Reklama niszczy wiarę

Reklama niszczy wiaręW poniedziałek 11 listopada na jednej z grup na Facebooku opublikowano zdjęcie reklamy rozwieszonej w Piasecznie. Chociaż nie było wówczas nawet połowy listopada, napis nawiązywał do Świąt Bożego Narodzenia.

Na czarnym tle reklamy jednego ze sklepów wielkimi żółtymi literami napisano: "Zdrowy rozsądek, Święty Mikołaj nie istnieje. Ale nie martw się, nasze niskie ceny są bardzo prawdziwe". Internauta, który opublikował zdjęcie, nie krył swojego oburzenia. "Lepiej zasłaniajcie dzieciom oczy chodząc po Piasecznie" – uprzedził.

Pod zdjęciem bardzo szybko pojawiła się masa komentarzy. Mieszkańcom nie podobało się tak wczesne poruszanie tematu Świąt Boże Narodzenia oraz komercyjne niszczenie świątecznego klimatu. Uznali również, że przez taki slogan można popsuć zabawę małym dzieciom wierzącym w postać świętego Mikołaja.

"Beznadziejna ta reklama, nie dość, że dwa miesiące wcześniej, to jeszcze coś takiego. Obrzydzają święta", "Niby człowiek wie, ale to to niezbyt fajne i mało świąteczne", "Dobrze, że moje dziecko, które wierzy nie potrafi jeszcze czytać" – komentowali internauci.

źródło: kobieta.wp.pl/kontrowersyjna-reklama-w-piasecznie-zdaniem-internautow-niszczy-magie-swiat-6446117550978689a

MrHyde

znalazł niusa na kobieta.wp.pl. Tagi: #reklama #wiara #Mikołaj

3 komentarze

 
 • Indragor

  Jedyną skuteczną metodą, aby nie było takich głupich reklam, jest omijanie takiego sklepu. Jak obroty spadną, to ich zaboli i na drugi raz przemyślą reklamę. Jednak jak znam życie, ci co się oburzali, nadal biegali do tego sklepu i wydawali jeszcze więcej. Obroty wzrosły, czyli reklama się sprawdziła.

 • MrHyde

  @Indragor Jasne, bo skoro Mikołaj to bujda, nie ma na co czekać, tylko samemu kupić sobie prezent. ;)

 • AlexAthame

  To jest calkiem normalne.Zaraz po Haloweenie zaczynaja sie piosenki o tym, ze facet z dluga broda przyjedzie na sankach. Santa jest ojcem Boga wiec nie rozumiem czemu ludzie sie obruszaja. :yahoo:

 • MrHyde

  @AlexAthame No i rozwiązałeś największą Zagadkę (tę z największej litery) ;)

 • kaszmir

  Wszystko sprowadzą do klinczu :weapon:

 • MrHyde

  @kaszmir takie życie ;)