Powstał kodeks dla użytkowników komórek

Powstał kodeks dla użytkowników komórek

Nie odbieraj połączenia z nieznanego źródła. Dzwoń tylko wtedy, gdy masz coś istotnego do przekazania - takie zalecenia znalazły się w kodeksie postępowania dla właścicieli telefonów komórkowych, który opracował urząd nadzorujący rynek telekomunikacyjny w Egipcie.

Telefonu trzeba umieć używać go tak, by nie szkodzić innym, czytamy w dokumencie. A więc wybrać dzwonek, który nie drażni otoczenia, mówić cicho, nie robić nikomu zdjęć bez ich zgody i nie umieszczać ich w Internecie. Telefonia komórkowa nie może bowiem naruszać prywatności otoczenia.

Dokument podkreśla, że niezgodne z prawem jest przesyłanie wiadomości "z nieprzyzwoitymi treściami lub fotografiami". Zaleca, by nie telefonować do kogoś, kto może w danej chwili spać lub odpoczywać. Niewłaściwe jest również nie poinformowanie rozmówcy, że konwersacja może być słyszana przez innych ludzi (bo np. rozmawiamy w autobusie).

Szesnastopunktowa instrukcja podkreśla też, że komórka to "jeden z najwspanialszych wynalazków ludzkości w ostatnich czasach".

źródło: interia.pl

1 875 czyt.
92%1875
Viaward

znalazł niusa na interia.pl.

Dodaj komentarz