniczenia tego trendu sprawiło, że w ubiegłym roku, rekordowym pod tym względem, do pracy wróciło nieco ponad 50 proc kobiet po porodzie.

Badacze z Narodowego Instytutu Populacji i Badań nad Bezpieczeństwem Społeczeństwa przypuszczają, że to odwlekanie może być spowodowane zbyt dużymi wymaganiami i zderzeniem się z rozczarowującą rzeczywistością, która powoduje, że młodzi ludzie wybierają jednak samotność.

(Fot. 123RF)

źródło: wyborcza.pl/7,75399,20707947,rzad-w-tokio-japonia-ma-problem-ze-zbyt-duza-liczba-dziewic.html

MrHyde

znalazł niusa na wyborcza.pl. Tagi: #Tokio #Japonia #problem #dziewice

Dodaj komentarz