Polski ksiądz zdradza: Przeprowadzałem egzorcyzmy na wege - satanistce. Częstował ją kiełbasą

Polski ksiądz zdradza: Przeprowadzałem egzorcyzmy na wege - satanistce. Częstował ją kiełbasąAkurat była świeżo zrobiona kiełbasa. Więc mówię do księdza, który się ze mną modlił: Mamy trochę swojskiej kiełbaski, przynieś i poczęstujemy te duszki - czytamy we wspomnieniach ks. Michała Olszewskiego, znanego polskiego egzorcysty.

W książce "Być jak Hiob" duchowny wspomina wiele przypadków walki ze złymi duchami, które zadomowiły się w ciałach ludzi. Jedno ze wspomnień przykuwa jednak najwięcej uwagi. Jak mówi Olszewski, chodzi o dziewczynę, która miała w sobie demona wegetarianizmu. Dodatkowo związana była z satanistycznymi organizacjami typu Greenpeace i Amnesty International.

Walcząc z demonem ks. Michał Olszewski musiał w jakiś sposób go przechytrzyć. Jak się okazuje, najlepsza do walki okazała się swojska kiełbasa.

Duchy zaczęły krzyczeć: „Nie, nie waż się przynosić kiełbasy” i mówią do tego księdza: „Bądź człowiekiem, nie idź po tą kiełbasę”. Wtedy mi przyszło do głowy, że jest coś lepszego, niż kiełbasa i mówię: „Salceson przynieś”. Przyniósł ten salceson. Trzymam figurkę Matki Bożej z Guadalupe i powiedziałem: „Pod rozkazami Matki Najświętszej macie jeść ten salceson”. Zaczęły jeść, w końcu rzekły: „Nie wytrzymamy tego” i wyszły - czytamy w książce.

Po tym jak publikacja pojawiła się na półkach ksiądz Olszewski został mocno skrytykowany przez wielu katolickich publicystów. Ich zdaniem bowiem, tego typu historie działają na szkodę Kościoła i ośmieszają poważny problem jakim są opętania.


Źródło: Fakt.pl / Telewizja Superstacja

źródło: superstacja.tv/wiadomosc/2019-06-23/polski-ksiadz-zdradza-przeprowadzalem-egzorcyzmy-na-wege-satanistce-czestowal-ja-kielbasa/

MrHyde

znalazł niusa na superstacja.tv. Tagi: #egzorcyzmy #ksiądz #kiełbasa

3 komentarze

 
 • Krokodylek13

  Taaa...jasne, ksiądz, kiełbasą? Chyba swoją.

 • nic

  Wyrwany z kontekstu fragment książki x. Olszewskiego. Akurat w tym miejscu opowiadał jak to nie wygląda.

 • AnonimS

  Chyba jak to pisał palił zioło jak mówi Doda

 • MrHyde

  @AnonimS Jak śmiesz, bluźnierco? Powtórzysz to dzieciom z Wieliczki (rekolekcje 3.5.2019), Szczyrzyca (2.4.2019), Wyszkowa (8-10.4.2019), kapłanom z KEP (Łódź, 23-26.4.2019), pielgrzymom do Izraela (28.5-4.6.2019) i niezliczonym innym naiwnym, których ten pan naucza? ;)

 • AnonimS

  @MrHyde niewinnych duszyczek nie będę wyprowadzał z błędu.  Natomiast twórcy książki i teorii tak

 • MrHyde

  @AnonimS zapytam inaczej. Co sądzisz zatem o proboszczach zapraszjących do wygłoszenia rekolekcji dla dzieci osobnika piszącego pod natchnieniem zioła, jak mówi Doda?  
  PS. Wklejając to, myślałem, że to mało znaczący wybryk mało znaczącego księdza. Tymczasem po 3 minutach w Googlu okazuje się, że ten ksiądz to kościelny celebryta, wielki egzorcysta i charyzmatyczny katecheta. Ma grafik napięty jak pani w okienku na poczcie. Kościół się tego gościa wcale nie wstydzi. Wręcz przeciwnie - agresywnie bo promuje. To nie jednostkowy wybryk więc lecz system.

 • AnonimS

  @MrHyde Oczywiscie że to.jest system . Egzorcyzm (gr. ἐξορκισμός, exorkismós – zaprzysiężenie, zaklęcie) – obrzęd poświęcenia mający na celu uwolnienie człowieka, zwierzęcia, miejsca lub przedmiotu od „wpływu złego ducha". Pewnie Ciebie zaskoczę ale nie tylko KK uźywa egzorcyzmów. Są one stosowane w innych kościołach . Istnieją też cywilni egzorcyści.  
  Objawy będące wskazówkami opętania:

  – mówienie w nieznanym języku lub rozumienie go.

  – znajomość spraw, o których osoba z problemem nie miała prawa wiedzieć,

  – ponadnaturalna siła fizyczna,

  – niechęć do Boga, świętych, Kościoła, przedmiotów poświęconych. To są wytyczne ogólne KK .    Czy mi sie tylko wydaje czy Ty się łapiesz na ostatni punkt zaleceń ?  :P

 • MrHyde

  @AnonimS Łapię się ;)